anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z płatnością

eveline555
#8 Zapaleniec#

Witam

Kupiłam przez allegro meble i zapłaciłam je w banku poprzez druczek. Chciałam mieć potwierdzenie w formie blankietu, gdyby kurier zarządał przy odbiorze. Pieniądze wysłałam w czwartek 27.01.22 zaraz po zakupie. Przelew do dzisiaj nie dotarł, cały czas widnieje mi, że przedmiot jest nie opłacony i czeka. Co mam teraz zrobic? Sprzedający widział potwierdzenie, bo wysłałam mu zdjęcie, ale czeka wciąż na przelew. Pisałam do payu, ale nikt mi nie odpisuje. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

@eveline555 Taki przelew dochodzi w czasie około 3 dni robocze. Ten czas jeszcze nie minął. Poczekaj do jutra. 

oznacz moderatorów

eveline555
#8 Zapaleniec#

W dalszym ciągu przelew nie doszedł a płaciłam rano 27 stycznia

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Zadzwoń albo idź do banku, niech wyjaśniają.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@eveline555 
Kurier nie żąda przy odbiorze potwierdzenia zapłaty (przesyłka jest już opłacona albo wydawana po opłacie przez Adresata przy odbiorze).
Jeżeli prawidłowo dokonałaś wpłaty (prawidłowy numer konta i tytuł wpłaty ) to pieniądze trafiają do PayU w ciągu do 3 dni roboczych i taka informacja pojawi się na Allegro (zarówno dla Ciebie jak i Sprzedawcy).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

eveline555 - sprawdź sobie dokładnie, czy wpisany przez Ciebie tytuł przelewu jest identyczny z tym, który otrzymałaś. Jeśli tak, to trzeba poczekać kilka dni.

oznacz moderatorów

eveline555
#8 Zapaleniec#

Nie mogę tego sprawdzić. Przy zakupie pokazał mi się tytuł przelewu, przepisałam go i wyłączyłam stronę. Screena też nie da się zrobić tego dokumentu z danymi do wysyłki pieniędzy, więc nie mam go zapisanego. 

 

oznacz moderatorów

eveline555
#8 Zapaleniec#

Kupowalam już wcześniej meble do domu przez allegro. Płaciłam druczkiem- przelewem tradycyjm. Więcej.. Przelewy przeszły, na niektóre meble z racji przygotowania były wysyłane po 2 tyg i mimo, że wszystko było ok kurier wołał ode mnie kartkę z potwierdzenia zakupu. Mam tu na myśli zakupy mebli na około tysiąc złoty. 

oznacz moderatorów

eveline555
#8 Zapaleniec#

*potwierdzenia zapłaty

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Niezależnie od wartości przesyłki kurier nie ma prawa żądać potwierdzenia wpłaty. Jedynym dokumentem jaki może chcieć to dokument potwierdzający tożsamość odbiorcy.

oznacz moderatorów