anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odmowa przyjęcia i zaginięcie paczki

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Cześć wszystkim. 
Odmówiłam przyjęcia paczki (29.11.2023)  do dnia dzisiejszego nie zostały zwrócone mi pieniądze. Po napisaniu do sprzedającego okazało sie że oni tej paczki nie otrzymali. Na stronie widniał status ZWROT DO NADAWCY (30.11.2023). Firma sprzedająca zwróciła się do przewoźnika z reklamacja - InPost odrzucił. Sprzęt brany był na raty (2500zl). Czy ja poniosę te koszty czy ktoś mi je zwróci? Proszę o jakąś pomoc/rade

oznacz moderatorów
97 ODPOWIEDZI 97

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Zamówiłam lidlomixa w firmie X na raty. Za jakies kilka godzin znalazłam lepszą ofertę. Następnego dnia zadzwoniłam do banku i odstąpiłam od umowy. Kiedy kurier przyjechał z paczką odmówiłam przyjęcia towaru. Napisałam maila do danej firmy, że odmówiłam przyjęcia i czy może to być taka forma „zwrotu”. Pan napisał mi że jak dostaną towar to zwrócą pieniądze. Po upływie kilkunastu kolejnych dni pieniądze nie wpłynęły i napisałam do nich ponownie. Okazało się że paczka do nich nie dotarła spowrotem. Złożyli oni reklamację do InPost i przewoźnik ją odrzucił. Towar zaginął a ja zostałam ze spłatą prawie 2500zl. Sprawa ciągnie się od początku grudnia. 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

przewoźnik odrzucił reklamacje i jaki podał powód?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@LEW433 "Wiesz że to ważne ponieważ jak ze Smartem to nie ty jesteś stroną z przewoźnikiem" 

A w jakiej sytuacji kupujący który nie odebrał przesyłki jest stroną dla przewoźnika? Przecież co do zasady odbiorca może mieć roszczenie do przewoźnika dopiero po odebraniu przesyłki i to czy to jest SMART czy nie tego nie zmienia. 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@mdrogeria Nie fkufiaaaj Lfa!

Lef.jpg

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drekenzes święty lefkołaj ino nie czerwony 😄

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@az1rael Pozostałe kolory lefkołaji mam na inne okazje, z różowym włącznie 🙂 Choć nie wiem jaka będzie reakcja na full róż. Za samo przemalowanie kućki na ogonie w róż była  chryja 😉

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

wypad_com_pl
#11 Animator#

Nie prawda. W przypadku odmowy przyjęcia przesyłki to klient nie dopełnił obowiązku umowy tj. odebrania przesyłki i to że nie odebrał przesyłki nie zwalnia go od odpowiedzialności za jej odesłanie. W takim wypadku to klient odpowiada za przesyłkę w 100%. Jeżeli przesyłka wróci a towar będzie np. uszkodzony to też klient za to odpowiada. 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

chyba nie dowiedzieliśmy się jaki przewoźnik, ale Inpost kiedyś mial śledzenie przesylki plus tej nieodebranej na tym samym numerze z powrotem do sprzedawcy.

DPD zdaje się zmieniało numerację.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Monika__L "chyba nie dowiedzieliśmy się jaki przewoźnik" - InPost informacja ta znajduje się już w pierwszym poście. 

"npost kiedyś mial śledzenie przesylki plus tej nieodebranej na tym samym numerze z powrotem do sprzedawcy" - zawsze wracały na innym numerze, chyba kiedyś można było sprawdzić ten numer na dziś wygląda to tak https://inpost.pl/sledzenie-przesylek?number=632800589421100112081914 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

sytuacja prosta
1 paczka inpostem opłacona przez kupującego
2 następuje doręczenie
3 następuje odmowa przyjęcia paczki
4 nie ma dowodu nadania zwrotnego bo nie przyjęła paczki
5 odstąpiono od umowy z bankiem ale nigdy nie odstąpiono od umowy kupna sprzedaży i termin na odstąpienie minął po 14 dniach od doręczenia i odmowy więc nie może już zwrócić sprzedawcy
6 sprzedawca słusznie będzie czekał na paczkę aż się znajdzie cała bo nie ma dowodu odesłania nr listu przewozowego i to czy ją przyjmie to jego dobra wola bo ktoś zapomniał odstąpić terminowo od umowy 
7 kupująca teraz szuka sama paczki albo jest w plecy cenne towaru

jedyne czego brakuje to co odpisał przewoźnik

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Jedyne co mam to SS ze strony allegro ze 29.11.2023 odmówiłam przyjęcia paczki a 30.11.2023 był zwrot do nadawcy. Tzn statusy paczki z InPost. Z tego statusu wynika że paczka została doręczona do firmy jednak oni twierdzą że jej nie mają. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:87840008 twierdzić to sobie mogą , kluczowe jest stanowisko przewoźnika , jeśli przesyłka rzeczywiście by zaginęła Inpost nie miałby żadnych podstaw do odrzucenia reklamacji

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Raty przez allegro ale z Alior Banku. Przepraszam jestem pierwszy raz w takiej sytuacji i jestem zdezorientowana. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kupujesz przez Allegro i tu masz zakup, co tu widzisz?: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Że zakup odesłany do nadawcy 30.11 o 14.24

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:87840008 piszesz ,że była złożona reklamacja  ,czym wobec tego przewoźnik umotywował jej odrzucenie .

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Tego nie wiem, bo reklamie składała firma od której kupiłam towar. Dostałam maila dziś że przewoźnik odrzucił reklamę 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:87840008 poproś wobec tego sprzedawcę o skan decyzji przewoźnika i wróć z tym do nas .

oznacz moderatorów

Client:87840008
#7 Wielbiciel#

Okej. Napisałam maila z prośbą o skan. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Otwórz dyskusję sprzedającemu i poproś w niej o pomoc allegro. 

oznacz moderatorów