anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo na allegro - wylicytowany produkt sprzedawca sprzedał drugi raz na innym portalu (na 'O')

BalROCK
#7 Wielbiciel#

WItam, i co z takim ancymonem?

Wylicytowałem jakiś czas temu uszkodzoną karte graficzną. Płatność poszła normalnie przez system allegro itd. Poczekałem parę dni (był weekend) na info o wysyłce - infa brak. Więc grzecznie (przez allegro) zapytuje kiedy moge liczyć na przesyłkę, a tu od słowa do słowa (a to aplikacja nie działa, a to mu żona nie przywiozła) przesyłka się opóźnia.

Nagle patrzę a moja karta wisi (ten sam opis, te same foty, telefon, nawet cena ta sama jak moja wylicytowana) na innym portalu, więc piszę do gościa o co chodzi, a ten mi pisze, że 1) karty mi nie wyśle (i nigdy nie zamierzał) 2) na drugim portalu już poszła ) nawet dla (swojego) fanu zamierzał podesłać mi do niej link 😕

Co zrobić z takim człowiekiem? Tyle lat kupuje i sprzedaje rzeczy na allegro i innych portalach i nigdy nie miałem takiego motywu. Zakładam, że sytuacja jest na tyle klarowna, że allegro protect zadziała jak trzeba, ale tu nie chodzi już o tą kasę (niech się nią udławi, robić takie wałki dla 100 zeta - jak nisko upadamy jako społeczeństwo), tylko o to jak takiego człowieka wyrugować - bo jak uda mu się taki wałek raz zrobi go ponownie.

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BalROCK Jeśli sprzedający nie zwrócił Ci pieniędzy, zacznij od założenia dyskusji. Będzie musiał przesłać wyjaśnienia w ciągu 24 godzin.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

BalROCK
#7 Wielbiciel#

@nat_not dyskusja już oczywiście założona z całą masą screenów, wkroczyło już też allegro, także ten mechanizm już mam uruchomiony 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Gość odda kase i nawet bana od allegro nie zaliczy a wyrugować się tego nie da, obecnie nowe konto założysz w 5min a kupować możesz bez weryfikacji

oznacz moderatorów

BalROCK
#7 Wielbiciel#

Pożyjemy - zobaczymy - nie wierze, żeby kasę oddał. Szczególnie jeśli tak jak piszesz nowe konto zakłada się w mig.

Zastanawiam się czemu allegro nie wdroży takiego mechanizmu jak jest na 'o" - kupujesz - płacisz, ale dopóki paczki nie otrzymasz i nie potwierdzisz, że jest ok to sprzedawca kasy nie dostanie.

Co prawda nigdy mi się nie zdarzyło tam mieć sporu, więc nie wiem jak to działa w praktyce na kolejnych etapach,ale na papierze wygląda rozsądnie.

Zastanawiam sięgdzie można ludzi ostrzec o takiej osobie robiąc to legalnie (swoją drogą to straszne, że uczciwi ludzie boja się ujawnić dane oszustów, a oszust ma na wszystko wywalone)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Spokojnie jak masz otwartą dyskusję, masz tam pomoc Allegro.

oznacz moderatorów