anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odmowa przyjęcia i zaginięcie paczki

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Cześć wszystkim. 
Odmówiłam przyjęcia paczki (29.11.2023)  do dnia dzisiejszego nie zostały zwrócone mi pieniądze. Po napisaniu do sprzedającego okazało sie że oni tej paczki nie otrzymali. Na stronie widniał status ZWROT DO NADAWCY (30.11.2023). Firma sprzedająca zwróciła się do przewoźnika z reklamacja - InPost odrzucił. Sprzęt brany był na raty (2500zl). Czy ja poniosę te koszty czy ktoś mi je zwróci? Proszę o jakąś pomoc/rade

oznacz moderatorów
97 ODPOWIEDZI 97

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:87840008 musisz niestety podać więcej informacji.  Czy dokonywałaś zamówienia na firmę czy to był normalny zakup konsumencki? Jeżeli konsumencki odstąp od umowy i sprzedawca powinien oddać Ci pieniądze ponieważ nie doszło do wydania towaru. 

"Sprzęt brany był na raty (2500zl)" - ale były to raty przez allegro? Jak dobrze pamiętam w sytuacji odstąpienia i zwrotu zwrot od sprzedawcy automatycznie spłaca kredyt ale dobrze aby to potwierdził ktoś z moderacji @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

kosnumencki. Następnego dnia zadzwoniłam do banku i odstąpiłam od umowy. Zwrot pieniędzy miał nastąpić po dokonaniu zwrotu towaru. Problem w tym, że ta paczka nie dotarła spowrotem do nadawcy. A pieniądze nie zostały zwrócone od początku grudnia. 

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

To moja  jedyna informacja o tym że towar powinien być u nadawcy. Nadawca twierdzi iż oni tego nie dostali spowrotem  

IMG_2951.png

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Obrazka nie widzimy, jaki zakup na raty, jakie raty ?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:87840008 "Następnego dnia zadzwoniłam do banku i odstąpiłam od umowy"

Powinnaś odstąpić od umowy zakupu co chyba nie będzie już możliwe z poziomu allegro. 🤔 
Tak w ogóle jaką dostałaś informację od sprzedającego? 

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Dostałam informację, że zwrócą pieniądze jak paczka wróci do nich. Ale mi chodzi o to co w przypadku jak ta paczka zaginęła ? Ja poniosę koszty tej zaginionej paczki ? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A od kogo i jak otrzymałaś taką informację?

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Od Pana z tej firmy. Pisałam maila do nich w tej sprawie. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:87840008 Jaki przewoźnik? a teraz co widzisz w śledzeniu? Czyli zwrot, nie odebranie ustaliłaś ze sprzedającym?

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Od razu jak nie odebrałam napisałam maila do sprzedającego z informacją że nie odebrałam paczki. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

cyt zapis z UK ,, sprzedawca może wstrzymać zwrot środków do otrzymania przesyłki zwrotnej ,,

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

albo potwierdzenia nadania zwrotu....

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 autor wątku nie nadał zwrotu , nie przyjął zamówionej paczki więc pozostaje w zwłoce w stosunku do sprzedawcy do chwili odstąpienia od umowy i teraz zaczyna działać kolejność zdarzeń .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czytam spokojnie.🤗

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@LEW433 "albo potwierdzenia nadania zwrotu...." I skąd se je weźmie ... Przecież zwrotki nieodebranych są na innym numerze listu którego nawet nie zna.


@mdrogeria "sprzedawca może wstrzymać zwrot środków do otrzymania przesyłki zwrotnej" 
Tylko, że tutaj nie mamy co do zasady styczności z przesyłką zwrotną, ponieważ nie doszło do wydania towaru. Tutaj to sprzedawca odpowiada za towar cały czas. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wiem, po co te emocje, nie da się spokojniej? jak nie to daruj sobie odnoszenie się do mnie!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek autor wątku nie odstąpil od umowy przed doręczeniem , tym samym nie przeniósl prawa do własności na sprzedawcę .

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Okej. Odstąpiłam przed doręczeniem, ale tylko od kredytu ratalnego w banku. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Chwila ale jak odstąpiłaś od umowy ? bank wysłał kasę do sprzedającego i co teraz zgodził się na odstąpienie od umowy ratalnej przed zwrotem kasy?

oznacz moderatorów