anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem ze sprzedającym na Allegro Lokalnie, zapłaciłem za zakupy .Sprzedający wycofał się .

68Skorpion
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, zakupiłem kilka dni do tyłu kilka przedmiotów przez opcję oczywiście ,,kup teraz,, kwota nie duża 45 zł ale moja !  Minęło 5 dni a tu nic , sprzedający zero odzewu ,więc napisałem do niego co z paczką , odpisał że nie zmieści się do paczkomatu moja paczka co było śmieszne gdyż zakup był małych gabarytowo przedmiotów i w tym przypadku on chce mój adres , nie zgodziłem się ale po dobie podałem sprzedającemu mój adres jakie było moje zdziwienie gdy sprzedający zażądał numeru konta do zwrotu pieniędzy , postanowiłem otworzyć dyskusję wczoraj około 15,57  , nie mogliśmy dojść do porozumienia ja uważam że transakcja po mojej wpłacie jest wiążąca a administrator Allegro zamknął dyskusję przed godziną 21.00 i napisał że mam uznać transakcję jak by jej nie było !  Administrator STWIERDZIŁ ŻE ZLECIŁ WYPŁATĘ MOICH ŚRODKÓW - ZWROTU ZAPŁATY ZA ZAKUP . A  teraz najważniejsze jak ADMINISTRATOR MÓGŁ ZLECIĆ ZWROT MOICH ŚRODKÓW ? JAK TE ŚRODKI PIENIĘŻNIE BYŁY OD 5 DNI U SPRZEDAJĄCEGO !!! ???  NA ALLEGRO LOKALNIE , JA NIE OTRZYMAŁEM ,,ZŁOTÓWKI,, !!!  ADMINISTRATOR  BEZPRAWNIE JAK TSUE STWIERDZIŁ ,, KONIEC DYSKUSJI,, !!!  A MOJE PIENIĄDZE GDZIE ???? Tak działa Allegro ??? To jest ,,ZŁODZIEJSTWO Z WINY ADMINISTRATORA !!!  PYTAM SIĘ GDZIE MOJE PIENIĄDZE?? SKORO TEN ,,BIEDNY ,, ADMINISTRATOR  NIE PODAŁ SWOJEGO IMIENIA CZY LOGINU , WYLECIAŁ JAK Z KNAJPY !!! BEZ UZASADNIENIA ZAMKNĄŁ DYSKUSJĘ !!! A MNIE POZBAWIŁ PIENIĘDZY !!! Co mam teraz zrobić ???? może Państwo wiecie ? mogę coś zrobić ...ale zaszkodzę strasznie temu administratorowi jak nie napiszę już co ? proszę o pomoc na spokojnie ,pozdrawiam społeczność   : ) 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

pinsplash
#21 Demiurg#

@68Skorpion Twoja opowieść się nie klei... napisz mniej chaotycznie

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

68Skorpion
#8 Zapaleniec#

Czytaj ze zrozumieniem, przecież to takie proste !

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@68Skorpion Jeżeli administrator naprawdę napisał Ci, że masz uznać transakcję tak, jakby jej nie było, to okazał tym sposobem swoją głupotę, bo została zawarta prawnie wiążąca umowa, od której nie odstąpiłeś. 

Teraz napisz do przełożonego tego administratora; https://allegro.pl/pomoc/kontakt#subjectId=6be0e647-a9cf-417f-b70d-42623f4d428b

oznacz moderatorów

68Skorpion
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za pomoc, jest cała dyskusja zapisana , tak uznał administrator i brak moich środków  ,pozdrawiam Jacek 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@68Skorpion Zapoznałam się z dyskusją, w której nie brakowało emocji. Sprzedający napisał w niej, że to Ty nie zgodziłeś się na zaproponowaną przez niego wysyłkę, której koszty chciał pokryć i zażądałeś zwrotu pieniędzy, a następnie nie chciałeś podać numeru rachunku bankowego. Ostatecznie zmieniłeś zdanie i chciałeś jednak otrzymać towar. Jak rozumiem wciąż nie podałeś danych do wysyłki, która ze względu na gabaryt przedmiotu, nie mogła zostać zrealizowana paczkomatem.

Ostatecznie sprzedający napisał do nas wiadomość w sprawie zwrotu środków i ten zwrot został wczoraj zlecony. Pieniądze wrócą na rachunek, z którego płaciłeś.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

68Skorpion
#8 Zapaleniec#

Bzdura !  To ja uznaję czy dyskusja jest zakończona czy nie .To ja ją otworzyłem , od kiedy Allegro wnika tak w dyskusję i ją zamyka ???W CZACIE MOŻNA DUŻO NAPISAĆ ALE TRANSAKCJA NIE BYŁA ANULOWANA !  Mogę jedynie ja anulować transakcję dlatego że zapłaciłem i świetle nie tylko Allegro ale i Prawo Konsumenckie mówi jasno !!! NIE MACIE RACJI ADMINISTRACJO  Allegro !!!  I TO JA ZAMYKAM DYSKUSJĘ NIE WY !!! ALLEGRO TO KPINA !!!  ROBICIE SOBIE ŻARTY ,ROBICIE CO CHCECIE I JAK UWAŻACIE !!!   PRAWO KONSUMENTA SIĘ KŁANIA !!!!

