anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z systemem Allegro odnośnie daty zwrotu .

trebor865
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry!

Odesłałem przesyłkę sprzedającemu ,wpis "bez podania przyczyny" skorzystałem ustawy konsumenckiej. Ze sprzedającym ustaliłem że prześlę przesyłkę a on poda mi numer listu przewozowego. Wprowadziłem w system że zwracam zakupiony przedmiot. W systemie figurują dwie daty jedna że zwróciłem przedmiot w dniu kiedy wprowadziłem 19.12.2023 r, ponadto zwróć przedmiot do 02.01.2024 r. Przedmiot został odebrany przez sprzedającego w dniu 21.12.2023 r wynika to z informacji firmy kurierskiej .W systemie nadal figuruje że paczka nie została w ogóle wysłana. Jak wymusić w systemie żeby informacje były zgodne ze stanem faktycznym.

Pozdrawiam Trebor

trebor865_0-1703674181519.png

trebor865_1-1703674460929.png

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@trebor865 Cześć. 🙂 Towar do zwrotu odesłałeś na własną rękę (wysyłka własna), zatem w systemie nie mamy żadnego numeru śledzenia, żeby takie informacje się zaktualizowały. Nie nadałeś paczki przez Allegro. 

Sprzedający ma 14 dni na zwrot pieniędzy. Jeśli masz jakieś pytania, to najlepiej kieruj je już bezpośrednio do sprzedającego.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

trebor865
#8 Zapaleniec#

Sprzedający zrobił mnie "w balona". Gdybym zrobił to przez allegro ,byłyby określone wpisy. Teraz będę musiał się prosić żeby zrobił zwrot pieniędzy, mam nauczkę .Trochę jest też to wina systemu, "wybierz sposób zwrotu przesyłki". Z tego wynikało że jest ich kilka, przynajmniej dwa. Jakby był jeden to z czego wybierać. Czy z chwilą rezygnacji z zakupu sprzedający otrzymał numer konta do zwrotu?

PS. Przyjmuję że sprzedający jest uczciwy ,minie 14 dni od zwrotu, i pieniądze przeleje mi na konto. Co będzie jeżeli się tak nie stanie?

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@trebor865 wówczas będziemy interweniować, ale na razie polecam uzbroić się w cierpliwość i poczekać te maksymalnie 14 dni. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

trebor865
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Zwrot wykonałem po przez list przewozowy sprzedającego . Czy z chwilą rezygnacji z zakupu sprzedający otrzymał numer konta do zwrotu?

PS. Przyjmuję że sprzedający jest uczciwy ,w czasie 14 dni przeleje pieniądze mi na konto. Co będzie jeżeli się tak nie stanie?

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

To wyślesz przypomnienie/ponaglenie/zapytanie

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@trebor865 wyluzuj, kup se meliskę 🙂 paczka doszła do sprzedawcy w czwartek, piątek urwanie głowy przed świętami, sam dopiero dziś zaczynam sprawdzać i rozliczać zwroty, sprzedawca ma 14 dni od odstąpienia więc jak chcesz szybko to nie zawracaj mu głowy tym bardziej że minął dopiero 1 dzień roboczy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

trebor865
#8 Zapaleniec#

Nie mam wyboru. Jestem prawie 12 lat na allegro, z roku na rok coraz gorzej. Sprzedają towar o mniejszej wartości jako ten droższy. Parametry elektronicze nie są zgodne z prawdą.

 

oznacz moderatorów