anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zagrożenie zneutralizowane" - komunikat Avast na Allegro [23.02.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

screenshot.2555.jpg

oznacz moderatorów
505 ODPOWIEDZI 505
fari1975
#11 Animator#

 A Pan to widzę ciągle w wyśmienitym humorze jest pisząc że problem leży po stronie Avast. Problem to mają sprzedawcy, kupujący, i Pan bo przy takim podejściu do problemu (zresztą nie tylko tego) wkrótce nie będzie miał Pan komu odpowiadać. Czy Pan rozumie że ludzie nie wchodzą na strony które nie budzą zaufania. I mają gdzieś czy to wasza wina czy nie. Wartość waszego wizerunku jest coraz niższa.

oznacz moderatorów
Client:110143050
#11 Animator#

@fari1975 Ale co, Allegro ma każdemu zainstalować normalnego antywirusa zamiast tego Avastowego śmietnika? Czy co ma Allegro zrobić w sytuacji, gdzie firma zajmująca się bezpieczeństwem upośledza ich działanie? Co ma napisać przedstawiciel Allegro w takiej sytuacji? Przecież to jest wina Avasta i nikogo innego. Chyba, że masz ochotę zapłacić za dodatkową pracę programistów, żeby na 2 dni upośledzili portal ze skryptów to proszę bardzo, zapłać. 😛

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@fari1975  nie wiem skąd ta informacja, że jestem w wyśmienitym humorze - i przede wszystkim co to ma do rzeczy. Oczywiście, że działamy również po naszej stronie, prowadząc korespondencję z Avastem (niestety utrudnioną, bo weekend). Po naszej stronie mamy cały sztab ludzi, którzy się tym zajmują, bez względu na porę dnia i dzień tygodnia. Oczywiście, że nam również bardzo zależy na tym, żeby ta sprawa się zakończyła - tak jak i Wam, domyślam się.

Ale bardzo ważne jest też to, żebyście wiedzieli, że Allegro jest w pełni bezpieczne, a w tej sytuacji nie ma żadnej naszej winy. Możesz mówić, że Ciebie to nie obchodzi, ale choćby w tym wątku pojawiły się ze strony wielu osób wątpliwości co do bezpieczeństwa na Allegro. Poza okazją do informowania Was o naszych krokach, jesteśmy tu również po to, aby Wam przedstawiać fakty. A fakty są takie, że to wyłącznie Avast/AVG popełnił w tej sprawie błąd.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Istotnie, fakty są takie, że to Avast/AVG popełnił w tej sprawie błąd. Ale nie wyłącznie.

Gdy jadę jednokierunkową i zderzę się z jadącym z przeciwka, mimo, że mogłem zrobić unik, to oprócz rozbitego auta (albo i czegoś więcej) jestem współwinny. Podobnie tutaj - AVAST jedzie pod prąd: każe zaktualizować i jednocześnie mogę tylko wybrać opcję płatną (ponoć w ciągu 60 dni mogę się wycofać. tylko czy znowu nie będzie jakiegoś myku).

Niemniej Allegro mogłoby nie iść na czołówkę i zrobić unik. Przecież zwykli nasi Klienci nie będą czytali tego forum, tylko po pierwszym, a najdalej po drugim komunikacie AVASTa/AVG uciekną z "zagrożonej" strony.

Największym zagrożeniem dla informatyki są informatyki (nie informatycy;-)

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@NajlepszyComPL pracujemy nad tym unikiem. Ta jednokierunkowa droga jest po prostu dość ciasna i wolelibyśmy z niej nie zjeżdżać (po jednej stronie jest skała, a po drugiej przepaść)...

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

"Najniebezpieczniejsze drogi Europy" czy "Autostrada przez piekło" na TV FOCUS.

