anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka zwrócona bez próby dostarczenia

AgataGralak73
#7 Wielbiciel#

Ostatnio wygrałam aukcje na allegro na której nadawca miał zaznaczone że paczka zostanie wysłana kurierem inpost. Jednak okazało się że nadawca wysłał ją jako list priorytetowy pocztą polską.

Paczka była już w drodze i była na ostatnim etapie " Wydana do doręczenia " czekając jakieś 3-4 godziny na paczkę nagle wyświetliło się że została " zwrócona " pomimo żadnej próby jej dostarczenia (nikt nie przyjechał na adres.) 

Czy koszt paczki zostanie zwrócony sam po tym jak dotrze do nadawcy? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

az1rael
#21 Demiurg#

Kupilas to na lokalnie czy zwyklym allegro i czy od prywatnego czy firmy? Ile zaplacono za wysylke?

oznacz moderatorów

AgataGralak73
#7 Wielbiciel#

Zwykle allegro, w opisie o sprzedającym pisze ze są to dane firmy więc raczej jakaś firma, za wysyłke zapłacono 14 zł ponieważ cena była mniejsza niż obowiązuje ją darmowa wysyłka smart.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Jak przesyłka została zwrócona bez próby doręczenia, to oznacza to, że była niedoreczalna (np. z powodu błędnego adresu). W innym przypadku listonosz albo by doręczonył, albo zostawił awizo.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

"Jak przesyłka została zwrócona bez próby doręczenia, to oznacza to, że była niedoreczalna (np. z powodu błędnego adresu). W innym przypadku listonosz albo by doręczonył, albo zostawił awizo."

 

Nie, to nic nie znaczy. Miewałem już przypadki że doręczyciel nie pofatygował się pod adres z przesyłką bo mu się nie chciało, nie miał czasu albo nie po drodze mu było. 

W tym przypadku sprzedawca samowolnie bez porozumienia z kupującym zmienił przewoźnika, więc to jego wina że przesyłka nie została dostarczona. Kupujący powinien wszcząć dyskusję podnosząc ten argument. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

List polecony w razie niedoręczenia przechowywany jest w placówce przez 14 dni. Jest to termin ustawowy. Nie przechowuje się przesyłek błędnie zaadresowanych, tych których odmówiono odbioru oraz wycofanych przez nadawcę.

A jakby doręczycielowi się nie chciało, to i tak list czekał by w placówce na odbiór. Co najwyżej awizo byłoby wirtualne (czyli wbite w system, ale bez fizycznego w skrzynce, mailu, czy smsie).

Pytanie czy czasem nie był podany np adres paczkomatu. Takie przesyłki zwraca się bez próby doręczenia jako niedoręczalne. Ewentualnie mogło np. brakować nr mieszkania itp.

ps. Na alipaczce powinno pokazać dokładniejszy status. Oni pobierają dane przesyłek po API emonitoringu, a tam jest więcej info niż na stronie www.

ps2. Na przesyłce będzie podany powód zwrotu.

oznacz moderatorów

AgataGralak73
#7 Wielbiciel#

Sprawdziłam napewno z dwa razy, wszystko konkretnie podane, mój adres + kod pocztowy. Jednak był mój numer telefonu... było też że poczta polska przywoziła paczki / listy bez samego numeru lokalu wpisanego. Hmm...dziwne.

oznacz moderatorów

AgataGralak73
#7 Wielbiciel#

--allegro też nie kazało wpisywać mi numeru mojego mieszkania, myśląc że będzie to kurier INPOST nie martwiłam się o nic ponieważ zazwyczaj jak była paczka wysłana pod mój adres oni umieli zadzwonić / napisać na numer na paczce i zapytać się jaki numer mieszkania (albo jak nie mogłam odebrać zawsze mogłam przekierować paczkę do paczkomatu.) Więc zaskoczyło mnie to jak dopiero po zapytaniu się na wiadomości prywatnej kiedy paczka zostanie wysłana dopiero po dwóch dniach sprzedawca dał mi numer paczki i dopisał " poczta polska. "

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@pecela   "List polecony w razie niedoręczenia"  

Wyraźnie masz napisane że przedmiotu nie wysłano listem poleconym, lecz listem priorytetowym, który nie jest przesyłką rejestrowaną.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Jakby to był list zwykły, to nie dałoby się to w żaden sposób śledzić (nie ma nadanego numeru). Taką przesyłkę listonosz po prostu wrzuca do skrzynki oddawczej, a jak się nie zmieści, to zostawia awizo.

Śledzić można wyłącznie przesyłki rejestrowane (wyjątkiem jest Global Expres, ale to regulują już przepisy międzynarodowe). Jest jeszcze Allegro Mini Przesyłka, która jest przesyłką firmową poleconą (list polecony, nadawany na podstawie umowy, a nie ustawy), gdzie umowa PP z Allegro nie przewiduje konieczności składania podpisu odbiorcy. Jest to przesyłka doręczana do skrzynki, jak się nie mieści, to zostawia się awizo.

oznacz moderatorów