anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę o wyjaśnienie, czy polityk allegro jest ponad prawem ...

MAMY ROZWIĄZANIE!
ejaja
#7 Wielbiciel#

Miałem dziś taką rozmowę ze sprzedającym. Jeśli się da mogę przesłać screen.

Proszę mi wytłumaczyć jak to jest. Czy serwis allegro kłamie i oszukuje konsumentów w swoich informacjach, czy to sprzedający mija się z prawdą.

Jest to dla mnie bardzo ważne.

Cytat:

Dzień dobry.
jeśli to możliwe i nie na żadnych komplikacji, proszę o zakończenie zwotu. Chciał bym kupić kalosze w większym rozmiarze.

09:36

 

Dzień dobry. Zwroty są zgodnie z prawem dokonywane w terminie do 14 dni od odstąpienia od umowy, pod warunkiem ,że produkty do zwrotu zostały do nas dostarczone. Staramy się dokonywać zwrotów na bieżąco i możliwie najszybciej , a więc przeważnie trwa to nie więcej niż tydzień , jednak nie mamy możliwości określenia , w który dokładnie to będzie dzień. Pozdrawiamy

09:42

 

Witam. W informacjach allegro pisze: "odstępujesz od umowy – zgodnie z Polityką zwrotów na Allegro sprzedający ma na zwrot pieniędzy od 2 do 7 dni kalendarzowych, licząc od momentu odebrania przesyłki zwrotnej". Więc jest to 14, czy 7 dni? Proszę o doprecyzowanie.

18:59

Tak jak napisaliśmy wyżej. To co podaje allegro jest ich polityką , ale ona nie jest ponad prawem i nie mamy takiego obowiązku. I tak zwracamy przeważnie w ciągu tygodnia. I w tym tygodniu jeszcze na pewno będzie to zrobione, proszę o cierpliwość. Pozdrawiamy

 

 

21:42

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
Halfrunt
#18 Luminarz#

Skoro mogą określić konkretnie za co klienta możesz dać na czarną listę to i określą ile dni masz na zwrot.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak ten krótszy czas podany przez Allegro jest ich pomysłem, zapisali to sobie w regulaminie i oceniają, zgodnie z prawem sprzedający powinien zrobić to niezwłocznie ale ma max 14dni od chwili odstąpienia od umowy zakupu.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ejaja już Ci podaje jak wygląda to prawnie 🙂 to co podaje allegro to nie prawo tylko zalecenia itp. Sprzedawca ma 14 dni na zwrot kasy od momentu odstąpienia od umowy przez konsumenta 🙂

Art. 32. 1. Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w
terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od
umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym
koszty dostarczenia towaru.
2. Przedsiębiorca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego
sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się
na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
3. Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze towar od
konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta
do chwili otrzymania towaru z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu
jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Nie, polityka allegro nie jest ponad prawem. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@ejaja regulamin allegro ma być zgodny z prawem w przypadku firmy to ustawa konsumencka przede wszystkim a w ustawie pisze jasno że na zwrot jest 14dni od dnia zgloszenia i 14dni na odeslanie po zgloszeniu oraz sprzedawca moze wstrzymac sie ze zwrotem kasy az nie odzyska towaru lub kupujacy nie przysle mu dowodu nadania. Reasumujac to co pisze w regulaminie allegro to sa pobozne zyczenia serwisu w obsludze kupujacych

oznacz moderatorów
ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Są... lecz Allegro nakłada kary dla sprzedawców, którzy nie zwracają kasy w dniu otrzymania zwrotu. Allegro może łamać prawo i prawa sprzedawców - tak było jest i będzie.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@ELMIXAGD_pl aż ktoś ich nie poda do sądu wtedy już tak nie będzie jak sobie bekną paręnaście baniek na odszkodowania lawinowo

oznacz moderatorów