anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Omyłkowa licytacja

wierzewsiebie
#2 Obserwator#

Witam. Przez pomyłkę biorę udział w licytacji klocków lego które miały być prezentem dla syna, po przebiciu  ceny zadowolona pokazałam synowi że klocki dostanie i o zgrozo okazało się, że nie o taki zestaw mojemu dziecku chodzi . Od razu poprosiłam ( dwa razy) o wycofanie mojej oferty. Napisałam szczerze że doszło do mojej pomyłki. Jednak  zamiast moja propozycje usunąć sprzedającymi ja zaakceptował i teraz licytacja trwa, a moja oferta jest najwyższą. Napisałam wiadomość prywatna na która też nie mam odpowiedzi. Nie mogę kupić tych klocków bo syn na ich widok płacze nie chce tego zestawu a mnie nie stać na to by płacić za coś czego nie potrzebuję , akcja trwa jeszcze kilka dni jeśli nikt mnie nie przebije co wtedy mam zrobić by nie ponieść konsekwencji  za nie opłacenie licytacji ? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@wierzewsiebie Czy to licytacja na Allegro Lokalnie? Tam nie ma obowiązku zapłaty. Zgodnie z regulaminem nieopłacona licytacja w ciągu pięciu dni jest uznana za niebyłą, a umowa zakupu jest rozwiązywana. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji. Jeśli to licytacja na zwykłym Allegro, masz obowiązek zapłaty, ale zmusić Cię do tego może tylko sąd. Sprzedający do sądu raczej nie pójdzie.

oznacz moderatorów

wierzewsiebie
#2 Obserwator#

Licytacja na zwykłym Allegro. Jest to firma nie osoba prywatna, ma ponad tysiąc innych ofert. Czy według prawa konsumenta mogę odstawić od kupna po skończonej licytacji wysyłając np e-maila ? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@wierzewsiebie Tak, jeśli to licytacja w firmie, możesz po wygraniu aukcji odstąpić od umowy i nie płacić.

oznacz moderatorów

wierzewsiebie
#2 Obserwator#

Dziękuję. 

oznacz moderatorów