anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oznaczenie SUPER CENA

limak1983
#8 Zapaleniec#

Witajcie.

Zauważyłem, że allegro od jakiegoś czasu wprowadziło hasło  "SUPER CENA" co ma sugerować, że cena dla nas kupujących jest nader korzystna i najtańsza. Oczywiście w większości sprzedających to hasło to zwyczajne oszustwo i nie ma nic wspólnego z tym co sugeruję.

Czy allegro ma swój interes w tym aby kupujący nas oszukiwali? Dostaję za tą wlępkę pieniadze naszym kosztem. Nie wygląda to dobrze i mam pretensję do portalu za takie praktyki.

Co o tym Myślicie?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

majster_man
#14 Krzewiciel#

Jest napisane "super cena" nie jest to to samo co "najniższa cena". 

To coś takiego jak "super samochód" mojego brata 6,2l pojemnosci. Jak jedziemy do gdańska to jego pali 35l/100km a mój 7l/100km i jesteśmy prawie równocześnie na miejscu. To oznacza że SUPER czyli DROGO. 

oznacz moderatorów

limak1983
#8 Zapaleniec#

Majster ty serio? Na bank sprzedajesz. Takie naiwne tłumaczenia są na bardzo niskim poziomie. Cena super to niska cena a nie błyszcząca cena czy w ładnym kolorze. Że to tłumaczę to szok.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@limak1983 no to jest po prostu SUPER CENA - to, że kupujący nie wiedzą, że na allegro jest najdrożej to jest już ich problem. 

oznacz moderatorów

limak1983
#8 Zapaleniec#

Skoro najdrożej to co tu robisz? Różnie jest. L Często ceny są dobre. Np. Części do aut. Chodzi mi o te pseudo wlepki. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@limak1983 sprzedaje 😎 

Ostatniego zakupu dla siebie nie związanego z firmą dokonałem ... 30 października 2022

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@limak1983 Myślę że internet jest wielki i należy szukać, zanim się dasz nabrać na jakieś "Super ceny".

oznacz moderatorów

limak1983
#8 Zapaleniec#

Nie sądzicie, że właśnie to robię skoro istnieje temat ? Po co ta uszczypliwość? Wiem, że to PL ale opanujcie się skoro to chodzi o nas kupujących. Np. Decthlon. Podnieśli od początku roku ceny o jakieś 10-15% ale sa też na allegro z dumnym "SUPER CENA" 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niczego nikt Ci tu nie sugeruje, Ja już dawno przestałem się"podniecać" takimi hasłami.😉

oznacz moderatorów

limak1983
#8 Zapaleniec#

Super. Tylko dlaczego na każdym kroku musimy się pilnować bo każdy może nas oszukać? Tu nie chodzi, że potrafimy myśleć (nie wszyscy oczywiście) i wiemy, że to oszustwo tylko dlaczego allegro rękami sprzedawców nadal to robi i oszukuję ? Nie oszukujmy się. Napewno wielu nie sprawdza cen i kupuję dzięki temu. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@limak1983 ale to allegro Was oszukuje a nie sprzedawcy !!! 

Ich algorytmy przydzielają oznaczenie 🙂

Problemem jest katalog bo tylko te oferty połączone z katalogiem mają oznaczenie takie oznaczenie, dam Ci przykład:

Produkt 1 cena 100 zł w katalogu allegro 

Produkt 2 cena 110 zł w katalogu allegro 

Produkt 3 cena 90 zł nie podłączony do katalogu lub pod innym numerem EAN

Produkt 1 i 2 system widzi i oznacza super cena 100 zł a jak poszukasz znajdziesz za 90 zł bez oznaczenia  😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

limak1983
#8 Zapaleniec#

Nie wiedziałem, że tak może liczyć. Dzięki. Ale zaraz bo jednak Jednak nie sprawdza to się wszędzie.

Przykład Decathlon bo akurat chciałem namiot kupić. Wszędzie ceny te same na allegro. Te same nawet w sieci czy ich sklepach stacjonarnych. No, a że śledzę ceny to wiem, że mają najdrożej w swojej historii co nie przeszkadza allegro dać im SUPERCENA. Myślisz, że allegro specjalnie to robi naszym kosztem?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@limak1983 ale super cen to nie najniższa cena w historii, tylko na moment sprawdzania przez algorytm allegro produktów połączonych w katalog i wybiera najniższą cenę, a jak wszystkie są jednakowe jak piszesz to oznaczy tę która ma najwięcej sprzedanych 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

limak1983
#8 Zapaleniec#

Z czego rżysz? Minka nie sprawi, że masz rację. To co piszesz kupy się nie trzyma. Wygląda wręcz jak byś bronił takich praktyk co prowadzi do wniosku za kim stoisz.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@limak1983 poczytaj bo wszystko co pytasz jest w pomocy allegro 🙂 https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/oznaczenie-supercena-1nKvjOy3jUL

Oznaczenie SUPERCENA przyznamy ofertom, które spełnią wszystkie poniższe warunki:

  • najniższa cena na Allegro - ten warunek będziemy sprawdzać kilka razy w ciągu doby,
  • wystawione przez konto firmowe z jakością sprzedaży na poziomie co najmniej neutralnym ,
  • format sprzedaży wyłącznie kup teraz,
  • przedmiot nowy (z wyjątkiem kategorii, w których parametr “stan” jest niedostępny),
  • dostawa Smart! lub darmowa dostawa
  • oferta połączona z Katalogiem produktów Allegro ,
  • gdzie produkt jest dostępny w ofertach od co najmniej 2 różnych sprzedających (wyjątkiem są oferty wystawione przez sprzedawców uczestniczących w programach partnerskich Brand Partner, Top Brand Partner i Partner Strategiczny),
  • gdy cena towaru w dwóch ofertach jest taka sama, oznaczenie otrzyma oferta z większą ilością sprzedanych sztuk w ciągu ostatnich 30 dni. W przypadku gdy ilość sprzedanych sztuk jest taka sama, oznaczenie otrzymają obie oferty.

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

limak1983
#8 Zapaleniec#

Dzięki. Teraz wiem. Tyle że to hasło w takim razie powinno brzmieć "SUPER OFERTA"  "SUPER CENA" to zwykła manipulacja i oszustwo. Allegro reklamuję się, że chroni klientów, a jednak jest różnie i sięga po chwyty rodem z zakupów MANGO.

Dziękuję wszystkim.

Życzę miłego weekendu.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@limak1983 taki kwiatek 🙂

IMG_0449.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@limak1983 oznaczenie "SUPER CENA" w ofercie nie oznacza, że jest to najtańsza oferta danego produktu na Allegro. Muszą zostać spełnione również inne warunki, które wpływają na atrakcyjność oferty. Zachęcam Cię do zapoznania się z tym artykułem🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

QueLord
#10 Popularyzator#

Od kiedy super cena = najniższa cena? 🤨

Dla mnie jasne jest, że to jedynie wyróżnienie oferty, kwestia zrozumienia przeczytanego tekstu.

oznacz moderatorów