anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozew sądowy ze sprzedającym i dodatkowo allegro?

Adler
#11 Animator#

 

Czołem!

Zostałem oszukany przez allegro i Allegro Protect w szczególności, przynajmniej mam takie szczere przekonanie. Pokrótce objaśnię sprawę.

Kupiłem na allegro szczoteczkę soniczną od użytkownika "Kajt". Szczoteczka nie nadawała się do niczego, więc, korzystając z formularza allegro, wystąpiłem o zwrot szczoteczki, co zostało przyjęte (!), po czym spakowałem całość i odesłałem do Kajta (Długołęka pod Wrocławiem). Po odesłaniu przedmiotu, Kajt się zbiesił, zasłaniając się ustawą, z której wynika, że przedmioty higieniczne, po otwarciu nie podlegają zwrotowi. I tu się pojawia problem:

1) Szczoteczka elektryczna nie jest, w moim pełnym przekonaniu, produktem higienicznym, może być nim jedynie wymienialna końcówka, nie sam mechanizm obrotowy.

2) Na aukcji nie było zaznaczonych informacji o "ograniczonym zwrocie". Żadnych.

3) System allegro przyjął zwrot, w dobrej wierze, z własne pieniądze odesłałem produkt, który sprzedający przyjął.

 

Regulamin zwrotów allegro, znajduje się pod linkiem, a linków nie można wstawiać, ale wystarczy wpisać:

"W jakich przypadkach możesz odmówić przyjęcia zwrotu towaru kupionego na Allegro"

 

By znaleźć rzeczoną aukcje, wystarczy wpisać:

"Szczoteczka elektryczna Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000"

 

Kończąc - allego stanęło w pełni po stronie sprzedającego. Wystąpiłem o allegro protect - to samo.

Tym samym, zamierzam pozwać zarówno sprzedającego Kajt o brak zwrotu pieniędzy i celowe wprowadzanie w błąd mnie i potencjalnie wielu innych kupujących, a także samo Allegro, tak samo za wprowadzanie w błąd i współudział w zaborze (postawę serwisu określam "paserstwem") mojego mienia.

 

Czy ktoś miał podobne problemy, poszedł do sądu? Chciałby coś ewentualnie doradzić?

 

Pozdrowienia / Adler

 

 

oznacz moderatorów
264 ODPOWIEDZI 264

ACQUATICA
#9 Pomysłodawca#

Czy próbowaliście dowiadywać się u jakichkolwiek organów lub prawników, czy dałoby się to przeciągnąć na stronę prawną (tę cenzurę, która tak naprawdę ogranicza informowanie konsumentów o istotnych informacjach dotyczących zakupu)? Być może istnieje jakiś mechanizm prawny?  

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Mechanizmy prawne istnieją ale problemem jest że to by musiał być duży pozew zbiorowy o to samo 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drekenzes jest niemożliwe standardowy autoklaw to parę lat temu był wydatek ok 20tys zł a standardowa dezynfekcja to 1h w parze wodnej o temp 220 stopni nie ma takiej szczoteczki co to wytrzyma

oznacz moderatorów

FenomenoVero
#11 Animator#

A nie działa to tak że przedmiot został zwrócony tzn że przewoźnik dostarczył paczkę sprzedawcy? 

 

Jakby zwrócili pieniądze/czy odmowa Pisało by zwrot środków/ pełny zwrot środków/ odmowa zwrotu środków. ? 

 

A co do prawa zwrotu czy porównywanie do sprzętu dentysty. To nie nasz wymysł takie jest prawo które określa szczoteczki. Ktoś to wymyślił wpisał tam więc tak obowiązują. Chcesz się kłócić w sądzie z prawem. Nie ważne czy jest mądre czy nie. Oczywiście masz do tego prawo może i swoje rację ale czy warto to odpowiedź sobie sam. 

oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

Ale gdzie to jest ujęte w prawie? Do tej pory zostałem skonfrontowany jedynie z tym, co pisze allegro, a allegro pisze o "końcówkach". Nigdzie nie znalazłem określenia, że cała szczoteczka jest produktem higienicznym. Wy mi udowadniacie, że jej dezynfekcja byłoby potencjalnie droga, ale to jest zupełnie inna sprawa.

