anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opis produktu pomija brak elementów które należy dokupić osobno aby uzyskać pełną fuknkcjonalność.

zuzeksly
#7 Wielbiciel#

Witam.
Otrzymany produkt był zgodny z opisem ale opis ten nie zawierał informacji o braku elementów które trzeba dokupić oddzielnie aby był on w pełni funkcjonalny, dlatego zgodność produktu oznaczyłem na 5 ale dla sprzedającego wystawiłem negatywny komentarz.
Czy sprzedający ma podstawę do żądania usunięcia tego komentarza?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

komis-bell
#21 Demiurg#

Oczywiście, że ma. Jeśli uważa, że komentarz jest dla niego krzywdzący to może nawet wystąpić na drogę sądową - aczkolwiek to raczej skrajnie mało prawdopodobny scenariusz. 

Co dokładnie kupiłeś? Pytam z czystej ciekawości, bo wiesz - jeśli kupisz felgi z kołami to do pełnej funkcjonalności potrzeba reszty samochodu 😁 Powinno to być w treści oferty?

oznacz moderatorów

zuzeksly
#7 Wielbiciel#

Kupiłem zestaw „Malowanie po numerach” w którym nie było ramy do naciągnięcia płótna. W opisie takiej informacji też nie było ale zestaw zawierał uchwyty do powieszenia na ścianie co sugerowało że ta rama jest. Inni sprzedający dodają informację „ płótno bez ramy”

Nie twierdzę, że sprzedający mnie oszukał tylko, że opisuje produkty niesolidnie.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Fabryki sprzedają dwie wersje tych "kolorowanek" z ramą złożoną 40x50 i z ramą do samodzielnego montażu. Niestety taki produkt powinien kosztować około 100zł. Jeśli kupujesz taniej to nie ma co liczyć na ramkę. Ciekawe co oni robią z tymi ramkami, że ich nie dołączają. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@zuzeksly Nie twierdzę, że sprzedający mnie oszukał tylko, że opisuje produkty niesolidnie.

To czemu wystawiłeś negatywa, od kiedy to w opisie się podaje czego nie zawiera ??? Skoro nie była wymieniona rama to znaczy że jej nie ma !!! 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@zuzeksly Miałem też kiedyś takiego "kupującego" > w opisie było wyszczególnione co jest w komplecie > gostek przeczytał w instrukcji, że można dokupić opcjonalne elementy > uznał, że powinny one być w mojej aukcji i wystawił negatyw > wysłałem mu przedsądowe wezwanie do usunięcia komentarza, dając na to 5 dni > skasował

Na miejscu tego sprzedającego wysłał bym coś takiego do Ciebie > później posłał bym pismo do e-sądu z pozwem o naruszenie dóbr osobistych i żądaniem rekompensaty za spadek jakości sprzedaży i utratę potencjalnych zarobków.

oznacz moderatorów

zuzeksly
#7 Wielbiciel#

Ale jeśli chcesz sprzedać samochód bez silnika to w ofercie tego nie pomijasz.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A daj link do oferty? sprawdzimy.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@zuzeksly Silnik jest integralną częścią pojazdu. Pytanie czy w tym wypadku ramka jest integralną częścią produktu?
Od producenta zestaw wychodzi z ramką czy bez?
Jeśli z ramką a jej nie ma - masz rację. 
Jeśli bez ramki i jej nie ma - nie masz racji. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający może zawsze prosić albo nawet w pewnych okolicznościach żądać zmiany komentarza, ale jak jest zgodny z przebiegiem transakcji niczego nie musisz usuwać ani zmieniać.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@zuzeksly Oczywiście, że ma > skoro przedmiot był zgodny z opisem, to za co wystawiłeś negatyw > za to, że się nie zapoznałeś wcześniej z tym co właściwie chcesz kupić.

Ja sprzedaję obiektywy > to co mam napisać w aukcji, że do obiektywu żeby funkcjonował jest potrzebny aparat?

To co odstawiłeś to paranoja > zwaliłeś na sprzedawcę winę za własne niedoinformowanie

oznacz moderatorów