anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Potrzebuje odpowiedzi.

Client:46781067
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_  Płaciłem blikiem za zamówienie, po chwili anulowałem zamówienie. Dostałem wiadomość: Sprzedający w ciągu 14 dni kalendarzowych zwróci Ci koszt zamówienia na kartę płatniczą lub konto, z którego płaciłeś. Więcej o zasadach zwrotu środków przeczytasz w Allegro Pomoc.

Pytanie brzmi: Jest możliwość szybszego zwrotu pieniędzy, kto będzie zwracał mi te pieniądze allegro czy sprzedawca? Czy jest też możliwość aby ponowić zamówienie? Czyli zamówić jeszcze raz? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:46781067 Cześć. Sprzedający ma regulaminowo 14 dni na zwrot pieniędzy za anulowane zamówienie, ale przeważnie taki zwrot wykonywany jest szybciej. 🙂 

Aby zakupić produkt jeszcze raz, możesz skorzystać z opcji "kup ponownie" w zakładce Kupione (https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione) lub tradycyjnie dodać go do koszyka i opłacić zamówienie 

Zrzut ekranu 2022-02-8 o 16.00.06.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:46781067
#7 Wielbiciel#

@ko_alka Jest możliwość aby kupić ponownie ale opłacić za pieniądze, które teoretycznie mają wrócić do 14 dni? 

Jeszcze pytanie, co jeżeli sprzedający nie odeśle mi pieniędzy, ponieważ próbowałem się kontaktować ale niestety nie odbiera. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:46781067 Nie ma takiej możliwości. 

Zamówienie anulowałeś godzinę temu, zatem niepotrzebnie zakładasz najgorsze. Na Allegro gwarantujemy bezpieczne zakupy, zatem jeśli nie otrzymasz zwrotu pieniędzy w ciągu 14 dni, to daj znać - pomożemy Ci. Nie sądzę jednak, że taka potrzeba się pojawi 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:46781067
#7 Wielbiciel#

@ko_alka Rozumiem, ale jeżeli płaciłem blikiem, to jak sprzedawca zwróci mi pieniądze na konto skoro, nie ma danych do przelewu? Pozdrawiam i dziękuje za szybkie odpowiedzi. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:46781067 Bez obaw, pieniądze wrócą na konto, z którego dokonałeś zapłaty. To, że płaciłeś kodem BLIK nie ma tutaj większego znaczenia. Jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości, to śmiało pytaj 🙂

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma takiej możliwości. 

Nie odeśle? Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:46781067 Po anulowaniu zamówienia, sprzedawca powinien Ci oddać pieniądze w ciągu 2 dni.

a. w przypadku odstąpienia od umowy przez Kupującego, gdy Towar nie został jeszcze wysłany przez Sprzedającego - dokonywać zwrotu środków wpłaconych przez Kupujących za zakupiony Towar, w ciągu 2 dni roboczych, licząc od dnia anulowania Transakcji przez Kupującego;

https://allegro.pl/regulamin

oznacz moderatorów

Client:46781067
#7 Wielbiciel#

Dziękuje za informację. Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:46781067 anulowanie jest to to samo co odstąpienie i sprzedawca ma ustawowo do 14 dni na zwrot kasy 🙂 regulamin allegro wymusza w tym przypadku coś niezgodnego z ustawą konsumencką i ten zapis łamie prawo 😞

Choć nie przypuszczam żeby sprzedawca przeciągła zwrot do 14 dni bo po co ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:102169689
#2 Obserwator#

Przepisy tzw. ustawy konsumenckiej to tylko minimum, które sprzedawca musi zapewnić kupującemu, każdy ma możliwość wprowadzenia korzystniejszych dla konsumenta postanowień w zakresie polityki zwrotów i z czymś takim mamy tu do czynienia. Sprzedawanie na allegro nie jest obowiązkiem, każdy zakładając tu konto akceptuje regulamin, z którego wynikają pewne zasady, z których część modyfikuje przepisy powszechnie obowiązujące. To, że allegro egzekwuje przestrzeganie regulaminu tylko od jednej (sprzedawców) z 3 stron, na którą nakłada on obowiązki to już zupełnie inna sprawa.

oznacz moderatorów