anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

odstąpienie od zakupu po złożonej reklamacji

rtaborski
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem na allegro elektronarzędzie. Po rozpakowaniu okazało się, że narzędzie jest uszkodzone (pęknięty element plastikowy). Nie uniemożliwiało to korzystanie z produktu więc zaproponowałem sprzedającemu, że mogę go nie zwracać, ale oczekuję zwrotu części wpłaconej ceny. Sprzedający od początku sprawiał problemy więc musiałem złożyć oficjalną reklamację i odesłać produkt. Niestety potrzebowałem tego narzędzia pilnie na czas remontu więc kupiłem taki sam w markecie budowlanym i poprosiłem sprzedającego, żeby go nie odsyłał do mnie po naprawie tylko po prostu zwrócił kasę. Sprzedający zwlekał z rozpatrzeniem reklamacji do ostatniego dnia i wtedy odesłał naprawiony produkt do mnie. Nie potrzebuję drugiego urządzenia więc próbuję go zwrócić poprzez odstąpienie od umowy, ale minęło już 14 dni od dokonania zakupu i sprzedający odmawia. Czy mam z prawnego punktu widzenia szansę na zwrot?

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

Ziolko39
#21 Demiurg#

@rtaborski Zgodnie z przepisami to sprzedający decyduje o sposobie załatwienia reklamacji > naprawa, wymiana na nowy lub zwrot pieniędzy.

oznacz moderatorów