anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odbiór i zwrot przesyłek przy użyciu kodu QR

reboot23
#11 Animator#

Dzień dobry.

Prosiłbym o pomoc w wyjaśnieniu jaką postać mają kody QR różnych usługodawców.

Przykładowo w Paczkomatach odbiór to P|123456789|123456 (po kolei nr telefonu 9 cyfr oraz kod odbioru 6 cyfr) natomiast zwrot to "1234567890" - 10 cyfr.

Jak to wygląda w przypadku Allegro One oraz w Automatach Orlen i w automatach w Biedronkach?

Allegro One udało mi się otworzyć zdalnie z aplikacji Allegro, nie zamawiam często, nie pamiętam więc czy był kod QR, natomiast nie przychodzi żaden kod na maila (jak w InPost).

W automacie Orlen tylko i wyłącznie z palca wpisuję kod, tak samo w Biedronkach, nie wysyłają żadnych QR.

Chciałbym sobie generować kod QR do odbioru paczki, ale nie wiem jaką postać mają te kody.

Pomoże ktoś?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Jesli chodzi o maszynki Inpostu mnie NIGDY nie dzialaja te kody QR. I nie tylko mnie. Nawet Pani z infolinii przyznala kiedys, ze to dziala wadliwie zwlaszcza jak sie samemu wykupuje usluge i samemu generuje etykiete na podstawie wklapanych danych.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@reboot23 myślę, że najlepszym wyjściem jest najprostszą metoda. Czyli napisać kod zwrotu na paczce i  ręczne wprowadzenie w urządzeniu. 

oznacz moderatorów