anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o dopłatę

zofiaz87
#7 Wielbiciel#

Co zrobić jeśli sprzedawca wysłał mi paczkę , paczka przyszła do mnie i sprzedawca wysłał mi email że wystąpiła pomyłka w liczeniu i mam dopłacić 40 zł.

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

komis-bell
#21 Demiurg#

Pomyłka w liczeniu czego?
Nie musisz niczego dopłacać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@zofiaz87 Jego sprawa, niczego nie dopłacaj! Także rzeczy powinien sprzedający ustalić przed wystawieniem, ewentualnie przed wysłaniem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@zofiaz87 jeśli zapłaciłaś kwotę umówioną podczas zawierania transakcji to nie musisz nic dopłacać 

ALE! 

@komis-bell mogło się przytrafić w przypadku pobrania ,że została wpisana inna niższa kwota , wówczas wypadałoby różnicę uregulować .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mdrogeria Oczywiście masz rację - w wypadku błędnej kwoty pobrania różnicę należy uregulować.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

to czemu zakładasz z góry "nie dopłacać"?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@AGLOPRIMA2 Bez bicia przyznaję się, że nie pomyślałem o pobraniu.
Myślałem o sytuacji w której sprzedający np. błędnie oszacował koszty wysyłki i musiał dopłacić.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Zadzwoń do sprzedawcy, dopytaj się o co chodzi.

Czasami zdarzają się pomyłki, ktoś coś źle wpisał choćby w pobraniu czy w cenie.

Trzeba być uczciwym.

Miałam osobiście sytuację, walnęłam się w pobraniu: zamiast 125 wpisałam 1,25. klientka płaciła kartą kurierowi, nie zwróciła uwagi na kwotę. Wyjaśniłyśmy, ona sprawdziła ile faktycznie zapłaciła, różnicę dopłaciła.

Rożnie bywa i nie można zakładać, że wszystko jest złą wolą sprzedawcy

 

 

oznacz moderatorów