anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z zwrotem

Client:49354447
#1 Nowicjusz#

Witam,

Mam problem ze zwrotem, zamówiłem zestaw sprzęgła do samochodu,po porównaniu starego zestawu okazało się że docisk tak jak i tarcza jest za duże, a łożysko jest inne, więc zapakowałem to spowrotem i wykonałem zwrot, dzisiaj dostałem maila wraz ze zdjęciami że produkt nosi ślady użytkowania, fakt porównywałem to w brudnych od oleju dłoniach i dokładnie tego nie wyczyściłem lecz nie zakladelem tego na samochód jak było mi to zarzucone, na łożysku widać ślady obtarcia których nie było podczas pakowania przesyłki do zwrotu, zaproponowano mi że to uszkodzenie 20% zwrotu wartości produktu co moim zdaniem jest przegięciem, czy mogę coś z tym zrobić? Mogę się do tego jakkolwiek odwołać? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:49354447 możesz założyć dyskusję, a po 24h poprosić w niej o pomoc pracownika Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:49354447 możesz się odwołać ale pewnie nie wiele to da 🙂 Dyskusja allegro też pewnie nic nie wniesie bo nie jest ani stroną transakcji ani sądem, możesz jedynie się udać do rzecznika konsumenta 🙂

Art. 34. 4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące
wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do
stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru, chyba że przedsiębiorca nie
poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami
art. 12 ust. 1 pkt 9.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:49354447 Jak to zwrot to sprzedający nie może odmówić przyjęcia zwrotu, za to może Ci pomniejszyć kasę zwrotu do wartości obecnej jaką ma to sprzęgło, dyskusja powinna wyjaśnić sprawę.

oznacz moderatorów