anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywany czas dostawy 6 luty wtorek

Client:111411664
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry, w sobotę zamówiłem produkt z przewidywanym czasem dostawy we wtorek 6 lutego. Pisałem do sprzedawcy że zależy mi na tym aby nadal paczkę jeszcze dzisiaj aby do wtorku dotarła. Sprzedający nadał paczkę tylko że o godzinie 17;07 i co najgorsze zrobił to w paczkopunkcie czyli w sklepie. Czy jest szansa że kurier odbierze jeszcze dziś paczkę z paczkopunktu i dostarczy ją do mnie jutro ? Ewentualnie czego można wymagać od sprzedawcy jeśli nie spełni oczekiwanego czasu dostawy ?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:111411664 raczej nie odbiorą 😞 jak sam piszesz wrotek to przewidywany czas dostawy sprzedawca nadał w 24h bo pewnie tak miał w ofercie, po drugie i tak większość przewoźników ma czas przewozu 2 dni a nawet więcej, więc allegro wprowadza i miesza podając taką informację 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:111411664 Male szanse a wręcz zerowe, czasem sprzedający nie ma wpływu na działania i wyliczenia Allegro i przewoźnika, Wg prawa to sprzedający odpowiada za ofertę i przesyłkę do chwili odbioru przy zakupie konsumenckim.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Ty zamiawiasz w sobotę i on wysłał w sobotę czyli można powiedzieć bezzwłocznie . W sobotę równie dobrze mógł mieć już wolne ale wysłał . Nawet jakby była to wysyłka kurierem to gdyby ja odebrał w poniedziałek to we wtorek 6 lutego mogła by dotrzeć ,byle by nie była forma dostawy z kurierami allegro . Paczkomatu inpostu też by do wtorku dotarła.

oznacz moderatorów

Client:111411664
#7 Wielbiciel#

Chyba nie zrozumiałeś? Sprzedający wysłała paczkę " dzisiaj " czyli 5 lutego. Nie oczekiwałem od sprzedającego wysyłki ani w sobotę ani w niedzielę 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Trochę mnie zmyliles pisząc że zakup zrobiony w sobotę a zaraz po tym że pisałeś do niego by wysłał jeszcze dziś. W sumie to jak zakup był robiony w sobotę i zależało Ci na czasie to trzeba od razu poinformować o tym sprzedawcę i jemu też jest łatwiej zaplanować swoją dniówkę . Niektóre formy dostawy są czasem bardzo odległe od siedziby sprzedawcy i trudno je ogarnąć w szybkim czasie .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Ewentualnie czego można wymagać od sprzedawcy jeśli nie spełni oczekiwanego czasu dostawy ?”

Niczego. 

Sprzedający deklaruje jedynie czas w jakim nada przesyłkę - jeśli zakup był w sobotę a nadal ją dziś to niezależnie od tego jaki był deklarowany termin na nadanie- sprzedający się ze swojej deklaracji wywiązał i wszystko jest ok. 

Jeśli natomiast masz pretensje o przewidywany czas dostawy to kieruj je do allegro przez formularz kontaktowy  


To allegro wyświetla przewidywany czas dostawy - sprzedający nie może tego ani zmienić ani wyłączyć itp. itd. Pamiętaj też, że - jak sama nazwa wskazuje - to jest przewidywany czas dostawy a nie gwarantowany. 

oznacz moderatorów