anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozew sądowy ze sprzedającym i dodatkowo allegro?

Adler
#11 Animator#

 

Czołem!

Zostałem oszukany przez allegro i Allegro Protect w szczególności, przynajmniej mam takie szczere przekonanie. Pokrótce objaśnię sprawę.

Kupiłem na allegro szczoteczkę soniczną od użytkownika "Kajt". Szczoteczka nie nadawała się do niczego, więc, korzystając z formularza allegro, wystąpiłem o zwrot szczoteczki, co zostało przyjęte (!), po czym spakowałem całość i odesłałem do Kajta (Długołęka pod Wrocławiem). Po odesłaniu przedmiotu, Kajt się zbiesił, zasłaniając się ustawą, z której wynika, że przedmioty higieniczne, po otwarciu nie podlegają zwrotowi. I tu się pojawia problem:

1) Szczoteczka elektryczna nie jest, w moim pełnym przekonaniu, produktem higienicznym, może być nim jedynie wymienialna końcówka, nie sam mechanizm obrotowy.

2) Na aukcji nie było zaznaczonych informacji o "ograniczonym zwrocie". Żadnych.

3) System allegro przyjął zwrot, w dobrej wierze, z własne pieniądze odesłałem produkt, który sprzedający przyjął.

 

Regulamin zwrotów allegro, znajduje się pod linkiem, a linków nie można wstawiać, ale wystarczy wpisać:

"W jakich przypadkach możesz odmówić przyjęcia zwrotu towaru kupionego na Allegro"

 

By znaleźć rzeczoną aukcje, wystarczy wpisać:

"Szczoteczka elektryczna Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000"

 

Kończąc - allego stanęło w pełni po stronie sprzedającego. Wystąpiłem o allegro protect - to samo.

Tym samym, zamierzam pozwać zarówno sprzedającego Kajt o brak zwrotu pieniędzy i celowe wprowadzanie w błąd mnie i potencjalnie wielu innych kupujących, a także samo Allegro, tak samo za wprowadzanie w błąd i współudział w zaborze (postawę serwisu określam "paserstwem") mojego mienia.

 

Czy ktoś miał podobne problemy, poszedł do sądu? Chciałby coś ewentualnie doradzić?

 

Pozdrowienia / Adler

 

 

oznacz moderatorów
264 ODPOWIEDZI 264

LEW433
#21 Demiurg#

Nie zgadzam się, ponieważ kupujący nie został o tym poinformowany w ofercie podczas zakupu.

oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

@drekenzes @LEW433

Allegro już na pewno przeanalizowało moją sprawę inside-out. Celowo mnie wrabiają, bo im wychodzi, że lepiej nie czepiać dużego sklepu i nie poprawiać swojej polityki przejrzystości na aukcjach. Więc maszyna zgniotu z allegro postanowiła mnie wystawić. Tak to czytam. Moderatorki to żołnierki korpo. Ja to nazywam paserstwem.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@ko_alka 

1. W przypadku sprzedaży produktu higienicznego wg ustawy ma być zawarta informacja o ograniczonym zwrocie na aukcji? TAK/NIE?

2. Proszę o wskazanie na aukcji informacji o ograniczonym zwrocie w dniu zakupu!

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To się pisze historia,  tak nie działa , taka informacja musi być w momencie zakupu, a nie po!😡

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@drekenzes Tak aukcja o tym samym numerze który widać na Twoim screenie wyświetla się u mnie:
Zrzut ekranu 2023-10-09 105429.jpg

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@komis-bell bo Ty patrzysz na obecną wersję aukcji, która została wznowiona, ale już z ograniczonym prawem zwrotów, czyli tak jak powinno być od początku. 

Allegro usunęło już komentarz, ale link do aukcji w dniu zakupu jest taki:

https://allegro.pl/oferta/szczoteczka-soniczna-oral-b-pulsonic-slim-2000-13934519688?snapshot=MjAyMy...

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@drekenzes Tak, tylko zwróć uwagę, na linki w moim i Twoim screenie - są takie same.

Druga sprawa jest taka - daję sobie uciąć obie ręce, że wchodziłem w zakończoną aukcję przez link z komentarza i informacja o ograniczeniu zwrotu była widoczna. Wchodziłem tam dwa lub trzy razy i za każdym razem widziałem taką informację - gdybym miał jakiekolwiek, najmniejsze nawet wątpliwości to nie pisałbym tego.
@az1rael Też widział taką informację o czym przed chwilą napisał.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@komis-bell 

1. U  Ciebie nawet cena się nie zgadza. Bo jest 175 zł, a była 185 zł.

2. Masz bieżący widok po wznowieniu, gdyby był z dnia zakupu, to masz informację o dacie zakupu i że z tego dnia pochodzi widok aukcji - tak jak u mnie. U Ciebie czysto.

3. Numer aukcji po wznowieniu pozostaje ten sam, musi być jeszcze końcówka do zapisu archiwum.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

@komis-bellNic takiego nie miało miejsca - jeden z kolegów, poprosił, abym sprawdził mail z dnia zakupu, 12 września i tam zawarte informacje. Wkleiłem je tutaj. Nie było nic o ograniczonym zwrocie. Mogę tego PDFa który dostałem wysłać.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Adler To byłem ja 🙂

Nie mam problemu z przyznaniem Ci racji i stwierdzeniem, że byłem w błędzie.

@drekenzes Dobra już chyba wszystko wiem. W tą zakończoną ofertę wchodziłem przez aplikację i nadal pokazuje mi w szczegółach że zwrot jest ograniczony - ale chyba jest to pomieszane z obecnym stanem oferty. Stąd zamieszanie.
380213592_1980706448978382_5102494542835847364_n.jpg

W takim razie faktycznie przyznaję rację @Adler i biję się w pierś.
W ofercie nie było informacji o ograniczeniu zwrotów i sprzedający nie ma prawa się na to powoływać.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@komis-bell szczoteczka_new.jpg

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Adler allegro nie pozwiesz bo nie jest stroną transakcji a realizację i dostawę odpowiada sprzedawca 🙂  

Jak widzisz zdania są podzielone czy to produkt higieniczny czy nie ( ja osobiście nie chciał bym takiego produktu po zwrocie ) więc udaj się do rzecznika a potem sąd 🙂

Skoro kiepsko działa czemu nie reklamowałeś, wtedy by nie miało znaczenia czy używana i zadziałał by protect 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@kostas11 Produkt higieniczny musi mieć o tym adnotację w zakładce o zwrotach, gdzie ustawowo informuje konsumenta o ograniczonym zwrocie. Tutaj tego nie było. Jest produkt higieniczny, to Sprzedawca jako profesjonalista informuje o tym konsumenta, taki ma obowiązek.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@drekenzes wiem że nie było informacji, dlatego musi się udać do rzecznika po wsparcie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@kostas11 @Adler Dokładnie, teraz pozostaje rzecznik praw konsumenta, bo sprzedawca nie dopełnił obowiązku informacyjnego wymaganego ustawą, a Allegro ochoczo to przyklepało.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

To będzie rozwiązanie połowiczne, nawet gdy wygram. Prędzej czy później Allegro wrobi kolejne osoby i umyje ręce jak Judasz. Jest blog Samcika, "Samodzielnie o finansach", będę to nagłaśniał dalej

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drekenzes @kostas11 @komis-bell @Adler natomiast na pewno informacja o tym że jest to produkt higieniczny jest w instrukcji obsługi co wklejałem, a konsument powinien się zapoznać z instrukcją produktu przed użyciem. Wydaje mi się że zwrot 1pln nie tylko dlatego że została zużyta końcówka ale dlatego że zdezynfekować rączki się nie da co pewnie można podeprzeć przepisami ochrony zdrowia

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@az1rael Ale Sprzedawca nie oddał nawet tej 1 zł oraz zaczął naliczać opłaty za przechowywanie produktu, więc jest to spore nadużycie.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drekenzes no skoro allegro mu przyklepało to co miał trzymać tą szczoteczkę po wieki wieków? pewnie zabezpieczenie najpierw mu wyśle termin do odbioru a potem informację o utylizacji i problem z głowy

oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

@kostas11Allegro pobrało od sprzedającego prowizje z moich pieniędzy, więc jak nie jest stroną? Moim zdaniem jest stroną jak najbardziej!

oznacz moderatorów