anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

POMOCY - zepsute wyszukiwanie produktów

renja13
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Bardzo proszę o pomoc! Chciałam wyszukać przedmiot - procesor i3-6100T. Ustawiłam sortowanie od najniższej ceny, dodałam kilka filtrów, żeby nie pokazywało ofert z uszkodzonymi, i oto "wyniki" wyszukiwania, którymi Allegro splunęło mi w twarz:

ZEPSUTE WYSZUKIWANIEZEPSUTE WYSZUKIWANIE

 

Pomijam fakt, że najtańsza oferta jest na samym dole, bo to nie jest największy problem... Największym problemem jest fakt, że Allegro twierdzi, że najtańsza oferta kosztuje ponoć 60 zł, ALE gdy kliknęłam na "porównaj X ofert" w jednym z wyników, to okazało się, że istnieje prawie dwa razy tańsza oferta!!!

Jak mogę przywrócić normalne wyniki wyszukiwania??? Bo w tej chwili nie jest to prawidłowe wyszukiwanie, tylko jakiś nieśmieszny żart!!!

Pomocy!

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

serwis-texas
#20 Guru#

Obawiam się że pomoc nie nadejdzie.

oznacz moderatorów

Qwin_sklep
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Panie Ci mogą wyjaśnić. 

oznacz moderatorów

renja13
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo, zapomniałam o oznaczeniu moderatorów 😉

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   

 

Potrzebna jest wasza pomoc 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@renja13 skonsultuję ten temat z zespołem i wrócę tutaj do Was. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

linux971
#9 Pomysłodawca#

Niestety ale trafiłeś się jako "szczęśliwieć" który za darmo będziesz przez 2 miesiące testował "innowacyjnne" wyszukiwanie bez możliwości widoku pojedyńczych ofert bo "testują najlepsze rozwiązania"

a i zapomniałem "Nie można wypisać się z testu, ale jeśli chcecie zmienić widok, spróbujcie skorzystać z innego urządzenia/przeglądarki"

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@linux971 (uwaga będę ironizował) 

Wyszukiwania mu się zachciało, to nie Ty masz wybrać co chcesz kupić tylko masz kupić co serwis WYBRAŁ dla Ciebie. 

Wyszukiwarka na allegro jest bezużyteczna już od kilku lat. Można się rozejść. 

oznacz moderatorów

linux971
#9 Pomysłodawca#

Może allegro lubi gdy ich strona jest coraz gorsza, użytkownicy się wkurzają na to a na odchodne plują w twarz 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@renja13 jak obiecałam, mam już info, że nie ma tutaj błędu po naszej stronie i takie wyniki są zgodne z założeniami zasad wyszukiwarki. Masz rację, że na Allegro są tańsze produkty, których tutaj nie widać, bo na listingu mamy oferty reprezentantów produktów, u których nie uwzględniamy zmiany sortowania. Reprezentant zawsze jest wybierany na podstawie stałych kryteriów, uwzględniających m.in. cenę oferty, jakość sprzedającego etc. Jeżeli chodzi natomiast o pozycję na samym dole - jest to reprezentant wyszukiwania ofert z Allegro Lokalnie i one zawsze są na końcu listingu, niezależnie od ceny (to nasza decyzja). 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

linux971
#9 Pomysłodawca#

Czyli jeszcze robicie oferty z allegro lokalne jako te z gorszego sortu bo nie płacą za przedłużanie ofert? No nieźle.

To już zdecydowanie sprawa dla uokiku i innych odpowiednich urzędów. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@linux971 spokojnie, nikt się tam nawet karami UOKiKu nie przejmuje - jeżeli zysk będzie większy niż koszt to wszystko jest ok. 

Opłata utrzymaniowa już nie obowiązuje na klasycznym allegro, natomiast zakupy na AL wiążą się z innymi kosztami dla Allegro. Łatwiej odzyskać, np. zwrot rekompensaty za AP od firmy która cały czas sprzedaje na allegro (można zablokować konto) niż komuś kto raz na jakiś czas coś sprzeda. 

oznacz moderatorów

linux971
#9 Pomysłodawca#

Niestety ale opłaty dalej obowiązują conajmniej na wybranych kategoriach. 

Z tym zwrotem rekompensaty to tu widziałem różne historie w tym że nawet firmy oszukiwały a allegro stały po stronie firmy.

oznacz moderatorów

renja13
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_ 

Takie wyniki są dalekie od założeń działania wyszukiwarki na portalu zakupowym, nawet na tych najgorszych! A to, co Pani tutaj napisała jest dalekie od pomocy...

Nie obchodzą mnie "reprezentanci produktów", tylko produkty, a dokładniej - WSZYSTKIE PRODUKTY! A w zasadzie wszystkie aukcje, na których są owe produkty sprzedawane!

Jeszcze wczoraj/przedwczoraj wszystko poprawnie działało, a teraz nie da się wyszukać produktów (= jest to skrajnie utrudnione), które chce się kupić!!!

Dlaczego zmuszacie kupujących do zmiany portalu zakupowego??? Bo oczywistym jest, że kupujący w momencie odebrania możliwości poprawnego wyszukania interesujących ich produktów, wybiorą inny serwis, na którym nie ma problemów z wyszukiwaniem.

oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

@renja13 Gorąco zapraszamy na inne platformy sprzedaży! My sprzedawcy regularnie rozszerzamy o nie swoją sprzedaż, tylko Was kupujących tam brakuje. Tylko silna konkurencja jest w stanie zatrzymać te praktyki allegro! 

oznacz moderatorów

tomek2861
#7 Wielbiciel#

A cóż to za portale chętnie się wyniesie dość spora część użytkowników. Dziś szukałem używanej wiertarki a oni mi nowe za miliony wciskaja doprowadzając do......bo jak masz kase to szukasz w nowych a nie klikasz UŻYWANE!!!!!!!, jeszcze klikasz licytacje a tu k... kup teraz nowa za 4 koła . Taka polityka  jeszcze sie kasy nie nażarli więc pewnie biorą od sklepów dość solidne krocie za takie praktyki - a my sie meczymy ale nie dlugo bo szybciej sie wyniesiemy jak bedziemy walczyc z chorą polityka portalu.....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie da się szukać za pomocą wyszukiwarki Allegro już dawno, Ja szukam przez Google.🤗

oznacz moderatorów

popazan
#9 Pomysłodawca#


to tęgie głowy z działu UX'a czy czegoś tam pracują na tym, żeby ci uświadomić czego naprawdę szukasz; Kupujesz narty w środku lata? Allegro ci wyświetli i zasugeruje kupno wrotek albo rolek - prawda, że to proste, logiczne i takie oczywiste jak to teraz napisałem...??? Po co ci narty w środku lata???? Allegro się kiwa, kiwa i mam wrażenie, że za chwilę zakiwa samo siebie...
A tak poważnie, dzisiaj wyświetlił mi się monit o wystawienie ocen... ...raptem oceny do dwóch zakupów z ostatniego miesiąca; jeszcze jakieś pół roku temu miałem non stop do wystawienia tyle ocen, że nawet mi się nie chciało przez to przechodzić - jak zaczynałem, to nigdy nie kończyłem za jednym razem, ...a dzisiaj dwie oceny... Brawo Wy!

oznacz moderatorów

alleloombard1119
#7 Wielbiciel#

Od rana pokazuje mi jakiś ułamek ofert, z lewej strony przykładowo pokazuje znalezionych 420 ofert, a wyświetla mi się ich 14..

oznacz moderatorów

renja13
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Wyszukiwarka nadal jest pozbawiona funkcjonalności...

oznacz moderatorów