anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

raty od nowa a brak finalizacji zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
kaczusia0401
#7 Wielbiciel#

Witam, zakupiłam telefon za pośrednictwem raty od nowa, niestety sprzedawca nie możne wysłać mi kupionego przedmiotu i zwróci pieniądze...i tu pojawia się moje pytanie czy otrzymam jakąś informacje o zwrocie pieniędzy...jak wygląda w takiej sytuacji cała procedura. Normalnie gdybym kupiła i zapłaciła ze swojego konta to porostu czekałabym na zwrot i na koncie miałabym pełna informacje a le w tej sytuacji??? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
xyz96
#21 Demiurg#

Gdy sprzedawca zwróci wpłatę, otrzymasz stosowne powiadomienie e-mail od Allegro. W tej sytuacji pieniądze wrócą i zasilą Twój limit odnawialny, z którego będziesz mogła ponownie skorzystać. Możesz ponaglić sprzedawcę aby zwrotu dokonał w miarę szybko, przed terminem spłaty pierwszej raty.

oznacz moderatorów
kaczusia0401
#7 Wielbiciel#

czyli jeśli nie dokonana odpowiednio szybko to będę musiała zrobić przelew pierwszej raty tak? a co w sytuacji kiedy ja dokonam zapłaty pierwszej raty i sprzedający zwróci pieniądze?? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Wtedy skontaktujesz się z bankiem i sobie uzgodnicie, czy nadpłatę bank Ci zwróci, czy powiększy ona Twój limit odnawialny. Napisz sprzedającemu, aby niezwłocznie dokonał zwrotu wpłaty - najlepiej zrób to tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
kaczusia0401
#7 Wielbiciel#

a jeśli mogę to mam jeszcze jedno pytanie... 🙂 sprzedający poinformowała mnie że allegro już zostało poinformowane po braku możliwości realizacji zamówienia, czy ja wówczas również powinnam otrzymać taka informacje od Allegro??? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli sprzedawca wystąpi o zwrot prowizji, możesz otrzymać komunikat o braku finalizacji transakcji z prośbą o podanie powodu. Na pewno otrzymasz powiadomienie o zwrocie wpłaty.

oznacz moderatorów