anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem inny produkt niż zamawiałem

WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#

Witam, zamowiłem produkt smartfon za 1300 zł a dostałem coś innego za 300 zł, nie to co chciałem, co najlepiej zrobić ? Czy allegro mi pomoże ? Czy jestem narażony na utrate pieniędzy ? Jak to rozwiązać ?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

az1rael
#21 Demiurg#

najpierw podaj podstawowe

informacje
1 link do oferty
2 zakupione od firmy czy osoby prywatnej i czy płacone przez allegro

oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

kojarzę skądś tego sprzedawcę ze sprawy na forum że jakiś przypał był
1 napisz do sprzedawcy wiadomość że otrzymałeś nie ten telefon co opłacony i ponieważ jest to pomyłka oczekujesz wymiany na zamawiany towar, dołącz zdjęcia towaru 
2 jeśli smartem to masz darmowy zwrot ustal ze sprzedawca jak odeślesz jeśli płaciłeś powinien ci udostępnić własną opłaconą wysyłkę bo to jego błąd
3 jeśli będziesz widział jakieś miganie się to zakładaj dyskusję w dyskusji napisz że odstępujesz  od umowy (masz 14dni od dnia kolejnego od odebrania paczki) ze względu na niezgodność otrzymanego przedmiotu z umową kupna sprzedaży na odległość powołując się na art 27 ustawy konsumenckiej, sprzedawca ma 14 dni na oddanie środków od dni zgłoszenia zwrotu
4 monitoruj dyskusję gdyby były problemy pamiętaj by oznaczyć ją jako nierozwiązaną bo ci algorytm zamknie 31 dni automatycznie
najprawdopodobniej sprawa zakończy się na odesłaniu telefonu i zamianie na właściwy lub zwrocie pieniędzy do 2 tygodni 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@WebSpideyJV byłbym zapomniał ponieważ sprzedaje to lombard to najważniejsze sprawdź na odpowiedniej stronie operatorów komórkowych nr imei telefonu co by się nie okazało że telefon jest operatora i wzięty na raty wtedy umowa sprzedaży jest nieważna bo sprzedawca zataił wadę prawną telefonu a może tak być że wziął w zastaw ktoś nie spłacił to zastaw przeszedł na lombard (prawo własności) i lombard wystawia / odsprzedaje i tu zonk telefon wzięty na raty był

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WebSpideyJV A pisałeś do sprzedawcy ???? Może pomyłka w pakowaniu 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11 Stawiam na pomyłkę przy pakowaniu albo źle naklejone etykiety. Ktoś pewnie zamówił telefon za 300 zł a dostał tego POCO 🙈
@WebSpideyJV Skontaktuj się ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#

A co jak np sprzedawca napisze że nie mam dowodu na to że sam nie podmieniłem przedmiotu ? Pytam bo takie coś i podobne też może być

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

to zalezy od tego kiedy nastapilo zgloszenie do sprzedawcy jak np po tygodniu otwierasz paczke i drzesz sie panie to jest nie ten telefon to juz wyczuwalny jest jakis przekret jak piszesz od razu praktycznie to niby jak miales podmienic np w 20 minut od odebrania?
czesc sprzedawcow ma kamery na pakowni i nagrywa co i jak jest pakowane gdybys podniosl zarzut podmiany telefonu a on bronilby sie nagraniem to musialby udostepnic je do allegro lub na policji
to firma odpowiada za paczke do momentu przekazania jej w twoje rece przez przewoznika jak kupiles z ap placac przez allegro nie masz sie czego bac najwyzej stracisz czas ale swoje odzyskasz

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ja jeśli zamawiam coś droższego, to nagrywam moment rozpakowywania przesyłki, jako podkładkę w przypadku jakbym otrzymał w środku coś innego lub produkt był by uszkodzony

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mikeza w zakupach na allegro szeroko zakrojona paranoja niestety jest zaletą 😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WebSpideyJV Otwórz dyskusję, masz tam pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów