anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

próba oszustwa

IWraithI
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie kupiłem telefon na allegro lokalnie Kupione od Client:105479239 która chciała mnie oszukać w następujący sposób: za pomocą rozmowy telefonicznej(na co mam nagranie rozmowy jako dowód) próbował mnie przekonać abym wysłał mu pieniądze a potem wyśle mi telefon więc wybrałem zakup za pomocą kupna za pobraniem dla pewności, sprzedający po zobaczeniu tego zaczął się wykręcać że sprzedał gdzie indziej, poinformowałem go że sprawę zgłaszam do supportu allegro, zmienił zdanie zaczął pisać do mnie na numer telefonu jak i na allegro że wyślę telefon, dzisiejszej nocy napisał że jednak nie będzie sprzedawał, gdyż nie udało mu się wyłudzić od kogoś pieniędzy, wrazie potrzeby mogę przesłać jako dowód nagranie rozmowy jak i screeny z rozmowy sms oraz na allegro

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Client:44052296
#21 Demiurg#

@IWraithI to zgłoś do allegro.

oznacz moderatorów

IWraithI
#7 Wielbiciel#

niestety nie mogę wskazać dla allegro którego zakupu dotyczy sprawa bo została oferta usunięta a gość zawieszony

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@IWraithI Dziękuję za zgłoszenie. Konto tego użytkownika zostało już zablokowane. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

On ma zablokowane konto już.

oznacz moderatorów

IWraithI
#7 Wielbiciel#

no właśnie o to chodzi że usuną oferte którą wystawił więc nie mogę rozpocząć tematu z allegro, a konto ma zawieszone już

oznacz moderatorów

magic-trinkets
#9 Pomysłodawca#

Oszustów trzeba ścigać z całą surowością.
Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że nagrywanie bez uprzedzenia o tym rozmówcy jest wykroczeniem? Lepiej rozmów telefonicznych nie udostępniaj!
Nagrywanie jest wykroczeniem za które grozi do 2 lat. Udostępnianie takich nagrań to już przestępstwo karane od 2 lat.

oznacz moderatorów

IWraithI
#7 Wielbiciel#

I tu się kolego niestety mylisz, pracuje w organizacji która zajmuje się właśnie sprawny takimi tylko zewnętrznie, nagrywać możesz kogo chcesz, rację masz pod względem udostępniania, zdjęcie odpowiedzialności karnej za udostępnienie może dokonać tylko sąd, więc mogę poinformować że mam takowe nagrania które mogą być użyte w sądzie. A nie że je udostępniam odrazu komu popadnie 🙂 pozdrawiam 

oznacz moderatorów

magic-trinkets
#9 Pomysłodawca#

Nagrywać możesz jeżeli powiadomisz o ty rozmówcę i jeżeli dostaniesz na to zgodę.

oznacz moderatorów