anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ostąpienie od umowy i zwrot towaru do 14dni

kubatek2
#7 Wielbiciel#

Kupiłem przedmiot o sprzedawcy przedsiębiorcy przedmiot jako uszkodzony w pełni tego świadomy jak i tego że mogę go zwrócic do 14 dni bez podania przyczyny. Sprzedawca odmówił przyjęcia zwrotu tłumacząc to tak               "Przedmiot nosi mechaniczne ślady sugerujące w jego rozbiórkę Przedmiot odsyłam do kupującego"                         przedmiot nie był przez sprzedającego zaplombowany i był przedmiotem używanym.  Czy sprzedający maił prawo odmowy przyjęcia zwrotu?

paweł

 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

az1rael
#21 Demiurg#

@kubatek2 nie o ile nie był to przedmiot z kategorii wyłączonych ze zwrotu np produkt higieniczny czy spożywczy. Sprzedawca nie może odmówić przyjęcia zwrotu może natomiast pomniejszyć kwotę zwrotu jeśli przedmiot stracił na wartości np wykręcono z niego jakąś część co da się stwierdzić

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kubatek2 Przedsiębiorca nie ma prawa odmowy przyjęcia towaru w ramach odstąpienia od umowy (poza drobnymi wyjątkami ale tu i tak na pewno nie mają zastosowania) ale ma prawo do pomniejszenia wartości zwrotu jeśli towar utracił na wartości w skutek działań kupującego.

Otwórz dyskusję i poproś sprzedającego o podanie podstawy prawnej swojej decyzji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kubatek2 A gdzie masz taką umowę zapewnienie od sprzedawcy, zwrot . podaj ofertę. Jak jest możliwość zwrotu w ofercie to sprzedajacy nie może odmówić przyjęcia zwrotu, może obniżyć Ci zwrot środków, otwórz dyskusję i tam opisz problem, masz tam pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

kubatek2
#7 Wielbiciel#

Tak też to w prywatnych wiadomościach tłumaczyłem sprzedawcy "nie otwierając dyskusji" ale on jest przekonany swojej racji  więc zanim go otworzę dyskusję wolałem poznać opinie innch   

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wygląda że inaczej nie rozwiążesz problemu.

oznacz moderatorów

kubatek2
#7 Wielbiciel#

odpowiedz z allegro

Ponieważ próbował Pan naprawić przedmiot na własną rękę, Sprzedawca nie mógł zapoznać się z niezgodnością i dlatego miał prawo rozpatrzyć odmownie Pana reklamację.

oznacz moderatorów

kubatek2
#7 Wielbiciel#

wniosek

Sprzedawca wysyłając przedmiot niezabezpieczony plombą gwarancyjną zawsze może powiedzieć że przedmiot był rozebrany i odmówić przyjecia zwrotu

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kubatek2 jedno kluczowe pytanie to był zwrot konsumencki czy reklamacja bo odpowiedź pracownika allegro sugeruje to drugie , a w tym przypadku sprzedawca jak najbardziej ma prawo reklamację odrzucić .

oznacz moderatorów

kubatek2
#7 Wielbiciel#

Zwrot od osoby prywatnej do 14 dni odstąpienie od umowy bez podania przyczyny

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma takiego czegoś, zwrot od osoby prywatnej >tylko za jego zgodą.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kubatek2 dobrze wiesz co zrobiłeś a allegro stanęło po stronie prawdy 🙂

Kupiłeś z myślą że jak nie naprawisz to oddasz i się przejechałeś 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kubatek2
#7 Wielbiciel#

Na ironię losu przedmiot który kupiłem jest sprawny i wcale go nie musiałem naprawić a doprawdy kiedy można zwróć towar dopiero dochodzimy:)

oznacz moderatorów

kubatek2
#7 Wielbiciel#

Co to jest: Zwrot Masz 14 dni na odstąpienie od umowy?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A gdzie masz taki zapis?: Zwrot Masz 14 dni na odstąpienie od umowy?

oznacz moderatorów

kubatek2
#7 Wielbiciel#

obraz.png

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Obrazek jest dla nas niewidoczny, pytam bo 14dni na odstąpienie możliwe jest tylko za zgodą prywatnego sprzedającego.

oznacz moderatorów

kubatek2
#7 Wielbiciel#

kupiłem od firmy

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bo wcześniej pisałeś: Zwrot od osoby prywatnej do 14 dni odstąpienie od umowy bez podania przyczyny

oznacz moderatorów

kubatek2
#7 Wielbiciel#

ja jestem osobą prywatna i zwracam firmie

oznacz moderatorów