 

Chodziło mi o to, że przedmiot został zwrócony formalnie i realnie (co przyznaje samo allegro), po czym przyjmuje prowizję od sprzedawcy, który został z forsą i zwróconą szczoteczką.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Adler nie rozumiesz, allegro, jego regulaminu i narzucanych ograniczeń

 

tu masz przykładową ofertę z oficjalnego sklepu allegro

https://allegro.pl/oferta/oralb-star-wars-elektryczna-szczoteczka-dla-dzieci-13312317279#trust-info

porównaj tą ofertę z tą od swojego zakupu

w zakładce zwroty zobaczysz zapewne taką samą treść

bo to serwis allegro ją narzuca wszystkim sprzedawcom, także sobie

odróżniaj to co pisze allegro od tego co pisze sprzedawca.

Allegro pozwala na zwrot każdego produktu - mimo tego, że sprzedawca ograniczył prawo do zwrotów - mają to gdzieś

 

tak działa serwis - chcesz interweniować, zgłoś do uokik naruszenie zbiorowe praw konsumentów

lub do inspekcji handlowej

uokik nie interweniuje gdy to zgłaszają sprzedawcy bo to nie jest instytucja dla nich

Państwo Polskie i jego organy kontrolne pozwalają by takie molochy jak allegro narzucały

treść i sposób wyświetlania ofert - one nie działają prawidłowo, tylko udają, że pracują - ten proceder nie został zablokowany czy ograniczony

 

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz rację że Allegro narzuca, ale to sprzedajacy akceptuje regulamin i odpowiada za wystawioną ofertę.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@AdlerNie masz racji kątnice i prostnice są dezynfekowane po każdym pacjencie silną chemią, a po pacjencie z hiv zaraz po użyciu w autoklawie przez calą noc lub po całym dniu przez całą noc. Dlatego pacjentow z wzw hiv etc po wywiadzie zawsze umawia się na koniec dnia do dentysty. Wiertła są moczone w płynie dezynfekcyjnym potem sterylizowane w autoklawie i dentysta ma ich kilka a nawet kilkanaście kompletów. Ani koncówka szczoteczki ani rączka nie wytrzymają w sterylizacji w autoklawie w 220 parze o temp 220 stopni celcjusza przez godzinę @komis-bell. @Adler  Napisałeś że użyłeś 1 koncówkę oraz rączkę, szczoteczka pulsacyjna wibruje i rozpyla spray wodny razem z bakteriami z jamy ustnej na ok 2m. Rączka jest skażona nie da sie jej zdezynfekować. A dodatkowo trzeba było przeczytać instrukcję obslugi z zaleceniami producen

Cyt urządzenie przeznaczone jest do higieny osobistej... oraz zaleca się by każdy czlonek rodziny używał własnej rączki. 

Screenshot_20231008_232032_Samsung Notes.jpg

oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

Przeczytałem regulamin aukcji. Dokonałem zwrotu przez formularz allegro. Odesłałem, sprzedający przyjął zwrot. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Adler dokładnie mówiąc nie przyjął zwrot a paczkę ze zwrotem bo mu ją odesłałeś więc musiał odebrać by się dowiedzieć co to jest. Gdyby przyjął zwrot to oddałby kasę a tego nie zrobił bo szczoteczka do zebów jest produktem higienicznym co oznacza że przeznaczona jest do użytku indywidualnego dla 1 osoby. Masz to zresztą napisane w instrukcji obsługi szczoteczki.

oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

@az1rael @Wiedział, co to jest, bo na przesyłce było moje nazwisko, wysłałem pocztą, poza tym poinformowałem go o odesłaniu i formie.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Adler Tak, tylko zwróć uwagę, że prawo do zwrotu jest ograniczone, a nie całkowicie wyłączone. 
Jest tak dlatego, że można przecież zwrócić nieotwieraną szczoteczkę i wtedy nawet przy ograniczonym zwrocie sprzedający nie może odmówić jego przyjęcia. 

oznacz moderatorów

Wilczekstepowy
#13 Ambasador#

Ale to jest bez sensu moim zdaniem. Przecież wtedy sprzedawcy mogą bez oporu handlować, wręcz pozbywać się wadliwego towaru, bo jak inaczej sprawdzić, czy sprzęt elektroniczny działa, niż poprzez otwarcie go?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Wilczekstepowy nie działa to masz 2 lata na reklamację z rękojmii nie ważne czy nie działał od poczatku czy w ciągu 2 lat przestał działać. Tutaj chodzi o prawo do zwrotu bez podania przyczyny produktu którego zwracać nie powinno się ale nie było o tym informacji.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Adler Sprawdziłem aukcje. Kupiłeś szczoteczkę od osoby prywatnej, a tam nie masz prawa zwrotu i nie obowiązuje Ciebie ustawa konsumencka. Co więcej, ten niby "przyjęty zwrot", to po prostu wypełniony przez Ciebie formularz dostępny dla każdego (osoba prywatna może przyjąć zwrot, nie musi).

dlatego zarówno sprzedawca jak i Allegro Protect spuściło Ciebie na drzewo.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@drekenzes Zakup od osoby prywatnej czyli w zasadzie najważniejsza informacja została „zatajona” przez autora tematu a to całkowicie zmienia postać rzeczy i sprawia, że wszystkie dywagacje są nic nie warte. 
@Adler w tej sytuacji sprzedający nie musi się zgadzać na zwrot nawet gdyby szczoteczka była nieodpakowana. 

oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

@komis-bell @drekenzes 

Nie została! To firma [edycja]. Dostałem fakturę.

 
 

 

 

oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

Nie kupiłem od osoby prywatnej, kupiłem od firmy[edycja], dość dużej i prężnej, dostałem także fakturę.

Numer aukcji - 13934519688

Sklep przyjął zwrot. Co więcej, napisał, że zaczął naliczać mi odsetki za składowanie mojego zwróconego towaru (szczoteczki).

Cyt.:

 

Drogi Kliencie,

Dziękujemy za zakupy w naszym sklepie. W załączniku przesyłamy fakturę VAT za zamówienie numer 20713/2023/2023.
Jednocześnie informujemy, że dokumenty elektroniczne nie wymagają podpisu, oraz są tak samo ważne jak ich papierowa wersja.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Adler No Ok ale w tej aukcji jest wyraźnie zaznaczone, że produkt ma ograniczone prawo do zwrotu. 

oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

@komis-bell 

W której aukcji? Przecież nie mojej aukcji! Poprzednik wklepał coś dla przykładu, to nie moja aukcja. Ja podałem tu nr. aukcji i skopiowałem co jest napisane w informacji o zwrotach. A zatem jeszcze raz:

nr. aukcji 13934519688

SZCZOTECZKA SONICZNA Oral-B Pulsonic Slim 2000

https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione/9f29d688-2080-3351-b532-f24fa6293653/oferta/9fe67560-...

Info o zwrocie:

Informacje od sprzedającego

Nie przyjmuję zwrotów nadanych za pobraniem

Otrzymałeś gratis? – w przypadku zwrotu towaru odeślij go również do nas

Otrzymałeś rabat na kolejną sztukę? – w przypadku zwrotu towaru pomniejszymy zwrot wpłaty o wartość udzielonego rabatu

Nie przyjmuję zwrotów od firm (nie dotyczy jednoosobowych działalności gospodarczych w przypadku, o którym mowa w art. 38 a. Ustawy o prawach konsumenta w zw. z art. 385(5) kodeksu cywilnego)

oznacz moderatorów