anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odrzucony zwrot

Client:45591136
#2 Obserwator#

Sprzedający nie uznał mojego zwrotu twierdząc że produkt był używany( choć nie był, był tylko dotykany no bo jakoś musiałam go obejrzeć przecież ) i odesłał mi go jeszcze za nim mnie o tym poinformował. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:45591136 Założyć dyskusję, ponieważ jeżeli towar podlega zwrotowi to sprzedajacy nie może odmówić przyjęcia zwrotu, może pomniejszyć środki zwrotu o tyle o ile zmniejszyła się wartość towaru, : https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Można sprawdzić produkt w takim samym stopniu jak w sklepie stacjonarnym, jeśli to były np. akcesoria erotyczne lub inne produkty, które ze względów sanitarnych bądź higienicznych nie można zwrócić po otwarciu i wyłączenie takie było zawarte w zakładce zwroty danej oferty, to jak najbardziej mogły odmówić zwrotu, a że na własny koszt odesłał to tylko pochwalić go za to.

Daj link do oferty, sprawdzimy 

oznacz moderatorów

Client:45591136
#2 Obserwator#

Nie było takiej informacji był możliwy zwrot przez 14 dni ja odesłałam laktator na drugi dzień 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

To otwórz dyskusję i domagaj się zwrotu zgodnie z zawartą umową.

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

Jesli to byla maskotka to mozesz, a jesli tampon to nie mozesz

oznacz moderatorów

Client:45591136
#2 Obserwator#

Był to laktator i chodzi o jego silikonowa część na której zostało włókienko od ściereczki przez którą go dotykałam żeby nie zostawić odcisków palców o ironio

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Jak wspomniałem wcześniej, jeśli w ofercie ma zaznaczone ograniczenie, to nie masz prawa do zwrotu z chwilą otwarcia produktu 

oznacz moderatorów

Client:45591136
#2 Obserwator#
oznacz moderatorów

Client:45591136
#2 Obserwator#

Ja tam nie widzę żadnej informacji więc wydane mi się że mam prawo go odesłać 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:45591136 Zakładaj dyskusje jak chcesz otrzymać środki.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:45591136 W ofercie nie ma informacji o ograniczeniu prawa do zwrotu więc sprzedający nie może odmówić. Co i innego gdyby taka informacja była - wtedy jak najbardziej może. 

Swoją drogą - chciałabyś kupić taki „macany” laktator?

oznacz moderatorów

Client:45591136
#2 Obserwator#

Przed użyciem i tak należy te części wysterylizować a jak miałam go obejrzeć bez dotykania!?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Ja się tylko z ciekawości pytam czy chciałabyś kupić taki „macany” laktator.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

Laktator powinien być wyłączone ze zwrotów ze względów higienicznych.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@drekenzes Powinien, ale nie został wyłączony ze zwrotów u tego sprzedawcy.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

Więc zwrot musi przyjąć, nie ma słowa o ograniczeniu zwrotów - a ten produkt powinien być.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

jakie ja przyjmuje zwroty to sobie nie wyobrażacie, np subwoofer za 500 zł wysłany w oryginalnym opakowaniu ze styropianowymi profilami w środku  kobita odesłała po tygodniu w zwykłym kartonie bez żadnych zabezpieczeń, rezultat byl oczywisty - wszystko luzem latało (20 kg wagi) ale ja cenię bardziej swój czas i nerwy, wpłatę zwróciłem a subwoofer kiedyś sobie poskładam i będę miał na działkę ..

o poszarpanych foliach i brakach różnych drobiazgów z oryginalnego opakowania juz nie wspomnę traktuje to jako koszty działalności, doprowadzam takie przedmioty do ludzkiego wygladu i wystawiam na **piiip** bo na Allegro nie ma szans nic takiego wystawić jako nowe.

Ludzie ! jak coś kupicie to nie wyrzucajcie nic z oryginalnych opakowań bo towar ma być zwracany w stanie niezmienionym !  traficie na pryncypialnego sprzedawcę to zamiast pieniedzy odeśle wam  sponiewierany przez was przedmiot !   

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:45591136 
1 jest to produkt higieniczny więc powinien mieć ograniczone prawo do zwrotu ale sprzedawca nie wyłączył więc możesz zwrócić
2 sprzedawca powinien ci potrącić zwrot za rozpieczętowanie bo pewnie musi teraz to wysterylizować i zapakować próżniowo jakieś ok 20% max
3 w dyskusji powołaj się na powyższe i nich przyjmie zwrot i odzyskasz część kasy

oznacz moderatorów