anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozew sądowy ze sprzedającym i dodatkowo allegro?

Adler
#11 Animator#

 

Czołem!

Zostałem oszukany przez allegro i Allegro Protect w szczególności, przynajmniej mam takie szczere przekonanie. Pokrótce objaśnię sprawę.

Kupiłem na allegro szczoteczkę soniczną od użytkownika "Kajt". Szczoteczka nie nadawała się do niczego, więc, korzystając z formularza allegro, wystąpiłem o zwrot szczoteczki, co zostało przyjęte (!), po czym spakowałem całość i odesłałem do Kajta (Długołęka pod Wrocławiem). Po odesłaniu przedmiotu, Kajt się zbiesił, zasłaniając się ustawą, z której wynika, że przedmioty higieniczne, po otwarciu nie podlegają zwrotowi. I tu się pojawia problem:

1) Szczoteczka elektryczna nie jest, w moim pełnym przekonaniu, produktem higienicznym, może być nim jedynie wymienialna końcówka, nie sam mechanizm obrotowy.

2) Na aukcji nie było zaznaczonych informacji o "ograniczonym zwrocie". Żadnych.

3) System allegro przyjął zwrot, w dobrej wierze, z własne pieniądze odesłałem produkt, który sprzedający przyjął.

 

Regulamin zwrotów allegro, znajduje się pod linkiem, a linków nie można wstawiać, ale wystarczy wpisać:

"W jakich przypadkach możesz odmówić przyjęcia zwrotu towaru kupionego na Allegro"

 

By znaleźć rzeczoną aukcje, wystarczy wpisać:

"Szczoteczka elektryczna Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000"

 

Kończąc - allego stanęło w pełni po stronie sprzedającego. Wystąpiłem o allegro protect - to samo.

Tym samym, zamierzam pozwać zarówno sprzedającego Kajt o brak zwrotu pieniędzy i celowe wprowadzanie w błąd mnie i potencjalnie wielu innych kupujących, a także samo Allegro, tak samo za wprowadzanie w błąd i współudział w zaborze (postawę serwisu określam "paserstwem") mojego mienia.

 

Czy ktoś miał podobne problemy, poszedł do sądu? Chciałby coś ewentualnie doradzić?

 

Pozdrowienia / Adler

 

 

oznacz moderatorów
264 ODPOWIEDZI 264

az1rael
#21 Demiurg#

w medycynie istnieje, produktem higienicznym jest każdy produkt mający kontakt z płynami i jamami ciała ludzkiego przeznaczony do indywidualnego użytku

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Adler W tym wypadku szczoteczkę odsyła się bezpośrednio do organizatora - producenta.
Sklep nie ma z tym nic wspólnego poza tym, że udostępnia informacje o akcji promocyjnej.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Zwracany Produkt powinien być czysty, niezniszczony, nieuszkodzony, przesłany w oryginalnym opakowaniu, wraz ze wszystkimi akcesoriami, będącymi elementami wyposażenia oryginalnie zakupionego Produktu. "

- przecież w myśl naszego patologicznego prawa taki zwrot to klauzula abuzywna, nie można tak pisać

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@RED To nie jest zwrot konsumencki tylko warunki promocji producenta. Tu raczej nie ma przeciwwskazań do takich zapisów. 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

"Mnie nie obchodzi co kupujący, zrobi ze szczoteczką, którą przyjął do zwrotu." - tak się "zacietrzewiłeś, że nie wiesz już co piszesz.

Co robią hipermarkety z używanymi szczoteczkami? - sprzedają je jako "szczoteczka z ekspozycji", po obniżonej cenie. Zachodnie hipermarkety pchają to w palety - następnie nasi sprzedawcy też sprzedają jako z "ekspozycji".

Załączniki, posty, informacje - niektóre muszą znikać, jeśli nie są po "myśli " Allegro- jeśli nie chcą podzielić poprzedniego "forum Allegro", które zostało zamknięte, a było tym samym co AG. Tylko za dużo spraw było ujawnionych.

@Adler - to szczoteczka Braun? - chyba tak. Moim zdaniem nie masz racji - ale napisz bezpośrednio do firmy Braun, przedstaw sytuację i poproś o stanowisko.

20 lat temu (nie wiem jak teraz jest), jak robiłem w firmie, którą obsługiwał przedstawiciel firmy Braun, nie było problemów z "trudnymi" reklamacjami. 

Np.:

- depilator, używany przez miesiąc chyba przez cały akademik dziewczyn, taki był zużyty - przyjęli zwrot i zwrócili kasę

- golarka - stara, klient nie mógł kupić do niej już folii i nożyków - otrzymał nową golarkę 

Mam jeszcze inne przykłady. Lecz to dotyczy jedynie sprzedaży towarów z oficjalnej dystrybucji na terenie Polski. W takich przypadkach można liczyć na wsparcie producenta.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów