anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka nadana pomimo anulacji.

MAMY ROZWIĄZANIE!
DJDIMON
#8 Zapaleniec#

Anulowałem zakup a sprzedawca wysłał i pisze ze musze odebrać. Zakup z pay. Czy jeśli nie odbiore przesyłki paczka wróci z paczkomatu do nadawcy a ten musi oddać pieniąszki pay?

Prosiłem o anulache w 5 min po zakupue

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
mdrogeria
#21 Demiurg#

DJDIMON jeśli anulowałeś to nic nie musisz , musi tylko sprzedawca oddać Ci całą kasę .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@DJDIMON Sprzedawca wprowadza Cię w błąd. Niczego nie musisz odbierać. Jeśli on wysłał paczkę pomimo anulacji, zrobił to na własny koszt i własne ryzyko. Nie odbieraj paczki, wróci ona do sprzedawcy. Nie przejmuj się żadnymi jego kosztami, to jego problem. 

Tak, on musi oddać całą wpłatę do Pay. 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@DJDIMON 
Jeżeli zakup został anulowany (za pomocą wyboru opcji: ANULUJ) to zostało to oferta przestała wiązać i sprzedawca nie musi wysyłać przesyłki (a Ty nie musisz jej odbierać).

W sytuacji gdy nie doszło do anulowania zakupu, ale do odstąpienia od Umowy (np. poprzez wypełnienie formularza ZWROTu na Allegro połączone z wysłaniem Sprzedawcy Twojego oświadczenia o odstąpieniu lub złożeniu takiego oświadczenia w innej formie: ustnej lub pisemnej) - to składając takie oświadczenie masz obowiązek rzecz zwrócić (w ciągu 14 dni od złożenia oświadczenia), a żeby ją zwrócić to trzeba najpierw wejść w jej posiadanie - prawdopodobnie dlatego Sprzedawca ją więc wysłał (do czego jest zobowiązany zgodnie z zasadami Allegro).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
DJDIMON
#8 Zapaleniec#

No właśnie tak dyło ze anulowałem, ale przez formularz " zwrot na własny koszt". Tyle ze od zakupu do anulowania mineło 5 min i myślałem że odstąpi od wysyłki a ten w zaparte wysłał.

Teraz pytanie czy jeśli jej nie odbiore i wróci do sprzedawcy to wszystko bedzie ok? 

Wystarczy ewentualnie wysłać odstąpienie od umowy meilem?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

DJDIMON nic już nie musisz robić informacje jakie otrzymał sprzedawca są wystarczające .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@DJDIMON Nie musisz już nic wysłać mailem. Skutecznie odstąpiłeś od umowy i sprzedawca musi oddać pieniądze. Jeżeli kliknąłeś Zwrot przed dostawą, to też jest odstąpienie. 

Jeżeli kliknąłeś zwrot przed dostawą, a sprzedawca wcześniej wysłał paczkę, może wtedy wymagać od Ciebie zwrotu kosztu jedynie powrotu przesyłki, ale jeśli to był paczkomat, ma zwrot za darmo, więc niczego nie może wymagać i musi oddać całą wpłatę. 

oznacz moderatorów
sklepbazalux
#9 Pomysłodawca#

Sprzedawca musi być ultra szybki, skoro przesyłka została wysłana 5 min po zakupie 🙂 Wysłana paczka jest wtedy, gdy odbierze ją kurier i zeskanuje lub zostanie umieszczona w paczkomacie. Jeżeli anulowałeś zakup lub dokonałeś zwrotu 5 min po zakupie, to wątpię, żeby przesyłka została wysłana w tak krótkim czasie.   

oznacz moderatorów
DJDIMON
#8 Zapaleniec#

Godz 10.32 kupiłem 11.02 zrezygnowałem. Może nie 5 min, ultra szybki to tak 😄 że sie w 30min nie dało anulować.

 

oznacz moderatorów
DJDIMON
#8 Zapaleniec#

12.57 dostałem info że została wysłana

oznacz moderatorów
sklepbazalux
#9 Pomysłodawca#

DJDIMON sprzedający nie dostaje powiadomienia, że kupujący dokonał zwrotu. Trzeba sprawdzać to klikając w zakładkę "Zwroty towarów". Sprzedający mógł tego nie zrobić i po prostu zrealizował zamówienie. Jednak nie zmienia to faktu, że dokonałeś zwrotu przed nadaniem przesyłki, więc to sprzedający wysłał ją na swój koszt. Nie musisz jej odbierać. 

oznacz moderatorów
DJDIMON
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.

Na usprawiedliwienie dodam ze chciałem wykożystać kupon, ponownie kupić u tego sprzedawcy.

Jednak ktoś miał te samą cene i podobną aukcje.

Kombinując z kuponem przypadkiem kupułem ten sam prezent ale u innego dostawcy, który był bliżej i nie chciałem wycofać i tego zamówienia.

Okazało sie że tamten i tak był szybszy.

Ostatecznie jeśli zostaną obie przesyłki to w prezencie dostanie ją siostra żony.

Tylko że z kasą słabo no ale...

Dzięki raz jeszcze.

oznacz moderatorów