anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę Allegro o NIP PayU - DLA USTAWOWEJ PŁATNOŚCI ROZDZIELONEJ (respektowanie prawa nabytego/ ust)

konica-minolta-
#8 Zapaleniec#

Uprzejmie proszę Allegro o nr NIP firmy PayU - potrzebny do dokonania zapłaty w sposób Ustawowo przysługujący kupującym. (przelew tradycyjny, z konta własnego)

Chodzi o płacenie tradycyjnym przelewem, za zakup w tzw: rozdzielnej płatności VAT.

(Uwaga! Wzywam Allegro to respektowania ustawowego prawa nabytego! Czekam 7 dni. Kolejnego wezwania nie umieszczę)

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

ko_alka
Moderator
Moderator

@konica-minolta- Cześć. Powiedz proszę, co dokładnie chcesz opłacić? Jeśli chodzi o zakupy, nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych. Wszystkie niezbędne informacje zostają podane przy zakupie, kiedy wybierasz płatność przelewem tradycyjnym. 

Ola
Moderator
oznacz moderatorów

konica-minolta-
#8 Zapaleniec#

 

To nieprawda Pani Olu!

zakup: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione/1ac15a10-16ba-11ec-8807-5ffc02407091

1. Nie widzę danych Sprzedawcy po zakupie przedmiotu Aukcji (Sprzedawca  = firma) więc nie znam NIP-u Sprzedawcy by zrealizować przelew rozdzielony VAT, BEZPOŚREDNIO NA JEGO KONTO BANKOWE !

2.Co więcej nie widzę konta bankowego Sprzedawcy! 

Przypominam zgodnie z licznymi Ustawami o sprzedaży i pośrednictwie w sieci oraz nakazami UOKiK, do zapłaty za zakupu potrzebne są dane, np: NIP oraz w przypadku przelewu bezpośrednio do sprzedawcy /nie na PayU, konto bankowe)

2. Nie widzę także w opcjach (po kup teraz) możliwości zapłaty w/w zapłaty nie do PayU, a bezpośrednio na konto Sprzedawcy. (co jest niezgodne z prawem RP)

3. Allegro wymusza płatność PayU, więc poprosiłem o nr NIP firmy PayU. (czy Moderator rozumie co jest napisane?) Przy blankiecie przelewu nie ma danych takich jak WYMAGANY z tzw urzędu (!!!) nr NIP firmy PayU, potrzebny do zrealizowania płatności przelewu rozdzielnego VAT.

Zmuszanie Allegro.pl do takich czynności bez podania danych w prawach Ustawowo zagwarantowanych kupującym, jest poważnym naruszeniem prawa przez Allegro na terenie RP.

 

PROSZĘ MI WSKAZAĆ:

a) NIP firmy PayU

b) dane NIP oraz nr konta - Sprzedawcy

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#12 Orędownik#

@konica-minolta-   w sieci jest cos takiego

https://www.google.com/search?q=payU+nip&rlz=1C1GCEU_plPL821PL821&oq=payU+nip&aqs=chrome..69i57j0i22...

PAYU S A (KRS: 0000274399, NIP: 7792308495, REGON: 300523444)
Adres WWW: WWW.PAYU.PL
Rejestr: POZYCJA KRS W REJESTRZE PRZE...
Sposób reprezentacj: DO SKŁADANIA OŚWIA...
Ulica: Grunwaldzka 182

 

https://krs-pobierz.pl/payu-i319133

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

konica-minolta-
#8 Zapaleniec#

HALO !!!! Jest tam ktoś sensowny/ kompetentny w tym Allegro?

NIE DOSTAŁEM ODPOWIEDZI na PROŚBĘ i PYTANIA.

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Poruszyłeś bardzo ciekawy temat.

Sam kilkakrotnie miałem informacje od swoich klientów kupujących na Allegro, że chcieli skorzystać z Split payment a nie mogli. Wtedy musieliśmy kombinować... wystawiłem kupującemu proformę i wtedy ten mógł ją opłacić z podzieloną płatnością.

Z zainteresowaniem czekam na odpowiedź moderatora.

 

 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#12 Orędownik#

Od 1 lipca wskutek nowelizacji ustawy split payment stał się obowiązkowy w przypadku dokonywania przez nabywcę płatności za towary bądź usługi, gdy wartość transakcji przekracza kwotę 15000 zł brutto.

oznacz moderatorów

konica-minolta-
#8 Zapaleniec#

1. Obowiązkowy od 15tys.zł ale ( tu UWAGA!) jeżeli ktoś (KTOKOLWIEK z kupujących) zechce korzystać z zakupu i płatności podzielonej z własnej woli, poniżej tej kwoty (15tys.zł, np 12zł) - Sprzedawca lub pośrednik (KAŻDY - BEZ WYJĄTKÓW) MUSI udostępnić dane do płatności podzielonej. Czy Allegro udostępnia płatność podzielną od 1 zł? Ja takowego/ -ej nie widzę.

powtórzę - BEZ WYJĄTKÓW!

2. Prosiłem Allegro, które BEZPRAWNIE WYMUSZA płatność na PayU o dane umożliwiające płatność podzieloną na PayU. Niestety nie otrzymałem.

A, sam fakt możliwości odnalezienia danych PayU w sieci lub rejestrach nie jest jednoznaczny i musi być docelowo właściwym. To (pośrednik lub sprzedawca) określa i wysyła (udostępnia) dane. I to te dane są WŁAŚCIWE (najważniejsze). Jeżeli popełni błąd, błąd dotyczy przesyłającego te dane, nie wpłacającego. A, to ZASADNICZA sprawa (kwestia w dzisiejszej rachunkowości).

Więc dane z sieci są bez wartości merytorycznej (w tym przypadku)

Pomimo świadomości Administratora oraz Zarządu, Allegro nadal nie działa w zgodzie z prawem w tej.kwestii, co jest kuriozalne, skandaliczne w skali dość dużego (licznego) kraju (klientów).

Pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów

konica-minolta-
#8 Zapaleniec#

Nieprawda, nie umożliwia! Proszę czytać ze zrozumieniem.

Chodzi o płatności poniżej kwoty 15tys.zł. Nawet jeżeli kupujący zechce zapłacić za zakup przedmiotu za kwotę poniżej 15tyz.ł (np: 12zł) ma być zawarta ustawowa możliwość do przelewu tradycyjnego zawierające wszystkie niezbędne dane do przelewu podzielonego VAT. Nawet jeżeli jest to śmieszna kwota 12zł lub skrajnie 1,23zł. To obowiązek, nie łaska!

Powtórzę! Proszę czytać ze zrozumieniem.

Pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów

RED
#17 Koryfeusz#

@ko_alka o wiedzę, że za trudny temat dla moderatora

jest u Was w firmie, ktoś kompetentny, kto potrafi odpowiedzieć na to pytanie?

 

niby jest to z automatu

ale robione jakoś dziko

Ważne! Kupujący nie może opłacić transakcji w ramach Podzielonej płatności za pośrednictwem Allegro Finanse. Kwotę należności kupujący przelewa na konto zgodnie z instrukcją, jaką otrzyma od Ciebie. Oznacza to, że nie zaktualizujemy automatycznie statusu płatności w Allegro Finanse. Możesz jednak ręcznie zmieniać status zamówienia w zakładce Zamówienia.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/platnosc-od-kupujacego/podzielona-platnosc-odpowiedzi-na-...

 

oznacz moderatorów

konica-minolta-
#8 Zapaleniec#

Nadal Allegro nie udostępnia płatności podzielonej dla klientów, kupujących. Co jest niezgodne z prawem na terenie RP. Bo (powtórzę) klient, kupujący ma prawo do płatności podzielnej VAT nawet na kwotę niską (np 1,23zł) jeżeli tylko chce. I to nie łaska, a obowiązek sprzedawcy (pośrednika także) udostępnić dane do j/w.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderator
Moderator

@konica-minolta- Allegro przy transakcjach powyżej 15 000 złotych automatycznie udostępnia funkcjonalność podzielonej płatności, która to w istocie ma charakter czysto informacyjny. Funkcjonalność ta wskazuje jakie działania powinien kupujący zrealizować, jeśli chce zapłacić za transakcje w ten sposób.Transakcje kupna-sprzedaży zawierane są pomiędzy kupującym a sprzedającym. Allegro dostarcza wyłącznie funkcjonalności, które ułatwiają ich zawarcie - w tym także różne formy płatności.

W przypadku zapłaty metodą podzielonej płatności sprzedający powinien wystawić fakturę i podać kupującemu niezbędne dane do wykonania przelewu tj. m.in. numer wystawionej faktury i numer rachunku. Następnie kupujący realizuje przelew na rachunek sprzedającego z użyciem metody podzielonej płatności. Allegro nie wymusza na kupujących dokonywania płatności przez Allegro Finanse, płatność za zakup może być dokona w dowolny sposób, na jaki zgodzą się kupujący i sprzedający. Dlatego jeśli chcesz dokonać zapłaty metodą podzielonej płatności za transakcje na Allegro poniżej kwoty 15 000 złotych, to możesz jej dokonać. Powinieneś się skontaktować ze sprzedającym i poprosić o dane faktury i rachunku dokładnie w taki sam sposób, jak to miałoby miejsce w przypadku automatycznie udostępnianej funkcjonalności (informacji) dla transakcji powyżej 15 000 złotych.

Pośrednicy płatności (tacy jak PayU) nie biorą udziału w realizacji przelewów z metodą podzielonej płatności, dlatego wskazywanie ich numeru NIP czy numeru rachunku jest w tym przypadku niepotrzebne.

 

Ola
Moderator
oznacz moderatorów

konica-minolta-
#8 Zapaleniec#

cyt:"...Allegro nie wymusza na kupujących dokonywania płatności przez Allegro Finanse,..."

Pani Ola MIJA SIĘ Z PRAWDĄ - bardzo dyplomatycznie określając praktykę Pani Moderator Allegro. W WYBORZE płatności NIE MA WYBORU płatności tradycyjnej, z danymi rachunku bankowego Sprzedawcy, NIE - PayU. Jest tylko i wyłącznie płatność po przez pośredników.

A, w wyborze dostawy i płatności za zakupy na portalu - POWINNA być opcja płatności bezpośrednio do Sprzedawcy (Ustawy o pośrednictwie i handlu w sieci).

Bzdurą jest także cyt:"...W przypadku zapłaty metodą podzielonej płatności sprzedający powinien wystawić fakturę ...." NIE Pani Moderator! Sprzedawca NIE MUSI wystawić faktury by kupujący miał możliwość zapłacić rozdzielną płatnością VAT. BZDURA wyssana z palca przez Panią Moderator Allegro - Panią Olę!  (za głowę można się złapać czytając tzw: Moderatora Allegro) Wystarczą umieszczone automatycznie przez Allegro dane Sprzedawcy (a jako profesjonalisty muszą być jawne) łącznie z NIP oraz nr konta Sprzedawcy i TYLE!

Powód dla którego Allegro nie udostępnią tego jest oczywisty i czytelny ;-( Tylko jak to się ma do wizerunku Allegro..../ wydanych zbędnie ciężkich pieniędzy na beznadziejne reklamy i promocję....?  cyt:"Nonsens"

Żenada!

UOKiK znowu musi smażyć kary? Allegro samo się nie ogranie? Za mało kar i negatywnych ocen Allegro w necie?

oznacz moderatorów

konica-minolta-
#8 Zapaleniec#

Minęło troszkę czasu, a Allegro schowało głowę w piasek udając, że tematu nie ma (jak pewien ptak nielot)

Więc:

- poprosiłem Sprzedawcę o f-rę i opłaciłem prosto na jego konto.

- sprzedawca wysłał przedmiot zakupu ("kup teraz" = umowa zakupu po przez pośrednika allegro.pl)

- allegro anulowało zakup na allegro, który został kupiony, zrealizowany (dostarczony). Zapewne z wniosku Sprzedawcy (który jak widać zapewne także ma za tzw uszami) 😉

- dokumentacja nadużyć i kompletnej ruiny poziomu allegro.pl przekazana odpowiednim.

I tak to mądre inaczej praktyki allegro.pl zabijają same allegro.pl. 😄 , 😄 , 😄

Miast naprawić nadużycia, błędy, allegro brnie i tonie w bagnie rzeczywistego wizerunku marki (firmy).

BRAWO ALLEGRO - "mądrzy inaczej" 😄

oznacz moderatorów

konica-minolta-
#8 Zapaleniec#

P.S. nr faktury sprzedawcy Allegro: nr FS-1720/09/2021, z dnia: 2021-09-20

oznacz moderatorów

RED
#17 Koryfeusz#

Allegro anulowało transakcję i udaje że jej nie było

a sprzedawca wystąpił o zwrot prowizji

transakcja odbyła się poza portalem

tak to raczej wygląda

oznacz moderatorów

konica-minolta-
#8 Zapaleniec#

A, no wygląda na "potwierdzenie nieprawdy" (o s z u s t w o/ kk) przez stronę Allegro.

Allegro nie odpowiada w temacie, nie reaguje, wiec przyjąć trzeba j/n.

Nie rozumiem tylko :

a) jak się Allegro.pl opłaca dokonywać potwierdzenia nieprawdy (-"-/ KK) ?

b) dlaczego Allegro takimi dziwnymi (kompletnie niezrozumiałymi) ruchami naraża swój własny wizerunek na tak poważne, daleko idące i szerokie konsekwencje?

  Pozdrawiam

oznacz moderatorów