anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otwarta przesyłka po długim czasie i brak częściowo towaru

anjat1
#1 Nowicjusz#

Dzień Dobry,
Czy mam jakiekolwiek prawo ubiegać się u Sprzedającego o dosłanie brakującej lampy w kartoniku, jeśli samą przesyłkę otworzyłam dopiero z kilkumiesięcznym opóźnieniem? Dokładnie zakupu dokonywałam 09.12.2022, odebrałam przesyłkę 13.12.2022 a otworzyłam ją dopiero 23.04.2023. Mam nagrany film z samego procesu otwierania paczki oraz dowód zakupu.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

az1rael
#21 Demiurg#

@anjat1 na zgłaszanie reklamacji do przewoźnika jest 7 dni od odebrania ze sporządzeniem protokołu, sprzedawca owszem może sprawdzić stany magazynowe czy ma nadmiar i czy zgadza się liczba spakowanych sztuk. Po takim czasie jednak zakładając że z jego wewnętrznej kontroli nic nie wyjdzie to reklamację odrzuci bo kupujący ma obowiązek towar sprawdzić i szkodę zgłosić jak najszybciej a nie po kilku miesiącach. Film z odpakowania nic nie da można równie dobrze powiedzieć że odpakowano, wypakowano, zaklejono i nagrano film z odpakowania

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@anjat1 "Mam nagrany film z samego procesu otwierania paczki oraz dowód zakupu" 

Robisz film podczas otwierania każdej przesyłki? 🤔

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak masz dowód to składaj reklamacje, oczywiście najlepiej otwierać od razu ale skoro masz dowód jak napisałeś:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Dowód czego? Że w ciagu 4 miesięcy ktoś mógł paczkę 500x otworzyć i wyciągnąć i zakleić? Jaja sobie robisz?kupujący ma 7 dni na zgloszenie problemów z paczką tyle w temacie potem reklamacja odrzucona z automatu 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@az1rael Dla naszego forumowego podpuszczacza do awantur obojętne jaki ma dowód > może być nawet "dowód zakupu" > też może być pretekstem do awantury🤣

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Może sprzedawca pakował przy kamerach.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Ale nie będzie miał już nagrań z grudnia 

oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#

Zgłoszenie reklamacji z tytułu braku towaru w otrzymanej przesyłce po ponad 4 miesiącach od odebrania, MOIM ZDANIEM będzie z góry odrzucone przez przewoźnika jak i sprzedawcę.

Po takim czasie zapisy z monitoringu zapewne są już nadpisane oraz sama ekipa realizująca zamówienie mogła się zmienić. Różnice w stanach magazynowych również mogłby być skorygowane po takim czasie. 

Filmiki nagrywane z odpakowywania przesyłki przez klienta mogą być zmanipulowane. 

Finalnie ciężki temat....

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@anjat1 A to już przewidywałaś brak lampy? > że nagrałaś otwieranie przesyłki > trochę to dziwne > tak samo jak otwarcie przesyłki dopiero po 4-ech miesiącach. Coś tu jest nie tak.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

ściema classic

oznacz moderatorów