anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przeterminowany produkt Allegro usuwa komentarz negatywny

kuba1550
#12 Orędownik#

Zakupiłem na Allegro produkt w sklepie u jednego ze sprzedających. Jak się okazało niestety po terminie dwóch tygodni spojrzałem że produkt jest przeterminowany i to rok do tyłu ma datę luty 2022. Wystawiłem tej firmie komentarz negatywny to Allegro za każdy razem mi go usuwa. Na jakiej podstawie usuwacie mi ten komentarz ? Czy ja nie mam żadnych praw jako kupujący ?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Masz dwa rodzaje komentarzy> oceniasz sprzedającego i osobno produkt. Nie pomieszałeś tego?

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

To co mam ocenić sprzedawcę celująco który sprzedał mi produkt rok po dacie ? Dyskusję otworzyłem to kolejnego dnia Allegro "zakończyliśmy w Twoim imieniu Dyskusję" Allegro traktuje mnie gorzej niż psa. A może handel przeterminowanymi rzeczami jest legalny ? Mam trochę spleśniałego chleba mogę go sprzedać na Allegro ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dyskusją automatycznie się zamyka po 30dniach jak jej wcześniej nie odznaczysz jako nierozwiązanej. oceń sprzedającego >ilość gwiazdek i tam możesz napisać o przebiegu transakcji a nie o produkcie. Zawsze możesz  poprosić o pomoc tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Weź im sanepid naślij 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kuba1550 @az1rael  ja nie jestem pewien . Etykieta jest zdaje sie cyrylica pisana ( co chyba jest niezgodne z polskimi wymogami bo powinna byc polska etykieta zawierająca skład, środki bezpieczeństw , terminy przydatności inne dane)

Natomiast chodzi mi o to że może to byc nie data ważności a data produkcji. My tez mamy w ofercie produkty ( cąłkiem sporo) gdzie jest numer partii oraz data 2022 . Natomiast po doczytaniu etykiety okazuje sie że jest wyraźnie oznaczone np: przydatnośc 3 lata od daty producji , data produkcji na opakowaniu.

Juz kilkukrotnie klienci reklamowali takie produkty jako przeterminowane i dopiero musieliśmy im pisać w wiadomościach jak prawidlowo odczytać dane z etykiety.

Wiec moim zdaniem data 2022 nie musi  oznaczać że produkt jest przeterminowany , chociaz jeśli nie było innej etykiety to nadal moim zdaniem jego oznaczenie może budzić wątpliwości

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@kuba1550 a ty ruskie bukwy znasz?  Towar ma przydatność 24 miesiące od daty produkcji

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kuba1550 Zrób porządne, ostre zdjęcie > wg mnie racje ma @Client:44052296 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kuba1550 Twoja ocena dotycząca produktu (3 gwiazdki) nie została usunięta. Jeśli chodzi o dyskusję to Doradca zamieścił wyjaśnienie dlaczego ją zamknął.Założyłeś ją żeby dowiedzieć się dlaczego sprzedający wystawił negatywny komentarz na Twoim drugim koncie. 
Dyskusje służą wyjaśnieniu nieścisłości dotyczących zawartej transakcji, natomiast kwestię komentarza możesz wyjaśnić kontaktując się przez formularz

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

wyprodukowano: 022022

termin przydatności: 24 miesiące

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

i co?

przeprosisz sprzedawcę za swoją nieznajomość

języków?

 

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Ten sprzedający to był kupującym u mnie na koncie firmowym. Zakupił u mnie produkt nie otworzył paczki bo taśma była nieprzecięta, a kolejnego dnia zrobił jej zwrot i wystawił komentarz negatywny. Chciałem zrobić to samo u niego ale ten się poskarżył allegro i usunęli jemu komentarz negatywny. Ja nie odróżniam języka ukraińskiego od rosyjskiego więc myślałem że to produkt ukraiński. Dopiero jak w google wyszukałem okazała się że to firma polska ale właściciele to rosjanie. Dwa razy wystawiłem mu komentarz negatywny ale allegro jest czujne i usunęło go więc teraz wystawiłem komentarz pozytywny niech się cieszy 😀 Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina.... 😁

oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

A już myślałam że jesteś prostak, ale się trochę wybroniłeś 🤔😉

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kuba1550  wystawiaj dalej ten komentarz, choć radziłbym przeczytać art. 8.4 Regulaminu Allegro:

8.4.

W przypadku, gdy działania Użytkownika naruszają postanowienia Regulaminu, Spółka może:

a. upomnieć Użytkownika za pośrednictwem poczty elektronicznej,

b. udzielić Użytkownikowi ostrzeżenia za pośrednictwem poczty elektronicznej,

Udzielenie Użytkownikowi upomnienia i ostrzeżenia nie skutkuje bezpośrednio zawieszeniem Konta Użytkownika lub ograniczeniem dostępu do poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro, stanowi jedynie informację, że w przypadku dalszego naruszania przez Użytkownika postanowień Regulaminu, Spółka może zawiesić Konto lub ograniczyć dostęp do poszczególnych usług w ramach Allegro. W przypadku powtarzających się lub istotnych naruszeń Regulaminu rozumianych jako:

11. naruszanie zasad dotyczących systemu ocen określonych w art. 11 Regulaminu,

Spółka może:

c. czasowo ograniczyć Użytkownikowi dostęp do poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro, w szczególności ograniczyć na czas określony lub nieokreślony funkcjonalność Konta Użytkownika,

d. zawiesić na czas określony lub nieokreślony jedno, kilka bądź wszystkie Konta tego Użytkownika.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kuba1550 jak chcesz się odgryźć jako konsument to wyślij zgłoszenie do inspekcji handlowej.

że sprzedawca sprzedaje nieprawidłowo oznaczone produkty

zdjęcia już masz

wystawianie publicznych opinii sobie daruj bo fakt. że allegro pozwala na komentowanie działań sprzedawców nie oznacza, że robisz to zgodnie z prawem

oznacz moderatorów