Będę oglądał 😉

pozdrAVIAm

WW

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów
necujam
#7 Wielbiciel#

W każdym razie nie mogę nic kupić w żadnym z 2 kompów. Nie będę dodawał strony do wyjątków. Nie muszę korzystać a Allegro, póki sprawa nie będzie rozwiązana. Ze szkodą dla sprzedających. Ciekawe ile kasy ucieknie w ten sposób ludziom. Pozdrawiam.Clipboard01.jpg

oznacz moderatorów
sasun71
#9 Pomysłodawca#

Sory że w temat .Już sie cieszyłem że wyłączenie Avasta przyniosło skutek mając nowego AVG lecz ten przeszedł w stan pasywny widząc drugiego antywirusa na kompie... więc twierdzę że nic się nie zmieniło bo musiał bym zlikwidować Avasta-według mnie problem pozostaje..

oznacz moderatorów
Client:110143050
#11 Animator#

@sasun71 Nigdy nie instaluje się dwóch antywirusów, bo to powoduje problemy i zgrzyty pomiędzy nimi.

oznacz moderatorów
sasun71
#9 Pomysłodawca#

Już napisałem że AVAST pożegnany ,Instalowany nowy AVG free i jak na razie kłopotów ze stroną Allegro brak.instalowałem tylko w celu zmiany ale wyłączenie samego Avasta na godzinę i tak sie kłóciło robiąc pasywnego AVG dlatego zrobiłem zakupy bez problemu nie mając ochrony ..jak se kapłem to sporo czasu na zmiany na kompie by był tylko AVG. wiele minut z Avg na allegro i na razie cisza a jestem chroniony.Widać baza AVG naprawiona. działam na przeglądarce OPERA 

oznacz moderatorów
99990
#8 Zapaleniec#

capture-20230225-100842.png

od rana mam problem ze stroną allegro Awast szaleje jak tylko na nią wejdę blokuje ją i wyskakuje komunikat (assets.allegrostatic.com zainfekowana przez JS:Includer-BJD [Trj] ) typ zagrożenia TROJAN dzieje się to tylko na Allegro.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@99990 to fałszywy alarm, Avast pracuje już nad poprawką - mam nadzieję, że wkrótce problem ustąpi.

Screenshot 2023-02-24 at 16.35.58.png

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Adam221213
#9 Pomysłodawca#

@msniezek  Dlaczego wysyłasz ciągle tego samego screena z emaila.

Wygląda to jakbyście raz do nich napisali i raz oni odpisali i tyle koniec.

Piszesz, że kontakt ciągle trwa, że pracują nad poprawką ale klienci wiedzą tylko o jednym emailu? Czemu?

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Adam221213 ponieważ przychodzą na Gadane ciągle nowe osoby, które nie czytają poprzednich wiadomości 🙂 Kontakt trwa, ale kolejne maile nie są istotne z Waszego punktu widzenia. Główna teza się nie zmienia: Avast popełnił błąd i teraz go naprawia. Reszta to szczegóły techniczne.

My natomiast staramy się stworzyć jakieś obejście do czasu, aż błąd zostanie naprawiony i nie będzie powracał.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Adam221213
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem ale moim zdaniem, dla tych którzy są to od początku sprawy warto by było pokazać nowsze maile żebyśmy mieli potwierdzenie działania. 😐

oznacz moderatorów
Ranger24
#7 Wielbiciel#

Witam, jeżeli to możliwe, to prosiłbym także o kontakt z AVG, ponieważ tam również zgłasza infekcję.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
Adam221213
#9 Pomysłodawca#

To nie jest potrzebne ponieważ AVAST i AVG zajmuje się ta sama firma i korzystają z tej samej bazy wirusów.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Ranger24 tak, oczywiście korespondujemy z obsługą obydwu tych programów (choć to ta sama firma).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
feniks-1
#7 Wielbiciel#

na razie bez zmiantrojan dz.jpg

oznacz moderatorów
Client:96226186
#8 Zapaleniec#

Dziwne, że Avast działa normalnie na wszystkich stronach przeglądarki poza Allegro.
Poza tym dziwna sprawa, że telefon Alllegro od wczoraj miałam ok 10 połączeń z różnych miast (Gdańsk, Gdynia, Kraków.....) , gdzie dziwni ludzi zwracali się do mnie po imieniu ... (???????)

oznacz moderatorów