oznacz moderatorów

68Skorpion
#8 Zapaleniec#

CO MODERATOR TO INNY POGLĄD ALE W SUMIE RĄCZKA RĄCZKE MYJE !

oznacz moderatorów

68Skorpion
#8 Zapaleniec#

nat_not dane do wysyłki podałem , nie jest moim obowiązkiem podawać inne dane niż te które już otrzymał sprzedający a otrzymał wszystkie dane do wysyłki na paczkomat , co kupiłem : 4 malutkie miseczki, malutka filiżanka , cukierniczka a jak że malutka bo jaka ? jedynie zestaw do kompotu ciut większy ale na największy gabaryt to jeszcze miejsca a miejsca , więc piszę wyżej , prawo konsumenckie !!!  Dyskusja zamknięta przez moderatora jego ,,kaprycho,, a moich pieniędzy ani towaru nie ma !!!

oznacz moderatorów

68Skorpion
#8 Zapaleniec#

Skoro sprzedający nie chciał wysłać mi mojego opłaconego zakupu , ja otworzyłem dyskusję , to z jakiej racji sprzedający pisał jeszcze do Allegro ? Skoro od tego była dyskusja ? NO PROSZĘ MI TO WYJAŚNIĆ ?  TO JAKAŚ ,,ŚMIERDZĄCA SPRAWA,, NIE DA SIĘ UKRYĆ , POSZEDŁ KTOŚ SPRZEDAJĄCEMU NA RĘKĘ !!!  TO MA BYĆ PRACOWNIK ALLEGRO ??? Strasznie ,,kombinujecie,, a pieniądze tak czy inaczej wracają w ciągu kilku godzin a nie ma ich prawie 24 godziny a nie będzie 2 dni o ile wrócą , nie zgadzam się !!! PISZĘ WYŻEJ A  CO NIEKTÓRZY NA SZKOLENIE !!!

oznacz moderatorów

68Skorpion
#8 Zapaleniec#

Pani moderator a może to Pani zamknęła moją dyskusję ? proszę o info z jakiej racji dyskusja została zamknięta ?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@68Skorpion Napisałam Ci już, że dyskusja została zamknięta po zgłoszeniu przez sprzedającego. Również na jego prośbę zleciliśmy zwrot pieniędzy. Wkrótce otrzymasz przelew.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

68Skorpion
#8 Zapaleniec#

 Pani żartuje ? to ja kupujący otworzyłem dyskusję , a Wy zamknęliście dyskusję na prośbę sprzedającego ?  Ale żarty , To ja jestem poszkodowany a nie sprzedający !  To ja zapłaciłem i oczekuję na zakupiony towar !  Tak zawsze słyszę na Allegro , a tutaj jednak ,, ŚMIERDZĄCA SPRAWA,, 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Strasznie się zaperzasz. Krzyk (czyli pisanie dużymi literami do niczego nie prowadzi). Może rzeczywiście paczka nie mieściła się do paczkomatu. Oprócz tego, że przedmioty były małe, to sądząc po tym co napisałes to były kruche i wymagały najprawdopodobniej solidnego opakowania i zabezpieczenia każdego elementu osobno, a to generuje gabaryt. Jak zwykle chodzi teraz o dowalenie sprzedawcy, który nie chciał, aby z zakupionych przedmiotów zrobiły się puzzle. 

oznacz moderatorów

68Skorpion
#8 Zapaleniec#

W takim razie sprzedający ostatecznie miał dostęp do mojego adresu ...niaczku ! Emocje !  A resztę czytałeś ?  o dyskusji ? następny pseudo moderator ?

oznacz moderatorów

68Skorpion
#8 Zapaleniec#

To nie wystawia się takich ofert, skoro nie da rady wysłać to logiczne ! 

oznacz moderatorów

68Skorpion
#8 Zapaleniec#

Sprzedający ostatecznie miał podany mój adres i tak postanowił mi nie wysyłać tego co kupiłem - zapłaciłem , miał pieniądze od 5 dni na koncie !

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Od krzyków przeszedłeś do zawoalowanych epitetów. Proponuję "Positivum"

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

A była informacja, źe możliwa wysylka z kilku ofert razem paczkomatem ? Jeśli nie i Pan nie zapytał, to nie rozumiem sprawy ? Zamiast się cieszyć, że sprzedający chce SOLIDNiE zapakować i jeszcze na swój koszt wysłać ...to problem ?

Ja wiem, dobrze wiem, że dostawa kurierem bywa denerwująca i uciążliwa czasem ... ale cóż - nie dopytaliśmy przed zakupem - nasza wina, a nie sprzedającego !!  Tak uważam !!

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Bardzo słuszna uwaga, przecież takie ceramiczne/szklane rzeczy wymagają solidnego opakowanie i jeśli bylo ich kilka, to nic dziwnego, że okazało się, że paczkomatem nie da rady ...no chyba, że kupujący pomyślał, że ma być EKO i opakowanie minimalistyczne, jak podobnież myśli dziś (według Allegro) większość ...co mnie szokuje ...ale jak ktoś chce dostać stłuczkę ...

Natomiast fakt, że sprzedający oferował wysyłkę paczkomatem, czy nie wynikał z tego, że był zakup z kilku ofert ? Więc logiczne - większa paczka i zabezpieczenie !!

oznacz moderatorów