anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odbiór starego AGD

esem_666
#1 Nowicjusz#

Dzień Dobry,

Planuję zakup pralki. Starej nie chcę wyrzucać do lasu 😉 więc chciałbym żeby sprzedawca zabrał sobie starą pralkę. 

Zgodnie z art. 37 Ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym:

  • Dystrybutor obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w punkcie sprzedaży
  • Dystrybutor, dostarczając nabywcy sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych, obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu

I teraz na jednych aukcjach widzę informację, że odbiór w cenie a na innych nie. Zapytałem o to w jednej aukcji z "darmową" dostawą i sprzedawca odpisał, że jest taka możliwość ale +60zł.

Jak to w końcu jest? Czy allegro ma nad tym jakąś kontrolę?

Pozdrawiam
Daniel Malec

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

esem_666
#1 Nowicjusz#

U mnie to nie działa. Gmina może zrealizować odbiór ale trzeba czekać 3 tygodnie. Rozmawiam już z Allegro. Pytanie o przepisy, może ktoś się orientuje.

Zapis w ustawie brzmi

2. Dystrybutor, dostarczając nabywcy sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych, obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony.

Sprzedawca (dystrybutor) twierdzi, że nie jest dostarczającym. Że dostarczającym jest firma kurierska więc ten przepis go nie obowiązuje.

oznacz moderatorów