anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o zwrot przedmiotu kupionego na raty.

Mateusz049
#2 Obserwator#

Zwróciłem przedmiot kupiony na raty "zero". W dyskusji ze sprzedającym dostałem wiadomość od allegro:

"Zwrot pieniędzy przez Allegro nie jest możliwy. Proszę, by Kupujący podał w Dyskusji dane do przelewu.
Sprzedającego proszę, aby załączył potwierdzenie, że zwrócił pieniądze Kupującemu."

 

Czy muszę podawać swoje dane do przelewu czy mogę równie dobrze podać nr rachunku na które muszę wpłacać raty?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

A dlaczego nie na konto kredytodawcy? spłaciłeś już raty czy to początek.

oznacz moderatorów

Mateusz049
#2 Obserwator#

To początek ponieważ zwróciłem kupiony towar.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak Allegro wysłało Ci że sprzedajacy zwraca to środki trafiają tam skąd wyszły, więc one trafiają do kredytodawcy a Ty rozwiązujesz umowę.

oznacz moderatorów

Mateusz049
#2 Obserwator#

To wiem, tylko że dostałem wiadomość od allegro że "zwrot pieniędzy przez Allegro nie jest możliwy". I pytałem o to czy muszę teraz podać swój nr konta czy mogę podać nr konta kredytodawcy.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Mateusz049 Dopytuję odpowiedni zespół w Twojej sprawie. Proszę Cię o odrobinę cierpliwości. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Mateusz049 w imieniu Wiktorii, wracam z odpowiedzią. 
Jeśli sprzedający nie może wykonać zwrotu przez Allegro Finanse, powinien wykonać go na rachunek klienta (nie rachunek do spłaty rat). Wówczas po otrzymaniu pieniędzy, klient spłaca pożyczkę u kredytodawcy.
Gdybyś już spłacił część, konieczny byłby kontakt z bankiem i ustalenie spłaty pozostałej kwoty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów