anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę o pomoc zwrot

Client:49491567
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem koła rowerowe tarcze opony kasetę całość wartości 2150zł Sprzedający beż moiej wiedzy wygenerował sobie etykietę na przesyłkę i po dwóch dniach wysłał całość Pocztex Paczka zaginęła a do mnie doszła inna paczka z jakimiś plastikami do samochodu Sprzedający nie wzioł nr przesyłki z allegro na moim profilu Allegro Lokalnie jest odziwo paczka oczekuje na wysłanie Ja środki pieniężne przelałem na konto Allegro i nie mam kół i pieniędzy Allegro każe czekać ja czasu nie mam na czekanie bo już termin wyjazdu się zbliża i do tego w moie urodziny 19.01.2024 i nie mam na zakup ponownie kół a Allegro nie chce dać  zwrotu środków proszę o pomoc

 

oznacz moderatorów
80 ODPOWIEDZI 80

pecela
#16 Inspirator#

Niestety ale @az1rael ma rację odnośnie pomówienia. Do puki nie masz prawomocnego wyroku sądu, nie możesz nikogo nazywać oszustem, bo jest to pomówienie (mamy w Polsce domniemanie niewinności). 

Poza tym nie jesteś w żaden sposób udowodnić, że to sprzedawca celowo wysłał inny towar, a sprzedawca nie jest w stanie udowodnić, że naprawdę dostałeś coś innego, a nie próbujesz wyłudzić odszkodowanie (sorki, ale Januszy w tym kraju nie brakuje). To tradycyjny przykład problemu "słowo przeciw słowu". Dlatego musi być postępowanie reklamacyjne u przewoźnika, a potem być może postępowanie karne. 

oznacz moderatorów

Client:49491567
#7 Wielbiciel#
  1. Karton po odebraniu warzylem i było 3.3 kg świątków mam na to Ten karton pochodzi ze sklepu sarni stok z Bielska Białej dzwoniłem tam bo zostały dane sklepu Nie wierzę żeby sprzedający nie wysłał zamówienia bo walczy też o to żeby koła i jego karton się znalazł Tylko coś poszło nie tak i teraz trzeba czekać na reklamacje Głowa pęka od tego...
oznacz moderatorów

Client:49491567
#7 Wielbiciel#

A ja nie ubezpieczyłem tej przesyłki sory ale nie ubezpieczyłem to ubezpieczenie nie jest na mnie mi tylko zależy na tej paczce co zaginęła 

oznacz moderatorów

Client:49491567
#7 Wielbiciel#
  • Trochę czasu upłynęło więc tak Poczta Polska odżuciła moją reklamacje po 33dniach powiedzieli że ja nie jestem stroną i mi nie odpowiedzą na reklamacje Stroną jest Sprzedający i Firma Sendit która ma umowa z Poczta Polska Sprzedający ma pełnomocnictwa od Sendit tak więc Pan w 1 punkt napisał mi co innego że Sprzedający z chwilą stempla Pocztowego nie odpowiada za nic a tu takie kwiatki Według poczty ja nie mam nic do przesyłka tylko Sprzedający i Sendit mają to wyjaśnić i im udzielą odpowiedzi po 30 dniach które  upłyną 25.02.2024r Ja normalnie zapłaciłem za koła i nie mam kasy kół i możliwości reklamacji ani złożenia sprawy do Policja czy Sądu do czasu rozpatrzenia nie mojej reklamacji bo mnie oleli Cała Polska ja nic a nic z tego nie rozumiem w ciągu 33 dni czekania na odpowiedź reklamacji dzwoniłem średnio dwa razy w tygodniu to jest 10 razy i nikt na infolinii Poczty nie powiedział mi że prawo do reklamacji przysługuje Sprzedający i Firmie Sendit jajaja....
oznacz moderatorów

Client:49491567
#7 Wielbiciel#

Ja Pisałem już wcześniej żeby mnie w tą całą wysyłkę nie mieszali ja tego nie wysyłałem zapłaciłem i tyle nie mam kasy kół i nic nie rozumiem ciekawe co Poczta odpowie na reklamacje i mam nadzieję że allegro mi pomoże

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Kwestię komu przysługuje prawo do zgłoszenia reklamacji, reguluje ustawa Prawo pocztowe oraz rozporządzenie w sprawie reklamacji usługi pocztowe. Te przepisy dotyczą wszystkich operatorów pocztowych i kurierskich w Polsce. 

Odbiorca może zgłosić reklamację, jak nadawca zrzeknie się swoich praw do przesyłki lub jak przesyłka zostanie doręczona. Nie dotyczy to jednak ubezpieczenia (nie jest to usługa pocztowa, a ubezpieczeniowa), tu obowiązują zapisy OWU. 

 

oznacz moderatorów

Client:49491567
#7 Wielbiciel#

A sprzedający nie powinien zwrócić mi środków za zamówienie i dochodzić z przewoźnikiem co się stało zjego paczka bo ja nic nie mogę zrobić 

oznacz moderatorów

Client:49491567
#7 Wielbiciel#

Ale właśnie przesyłka została doręczona z moimi danymi tylko co innego przyszło w niej i mi się wydaje że nie powini odrzucić moiej reklamacji

oznacz moderatorów

Client:49491567
#7 Wielbiciel#

Nie powini odrzucić reklamacji moiej 

oznacz moderatorów

Client:49491567
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20240222_103926_Samsung Internet.jpg

 

Screenshot_20240222_093338_Messenger-1.jpg

 

oznacz moderatorów

KaroLina122xd
#7 Wielbiciel#

Powiem Ci tak musisz czekać,bo sprzedający ma 14 dni,aby się odezwać a w efekcie końcowym każą złożyć wniosek do allegro protect i co? Dostaniesz jakieś 50 zwrotu i będziesz w plecy .. 

oznacz moderatorów

Client:49491567
#7 Wielbiciel#
  1. Jest cyrk poczta uznała reklamacje sprzedającego ale odda 100zł bo niby nie było uwzględnione wartość przesyłki ale była wartość 2300złScreenshot_20240224_185046_Gallery.jpg

     

oznacz moderatorów

Client:49491567
#7 Wielbiciel#

Sprzedający musi złożyć reklamację na reklamacje cyrk Allegro obiecało wystosować pismo do przewożnika na zwrot pieniędzy 

oznacz moderatorów

Client:49491567
#7 Wielbiciel#

A ja brak kasy brak towaru cyrk

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Pytanie czy przesyłka była z ustaloną wartością . Musi być wpisane na druku etykiecie 

oznacz moderatorów

Client:49491567
#7 Wielbiciel#

A deklaracja wartości była 2300zł i ja się pytam co ja mam do tego ja zapłaciłem kase i przesyłki nie mam ja złożyłem odwołanie ale mnie oleli na policje nie mogę zgłosić bo to nie moja przesyłka A poczta olewa sprawę i daje 100 zł jak za polecony Mi czas leci nie mam kół do treningu za maratony zapłacone i jak trenować A każdy ma mnie za Janusz i nie ma mondrego rozwiązania z tego Poczta kase za przesyłkę wzięła sprzedający kase za Oła ma Allegro ma prowizja A ja niemam nic...

  1.  
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Tu się wszystko zgadza. Poczta wypłaca odszkodowanie do wysokości 100 zł. Resztę wypłaca bezpośrednio firma ubezpieczeniowa.

Pytanie czy nadawca zgłosił szkodę do ubezpieczyciela, bo PP w tym nie pośredniczy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pecela jak czytam to wszystko to się nie dziwię że autor nic nie ugrał, tu jest tylko niewiadomych i niedomówień 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:49491567
#7 Wielbiciel#

To jest żart czemu 50% Do sądu pujde poczekam z trzy lata ale nie odpuszczę zło....

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:49491567 te 50% to z protecta chcą ci oddać?

oznacz moderatorów