anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raty Od.Nowa - czy są jeszcze w ofercie Allegro?

Client:74181011
#8 Zapaleniec#

Witam,

 

Rok temu otworzyłam na Allegro limit kredytowy w banku Paribas (Raty Od.Nowa) w wysokości 1500 zł. Limit jest w tej chwili w całości spłacony.

 

Kiedy próbuję skorzystać z limitu (czyli kupić coś na raty na Allegro) opcja "raty Od.nowa" nie pojawia mi się w ogóle na liście opcji! Jedyne, co widzę, to raty zero oferowane przez PayU. Kredytodawcy: mBank, Inbank, Alior.

 

Czy Od.nowa jest jeszcze dostępne? Jak z niego korzystać?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:74181011 Prawdopodobnie próbujesz dokonać zakupu od sprzedawcy z Chin, wtedy limit Od.nowa nie działa.

oznacz moderatorów

sielo1985
#7 Wielbiciel#

Mam ten sam problem, skad wiedziec, ze cos jest z Chin? Probuje zakupic i nie wyskakuje mi opcja raty od nowa limitem odnawialnym. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sielo1985 Klikasz "O sprzedającym" i tam masz dane firmy. Jeśli to Chiny lub coś podobnego, na limit nie kupisz.

oznacz moderatorów

sielo1985
#7 Wielbiciel#

W tym problem, ze to nie sa Chiny, limitu mam 5 tys, a zakup na 800 zl, w momencie dokonywania transkacji nie ma opcji raty od nowa limitem odnawialnym, jest tylko przelew, karta płatnicza lub blik. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sielo1985 Mogłeś więc mieć jakieś opóźnienia w spłatach poprzednich rat i bank Ci zablokował. Zobacz jeszcze tu; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/informacje-ogolne/kiedy-nie-moge-skorzystac-z-rat-nl5Z889bKC...

Jeżeli to żadna z tych przyczyn, zapytaj na czacie Allegro; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/informacje-ogolne/kiedy-nie-moge-skorzystac-z-rat-nl5Z889bKC...

oznacz moderatorów

Client:74181011
#8 Zapaleniec#

Dziękuję xyz 96 i sielo 1985 za odpowiedzi!

Mój problem z ratami Od.nowa wyjaśnił się. Aby pomóc innym, którzy bedą czytać ten wątek, wyjaśnię krótko sytuację.

Wczoraj w nocy wysłałam zapytanie do Allegro przez formularz kontaktowy (czat i inne formy kontaktu nie były wtedy dostępne). Już dzisiaj rano dostałam od Allegro odpowiedź - mój limit został zablokowany, Allegro nie zna przyczyny, trzeba się kontaktować z BNP Paribas. Po zdjęciu blokady limit wróci.

Kontakt z BNP Paribas - limit zablokowany z powodu kilkukrotnych prób skorzystania z niego i wpisywania blędnego kodu SMS...

Nie korzystałam z limitu od roku... Wygląda na to, że ktoś próbował skorzystać za mnie... 

Będę rozwiązywać ten problem. Każdemu z podobną sytuacją polecam kontakt z Allegro! Działają naprawdę błyskawicznie!

 

 

 

oznacz moderatorów

Client:74181011
#8 Zapaleniec#

Dziękuję @xyz96@sielo1985 za odpowiedzi!

Mój problem z ratami Od.nowa został rozwiązany. Napiszę krótko, o co chodziło, żeby pomóc innym czytającym wątek.

Skontaktowałam się z Allegro przez formularz kontaktowy (z racji późnej pory. - sobota 23:00 - inne formy kontaktu nie działały). Już dzisiaj rano dostałam odpowiedź od Allegro na maila, że mój limit został zablokowany. Allegro nie zna przyczyn, trzeba się kontaktować z bankiem w celu zdjęcia blokady.

Kontakt z BNP Paribas - limit zablokowany z powodu wielokrotnych prób skorzystania z niego i wpisywania za każdym razem błędnego kodu SMS...

Problem w tym, że ja nie korzystałam z limitu wogóle od zeszłego roku... Czyli ktoś chyba próbował to zrobić za mnie... 😡😡😡😡😡

Będę rozwiązywać ten problem.

