anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

odstąpienie od umowy

Donata_2018
#1 Nowicjusz#

Witam kupiłam szafkę na raty z limitu odnawialnego na raty z bnp paribas bank,szafka przyszła uszkodzona chciała bym ją zwrócić w jaki sposób mogę to zrobić?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli nie chcesz się bawić w reklamacje i domagać się naprawy lub wymiany, odstąp od umowy zakupu.

Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Towar uszkodzony”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. Jeśli masz darmowy zwrot, odeślesz towar bezpłatnie, jeśli nie masz, trzeba będzie zapłacić za odesłanie.

Możesz też zwyczajnie, zgodnie z przepisami, wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu.

Po odstąpieniu sprzedawca zwróci wpłatę przez Allegro Finanse i trafi ona na Twój limit odnawiany.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 Niby tak, ale nie do końca. Sprzedawca ma prawo potrącić wartość zwrotu o uszkodzenia, jeśli nie był wcześniej o nich poinformowany. Może w tym momencie pomyśleć, że klientka to uszkodziła i nawet może jej stwierdzić 100% uszkodzenia jeśli produkt nie będzie się do niczego nadawał.

@Donata_2018 czy zgłosiłaś sprzedawcy fakt uszkodzenia w transporcie? Jeśli nie, to ja bym doradzał to uczynić (pod warunkiem, że odbiór był dziś czy wczoraj bo jak tydzień temu to trochę lipa).

Bezpieczne rozwiązanie to też reklamacja z tytułu rękojmi, gdzie niestety, ale sprzedawca odpowiada za takie coś 😞 Przepisy są trochę chore i chronią czasami za bardzo kupujących, zwłaszcza w takich sytuacjach gdy np. zaniedba on szybkiego sprawdzenia stanu przesyłki itp. Sprzedawca jest wtedy z ręką w nocniku.

oznacz moderatorów