anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedsądowe pismo za negatywną opinię o produkcie i sprzedającym Czy sprzedający ma prawo mnie zast?

dudipaol03
#7 Wielbiciel#

Witam Jakiś czas temu kupiłam coś na Allegro nie spełniło to moich oczekiwań zrobiłam zwrot i reklamację. Sprzedający nie chciał wypłacić pełnej kwoty za zwrócony przedmiot więc poprosiłam o pomoc Allegro Protect. W ciągu godziny otrzymałam odpowiedź od Allegro protect o pozytywnej dla mnie opinii i zwrocie pełnej kwoty. Po wszystkim wystawiłam negatywną opinie jak i sprzedającemu tak i temu przedmiotowi który nie spełniał mojego oczekiwania. W odpowiedzi dostałam maila z pismem o przedsądowym wezwaniu do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych czyli usunięcia negatywnej opinii o kupującym oraz także o tym produkcie. Co w takiej sytuacji mam zrobić? Dodam że nie jestem jedyną osobą której dany produkt nie spełnił oczekiwań oraz że ten sprzedający ma aż 14 usuniętych negatywnych opinii podejrzewam że w taki sam wymuszony sposób jakie próbują to w tym przypadku zrobić.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

az1rael
#21 Demiurg#

ty masz prawo napisać komentarz on ma prawo podać cię do sądu który stwierdzi czy komentarz naruszał prawo czy nie. Chcesz się sądzić to czekaj albo nic nie zrobi i tylko straszy albo cię poda do sądu cywilnego wtedy dostaniesz wezwanie do sądu na rozprawę

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pismo z internetu, wiele takich tu jest opisanych, jeżeli nie obrażał sprzedającego, nie usuwaj.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@dudipaol03 sprzedawca w żaden sposób nie ograniczył Ci prawa do subiektywnej oceny i Ty nie masz prawa ograniczać mu Swobód Obywatelskich bo to gwarantuje mu Konstytucja , jest nim również możliwość dochodzenie swoich praw w Obliczu Sprawiedliwości .

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Na temat tej swobody straszenia klientów to są różne opinie: https://bezprawnik.pl/straszenie-sadem-za-komentarz-na-allegro-to-nie-ochrona-dobr-osobistych/

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@vonNogay nie znamy formy w jakiej wiadomość dotarla do autora wątku , trudno więc mówić w tym wypadku o straszeniu , wiadomość mogła mieć charakter czysto informacyjny , a jak to odebrała @dudipaol03 jest jej idywidualną sprawą . Jaka była przyczyna umniejszenia zwrotu przez sprzedawcę zapewne się już nie dowiemy @drekenzes ładnie to ujął w 1. oraz 4. punkcie 

oznacz moderatorów

dudipaol03
#7 Wielbiciel#

To jest moja opinia na temat przetestowanego produktu Czy jest coś złego w tej opinii skoro ma dużo negatywów i aż 14 negatywów usuniętych i pewnie mój może być 15 ??? : Włosy złej jakości z domieszką sztucznych.Pomimo przestrzegania wszystkich zaleceń z używaniem włosów reklamacja po 2tyg użytkowania. Włosy paliły się na lokówce, po 3h używania oddzielały się w osobne pasma, po rozczesaniu puszyły się i wychodziły. Piękne wyglądają tylko na załączonych zdjęciach w rzeczywistości to nawet nie połowa włosów. Od połowy aż po same końce włosy bardzo rzadkie i zauważyłam porozdwajane końcówki. Żeby były przez parę godzin w miarę ładne na głowie to trzeba by było je codziennie myć nakładać wszystkie odżywki, olejki itd. i je modelować ponieważ po umyciu skręt uległ prawie całkowitemu rozluźnieniu.

 

pięknie wyglądają tylko na zdjęciach

 

włosy z domieszką sztucznych, palą się na lokówce/prostownicy 160 st., podczas noszenia oddzielają się w osobne pasma, rozczesane puszą się i zostają na szczotce, po umyciu skręt ulega całkowitemu rozluźnieniu

 
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@dudipaol03  AŻ 14 negatywow usuniętych na ile wszystkich komentarzy? Bo jak na 200 to dużo ale jak na 20000 to bardzo mało. 

I nie zapominaj ze na miejsce każdego usuniętego komentarza można wystawić nowy ale tego już w informacji o sprzedającym nie zobaczysz. 

oznacz moderatorów

dudipaol03
#7 Wielbiciel#

A to jest moja negatywną opinia o sprzedającym Jedynie myślę zmienić pierwsze zdanie na "nie polecam sprzedającego" : "Odradzam zakup u tego sprzedawcy.Włosy złej jakości z domieszką sztucznych.Pomimo przestrzegania wszystkich zaleceń z używaniem włosów reklamacja po 2tyg użytkowania.Najpierw brak kontaktu, sprzedawca przyjął włosy i milczał,a potem obniżył kwotę o jakąś dezynfekcję i modelowanie proponując zwrot 100zł.Na szczęście Allegro Protect rozwiązało pozytywnie dla mnie sprawę w ciągu godziny.Włosy paliły się na lokówce,po 3h używania robiły się strączkowe,po rozczesaniu puszyły się i wychodziły."

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Co zmienić, nic nie zmieniaj, to straszenie i sprzedający Ci odpisują.😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@dudipaol03 możesz nam zapodać link do oferty ?

oznacz moderatorów

misiaczekmr
#10 Popularyzator#

nie przejmuj się, jeśli w opinii nie było insynuacji, pomówień, a opis rzeczywistych odczuć (lub po prostu "pusta") - to nic Ci nie grozi.

na 99% wąsacz nie pójdzie do sądu - wysyła pewnie hurtowo takie "pisma" bo część kupujących się przestraszy i skasuje opinie.

Grunt to nie dać się zastraszyć

 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

1. Pozytywna opinia z AP nie oznacza że Allegro przyznało racje Kupującemu, zazwyczaj jest to forma złagodzenia konfliktu.

2. Wystawienie negatywnego komentarza nie jest równoznaczne z naruszeniem dóbr osobistych.

3. Komentarz może być subiektywny, ale zgodny z przebiegiem transakcji, nie może być obraźliwy itp.

4. Zazwyczaj w tego typu tematach jedna ze stron ukrywa część prawdy (zarówno Kupujący jak i Sprzedający).

5. Powód obniżenia kwoty zwrotu musiał być poparty jakąś sytuacją, np wykroczeniem poza normalny użytek itp.

6. Każdy ma prawo bronić swoich praw, zwłaszcza przy tak kulejącym systemie komentarzy na Allegro. To sąd ocenia kto ma rację, a może nawet stwierdzić żeby takimi badziewiami nie zawracać mu głowy. Zazwyczaj nikt nie chce chodzić po sądach, większości wystarczy że część usunie opinie. Allegro też nie działa jakoś etycznie ( o czym świadczą ciągłe przepychanki z UOKiKiem i nakładane kary).

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

A dlaczego sprzedawca odmówił wypłaty całej kwoty za zwrócony produkt? Co konkretnie było nie tak z tym zakupem? 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@dudipaol03 Ty masz prawo wystawić negatyw > a sprzedający ma prawo pozwać Cię do Sądu > czy to zrobi, to już inna kwestia > natomiast wystawienie przedsądowego wezwania nie jest żadnym zastraszaniem, tylko uprzedzeniem o możliwości podjęcia przez sprzedającego dalszych kroków prawnych > a jak się sytuacja rozwinie to sama się przekonasz > na dwoje babka wróżyła

oznacz moderatorów