anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przerwany wniosek o raty allegro

andrzejek010101
#8 Zapaleniec#

Witam.

Wczoraj z Żoną chcieliśmy kupić laptopa z użyciem Bonu dla nauczyciela i rat allegro. Dodaliśmy bon i przeszliśmy do wniosku o raty. Podczas wybory ilości rat zrezygnowaliśmy z zakupu na raty i postanowiliśmy dopłacić własnymi pieniędzmi. W momencie gdy kliknęliśmy przycisk wstecz wróciło nas do strony głównej allegro (wszystko robiliśmy na aplikacji na telefonie).

Teraz bonu nie mogę już dodać gdy ponownie chcę zakupić ten laptop bo został wpisany wcześniej i musiał bym go anulować tylko, że po tej próbie zakupu nie ma  nigdzie śladu.

Czy ktoś coś wie w jaki sposób można to rozwiązać?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@andrzejek010101 Cześć. 🙂 W takiej sytuacji pozostaje kontakt z Ministerstwem w sprawie odnowienia bonu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

andrzejek010101
#8 Zapaleniec#

A nie da się jakoś wrócić do tej aukcji, żeby samodzielnie anulować bon?

Wczoraj miałem chwilę wcześniej przed opisaną sytuacją wyżej taką sytuacje, że dodałem bon później go anulowałem sam i bez problemu dodałem go ponownie drugi raz, tylko tu już wybrałem te raty.... 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@andrzejek010101 Wszystko jest w zakładkach https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione na koncie, na którym próbowaliście dokonać zakupów. Jeśli nie widzisz opcji anulowania płatności, to my również nie mamy takiej możliwości i należy kontaktować się z Ministerstwem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

andrzejek010101
#8 Zapaleniec#

W tej zakładce nie ma śladu po tej transakcji.

Był już temat podobny tutaj:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/problem-z-p%C5%82atno%C5%9Bci%C4%85-bonem...

 

Użytkowniczka evangelajna napisała:

"Ministerstwo potwierdzi jedynie, że widnieje u nich iż bon został wykorzystany w serwisie Allegro... Ale to Allegro musi anulować w jakiś sposób ten płatność, zakup czy nie wiem właściwie jak to określić. U mnie po wielu próbach kontaktu z Allegro a w sumie za każdym razem rozmawiałam z kims innym i musiałam wszystko tłumaczyć od początku, w końcu tak się stało że dostałam maila, że Allegro przeprasza i w prezencie otrzymam 20 monet i że anukują w jakiś sposób ten niby zakup."

Więc chyba tu bardziej allegro może coś zrobic niś Ministerstwo

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@andrzejek010101 Jeśli był to zakup na raty, to historię sprawdzisz tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/raty. Trudno mi powiedzieć, dlaczego nie widzisz tych zakupów, ponieważ na tym koncie nie ma żadnych zakupów laptopa, musiałeś korzystać z innego konta. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

andrzejek010101
#8 Zapaleniec#

Tak z konta żony Monika_1005 bo to jej bon był. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@andrzejek010101 W takim razie niech żona napisze do nas zalogowana na swoje konto przez formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

andrzejek010101
#8 Zapaleniec#

Żona już pisała dziś do Was. Dostała odpowiedź, że transakcję anulowali. Jednak Bon nadal nie działa. Teraz chyba już tylko kontakt z Ministerstwem został.

oznacz moderatorów

andrzejek010101
#8 Zapaleniec#

Na koncie żony w tej zakładce co Pani mi  wysłała rzeczywiście jest ten zakup. Jednak status płatości jest anulowana. Więc nie wiem co teraz zrobić.

oznacz moderatorów

andrzejek010101
#8 Zapaleniec#

Gdyby ktoś miał podobny problem to u mnie skończyło sie tak:

Po kontakcie z allegro anulowali ten zakup na raty, po jakiś 12h znowu Bon był aktywny, jednak może to trwać do 72h (ponowna aktywacja bonu).

Dziękuję tym co udzielili info.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów