anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odmowa przyjęcia i zaginięcie paczki

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Cześć wszystkim. 
Odmówiłam przyjęcia paczki (29.11.2023)  do dnia dzisiejszego nie zostały zwrócone mi pieniądze. Po napisaniu do sprzedającego okazało sie że oni tej paczki nie otrzymali. Na stronie widniał status ZWROT DO NADAWCY (30.11.2023). Firma sprzedająca zwróciła się do przewoźnika z reklamacja - InPost odrzucił. Sprzęt brany był na raty (2500zl). Czy ja poniosę te koszty czy ktoś mi je zwróci? Proszę o jakąś pomoc/rade

oznacz moderatorów
97 ODPOWIEDZI 97

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

 Zadzwoniłam na infolinię banku i i powiedziałam że chce odstąpić od kredytu bo bank opłacił ten zakup. Pani odstąpiła i tam jakaś część odsetek się zwróciła. Ale nadal wisi te prawie 2k nieopłacone bo paczka nie dotarła. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:87840008 Zacznijmy od początku, szukasz oferty na Alego, znajdujesz i składasz wniosek o zakup na raty? otrzymujesz umowę od banku na maila i zakup masz tu?: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Tak mam go tu. Jest informacja że jest opłacony 27.11.2023r

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:87840008 Więc dlaczego nie kliknęłaś w tej zakładce zwrot? a co to był za sprzęt? Ale dobrze i przed odebraniem ustaliłaś że nie obierasz i towar wraca do sprzedającego> masz potwierdzenie od sprzedającego te ustalania? sms mail czy...? a zakup był ze Smartem?

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Bo myślałam że jak zrobię odmowę to przyspieszę proces. Kurier od razu zabrał sprzęt, a tak bym musiała czekać do następnego dnia aż kurier przyjedzie ponownie. Pewnie bym zrobiła zwrot tylko kurier powiedział że możemy zrobić odmowę no to go posłuchałam i teraz mam swoje SZYBCIEJ.  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:87840008 Odpisz na to co pytałem, ważne są szczegóły!

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Lidlomix. po tym jak tylko odmówiłam przyjęcia i kurier go zabrał napisałam maila do firmy sprzedającej że odmówiłam przyjęcia i czy może być taka forma „zwrotu”. Pani odpisała że anulują zamówienie i dokonają zwrotu środków na konto z którego dostali przelew. A przewoźnik nie potrafi ustalić statusu paczki. Sam nie wie czy paczka trafi do sklepu czy do mnie. Mam maile i wiadomości na allegro. 

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Tylko problem jest tu, że ta paczka zaginęła. Nikt nie wie gdzie ona jest. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:87840008 Wiesz tak się motasz i odpisujesz chaotycznie, pytam zakup ze Smartem? masz potwierdzeni odstąpienia od umowy od sprzedającego? bardzo ważne do Ciebie więc postaraj się z wyjaśnieniem! Wiesz że to ważne ponieważ jak ze Smartem to nie ty jesteś stroną z przewoźnikiem, a to ważna sprawa.

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Zakup bez smarta. Nie mam żadnego potwierdzenia. @LEW433 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:87840008 No właśnie to teraz masz problem, musisz poszukać paczki, co odpisał przewoźnik sprzedającemu, masz to ?

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Czekam aż mi odpiszą na maila. Najwcześniej jutro dostanę odpowiedź.  Problemem będzie znalezienie paczki bo minęło ponad 30 dni. I żadne numery listow przewozowych już nie są aktywne. 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

rany, jak nakręcone... można wiedzieć, jaką oszczędność chciałaś na tym osiągnąć?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale jak trudno było dojść do tego wszystkiego żeby wrócić do pkt wyjścia, ktoś go nieźle wrobił!!!☹️

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

myślę, że może być i dzięło przypadku, paczka mogła zginąć. pech chciał, że akurat ta, bez dowodu nadania

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wolałbym tak jednoznacznych wniosków nie wysuwać, za dużo widziałem i słyszałem, ale nie wykluczam!😁

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#
  • Cześć wszystkim. 
    Odmówiłam przyjęcia paczki (29.11.2023)  do dnia dzisiejszego nie zostały zwrócone mi pieniądze. Po napisaniu do sprzedającego okazało sie że oni tej paczki nie otrzymali. Na stronie widniał status ZWROT DO NADAWCY (30.11.2023). Firma sprzedająca zwróciła się do przewoźnika z reklamacja - InPost odrzucił. Sprzęt brany był na raty (2500zl). Czy ja poniosę te koszty czy ktoś mi je zwróci? Proszę o jakąś pomoc/rade  bo już tracę cierpliwość. 
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:87840008 Co tzn, odmówiłem przyjęcia paczki? jak kupujesz i chcesz zwrócić towar to są procedury, Odstąpiłeś od umowy zakupu, jeżeli tak to jak i kiedy? opisz cała sytuacją to pomożemy!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 co pomożesz , towar nie wrocił do sprzedawcy i kicha bo ma prawo wstrzymać zwrot środków do powrotu towaru .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria Powoli, a co Ci przeszkadza przeczytać o całej historii?

oznacz moderatorów