anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytania o zwrot

borneq
#9 Pomysłodawca#

Kupiłem laptopa i rozmyśliłem się, ponieważ lepszy byłby MacOS niż z Windows (bo z Windows mam)

Jak wybrać metodę dostawy, nie wszystkie metody odpowiadają sprzedawca.

Poza tym, czy odsyłająć mam gdzieś wprowadzić numer przesyłki podobnie jak przy sprzedaży? Już zostałem ukarany przez Allegro że nie wprowadziłem numeru przesyłki gdy sprzedawałem.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Odsyłając jako zwrot, masz w zakładce moje zakupy i tam w szczegółach robisz zwróć całość albo cześć zakupu.Allegro - zwrot towaru.png

oznacz moderatorów

borneq
#9 Pomysłodawca#

To nie trzeba wpisywać numeru paczki?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@borneq W systemie nie, możesz wygenerować etykietę(kod) do odesłania, czy do paczkomatu czy przez PP.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@borneq 

Zwrot możesz zrobić w zakładce Moje zakupy;

Wejdź w zakładkę Moje zakupy, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

Możesz też wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

Obie metody są tak samo ważne.

Odsyłasz towar na adres podany w zakładce Zwroty na aukcji, nic więcej nie musisz robić. Nie musisz podawać żadnych numerów przesyłki. Jeżeli nie masz darmowego zwrotu Smart, odsyłasz towar na swój koszt, a sprzedawca musi Ci oddać koszt sprzętu + koszt wysyłki do Ciebie.

oznacz moderatorów