Każdemu z podobnym problemem polecam kontakt z Allegro. Odpowiadają błyskawicznie!

Wesołych Świąt wszystkim! 😀

 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:74181011 Oczywiście, najlepszy jest kontakt z Allegro, tutaj na forum to tylko zgadywanka, tam mają wgląd w dane konta i widzą, że bank zablokował limit. Niestety, nie każdy wie, jak się skontaktować z Allegro, bo ten kontakt nie jest tak łatwo znaleźć, kiedyś było łatwo. Teraz bez problemu znajdziesz tylko kontakt ze Społecznością.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:74181011Jeśli zachodzi prawdopodobieństwo, ze ktoś w Twoim imieniu próbował korzystać z tej metody i bez Twojej wiedzy to tylko ktoś kto ma dostęp do Twojego "komputera" Pozmieniaj hasła dla własnego bezpieczeństwa. Problemem mogą być również ciągłe zmiany regulaminów i wystarczyło że nie zaakceptowałeś jakiegoś lub nie zrobiłeś tego co wskazywała taka informacja zmiany regulaminu zapewne z powodu że w tym czasie nie było Ci yo do niczego potrzebne.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:74181011
#8 Zapaleniec#

@ZibiK30 dziękuję za cenną uwagę... Będę wyjaśniać sytuację... Hasła pozmieniam, komputery zabezpieczę... Z mojego domowego sprzętu korzystam tylko ja (mieszkam sama), ale w tej chwili nie pamiętam, czy w ciągu zeszłego roku nie logowałam się do Allegro na innych urządzeniach.

Zaznaczę jeszcze, że o blokadzie dowiedziałam się dopiero teraz, przy próbie skorzystania z kredytu, a została nałożona kilka miesięcy temu. ZERO informacji ze strony banku, że blokuje limit! 😡😡😡😡😡 ZERO informacji o nieudanych próbach autoryzacji! 😡😡😡😡😡 Tak trudno wysłać automatycznego maila/SMS o treści: "Z powodu wielokrotnej nieudanej autoryzacji blokujemy Twój limit raty Od.nowa na Allegro. Jeśli to nie Ty próbowałaś dokonać zakupu, skontaktuj się z nami i zabezpiecz konto."?

@ZibiK30 - Wesołych Świąt życzę również Tobie!

oznacz moderatorów

Client:74181011
#8 Zapaleniec#

@ZibiK30  Dziękuję za cenną uwagę... Będę wyjaśniać sytuację limitu... Hasła pozmieniam, zabezpieczę komputer i telefon. Nie ma raczej możliwości, żeby ktoś skorzystał z nich bez mojej wiedzy - mieszkam sama - ale w ciągu roku duzo mogło się zdarzyć. Nie pamiętam oczywiście, czy w ciągu tak długiego czasu nie logowałam się przypadkiem na Allegro np. w pracy...

Zaznaczę jeszcze, że o blokadzie dowiedziałam się dopiero teraz, przy próbie skorzystania z kredytu, a została nałożona kilka miesięcy temu. ZERO informacji ze strony banku, że blokuje limit! 😡😡😡😡😡 ZERO informacji o nieudanych próbach autoryzacji! 😡😡😡😡😡 Tak trudno wysłać automatycznego maila/SMS o treści: "Z powodu wielokrotnej nieudanej autoryzacji blokujemy Twój limit raty Od.nowa na Allegro. Jeśli to nie Ty próbowałaś dokonać zakupu, skontaktuj się z nami i zabezpiecz konto."?

@ZibiK30 - Wesołych Świąt życzę również Tobie!

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:74181011Dziękuje i równie Wesołych Świąt życzę.

Tak to bywa z bankami, ubezpieczeniami itp. Jak mają do Ciebie interes to będą z ofertami dzwonili co 2 dzień, ale tylko z ofertami bo jak to zwykle tłumaczą że nie mają dostępu do danych i g... mogą, są tylko od nękania i zawracania 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:74181011
#8 Zapaleniec#

@ZibiK30  - najdokładniej... Tak to już jest z bankami 😉

oznacz moderatorów

Client:74181011
#8 Zapaleniec#

Zamykam temat... 

 

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za odpowiedzi i Wesołych Świąt!! 😄😘

oznacz moderatorów