anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ochrona kupującego

jkrystyna
#7 Wielbiciel#

Może ktoś będzie umiał mi doradzić? Sprzedający zaproponował mi zakup koparki przez allegro na następujących zasadach: Ja przeleję całą kwotę przez allegro, On przyśle mi sprzęt do domu, abym mógł wszystko sprawdzić i wypróbować, jeśli coś będzie nie tak, to mogę zrezygnowac i zwrócić koparkę na koszt sprzedającego do 5 dni. Podobno jest coś takiego, że dopóki ja nie potwierdzę, że wszystko jest ok to allegro nie przeleje pieniędzy sprzedającemu. Czy to prawda? Nie chciałbym zostać oszukany

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież to ewidentne oszustwo.

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Oszustwo, oszustwo, oszustwo 

oznacz moderatorów

jkrystyna
#7 Wielbiciel#

Sprzedający mówi mi, że jest coś takiego jak allegro protect. Należy zrobić przelew za koparkę i po dostarczeniu sprzętu mam czas 5 dni na potwierdzenie że jest sprawny. Podobno po tym czasie allegro przelewa pieniądze na konto sprzedającego.

Nie spotkałem się z tym wcześniej dlatego mam wątpliwości 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@jkrystyna to jest próba wyłudzenia, dlatego nie przelewaj żadnych pieniędzy na konto sprzedającego. Z Allegro Protect możesz korzystać wyłącznie jeśli dokonujesz płatności poprzez systemy Allegro, a sprzedający próbuje wyłudzić od Ciebie pieniądze. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@jkrystyna jest protect do 20tys zł i obejmuje zakupy na allegro a nie na spreparowany link to coci proponuje to próba wyłudzenia kasy art 286 oszustwo i należy zgłosić na policję

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@jkrystyna To jest PRÓBA OSZUSTWA.
Nie będziesz miał ani koparki ani pieniędzy.

oznacz moderatorów