anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Regenerowana część i brak zapłaty za zwróconą starą część

camel_bladek
#7 Wielbiciel#

Witam, 

Jak mam rozumieć zapis w ofercie Sprzedającego, czy Sprzedający może dowolnie sobie interpretować ile zwróci po odesłaniu starej części?

"Przedmiotem tej aukcji jest regenerowana  skrzynia biegów z poprawą wad fabrycznych skrzyni bez zwrotu starej skrzyni . W przypadku zwrotu cena spada do 1800 pln."

To jest cytat z opisu oferty w momencie kupna. Obecnie po otwarciu naszej dyskusji sprzedający nieco zmienił ostatnie zdanie nie określając żadnej kwoty".

Spór, ze sprzedającym jest taki, że mimo iż od samego początku wiedział, że będę zwracał starą skrzynię to po jej wysłaniu odmawia obniżenia ceny i zwrotu pełnej kwoty za odesłaną część. Aukcja Allegro 3200zł, zgodnie z opisem miała spaść do 1800zł i teraz zamiast zwrotu 1400zł sprzedający proponuje 500zł. 

Akceptując ofertę Sprzedającego dyskusja zamykana jest automatycznie i już nic nie będzie się dało zrobić, aby odzyskać pozostałą kwotę ? W tej konkretnej sprawie można skorzystać z Allegro Protect?

Do moderatorów @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ prośba o pochylenie się nad tematem. Dyskusja jest jeszcze otwarta na tym koncie z którego piszę (numer aukcji 14804895447) 

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz poprosić o ponowne otwarcie dyskusji.

oznacz moderatorów

camel_bladek
#7 Wielbiciel#

Kliknałem już ze dwa razy "poproś o pomoc Allegro" (jeśli to masz na myśli). Jak na razie Allegro nie opowiedziało się po żadnej stronie, nie sugerując kto ma rację, a próbując jedynie namówić do polubownego załatwienia sprawy. Sprzedający nie chce iść na żadne ustępstwa, z mojej strony zaproponowałem kwotę zwrotu 1000zl.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli dyskusja jest otwarta ? ile dni.

oznacz moderatorów

camel_bladek
#7 Wielbiciel#

Od 9 marca od godziny ok. 10:00, czyli około 4 dni

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To czekaj, powinno się Allegro wypowiedzieć, po 14dniach dopiero możesz kliknąć że dyskusja nierozwiązana, jakby co.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@camel_bladek daj link do oferty ? jeśli uwarunkował zwrot kasy od zwrotu starej skrzyni bez względu w jakim stanie będzie to powinien Ci oddać kasę i allegro powinno stanąć po Twojej stronie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

camel_bladek
#7 Wielbiciel#

@kostas11 proszę: https://allegro.pl/oferta/skrzynia-biegow-fiat-bravo-grande-punto-1-4-90km-2-lata-gwarancji-14804895...

Ale obecnie zmieniony jest pierwszy akapit (w ogóle nie wiedziałem że numer aukcji może być taki sam jak wtedy co kupowałem). Jak ja kupowałem to był opis taki jak napisałem na samym początku, czego mam dowód w mailu czy chociażby w informacjach pozakupowych). Ss załączam.

W ofercie nie uwzględniał żadnych dodatkowych warunków w jakim stanie będzie odesłaną skrzynia. Telefonicznie jedynie potwierdził, że sprawdza czy obudowa jest cała, a reszta go nie interesuje. To, że obudowa jest cała potwierdził mi później pisemnie w wiadomościach na Allegro. 

@LEW433 ja mogę poczekać, zapewne coś Allegro się wypowie, oby jednoznacznie. Natomiast Sprzedający mnie "straszy", że jak nie zamknę dyskusji to on odeśle mi skrzynię na mój koszt 🤷 pytanie teraz czy ją w ogóle odbierać w takim przypadku jeśli faktycznie wyśle (uwzględniając, że Allegro do tego czasu nie stanie po żadnej stronie) ?

Screenshot_20240312-230622.png

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@camel_bladek daj widok oferty link z kupionych, wtedy zobaczymy z dnia zakupu ?

dobra znalazłem starą wersję oferty, zwróciłeś starą skrzynię zgodnie z ofertą sprzedawca musi to uwzględnić, straszyć Cię odesłaniem to se możesz, a Ty możesz złożyć reklamację i odesłać skrzynię, i żądać zwrotu za demontaż spytaj się co mu się bardziej opłaci ?

Zrzut ekranu 2024-03-12 231629.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niczego nie zamykaj, czekaj na  pomoc Allegro. Masz jego wypowiedzi to dołącz do dyskusji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@camel_bladek Czy to jest ta oferta z dnia zakupu?

oznacz moderatorów

camel_bladek
#7 Wielbiciel#

@kostas11 @LEW433 nie wiem jak wygenerować link do oferty z dnia zakupu, ale tak to co wyżej przytoczyłeś to jest z dnia zakupu.

Tak się domyślam, że w razie czego jak mi będzie chciał odesłać, a ja nie odbiorę to on poniesie dodatkowe koszty.

Numer zamówienia: 84b8e8a0-cf2e-11ee-8698-97659aa5f4d7

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Odesłałeś i czekaj, niczego nie zamykaj niczego nie odbieraj, Allegro zmusi go do wypełnienia umowy.

oznacz moderatorów

camel_bladek
#7 Wielbiciel#

Dalem wyżej screena z dnia zakupu. Wszystko jest to samo w opisie oprócz tego pierwszego akapitu. Sprzedający zmienił go już po otwarciu dyskusji (jak zapewne wystawił przedmiot drugi raz).

@kostas11 No stara mi nie potrzebna 😁

Dzięki chłopaki za pomoc.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czekaj na pomoc Allegro, jak minie 14dni odznacz dyskusje jako nierozwiązana, ważne!!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@camel_bladek w żadnym wypadku nie odbieraj po co Ci stara, pamiętaj że to zakup od firmy i możesz udać się po wsparcie do rzecznika konsumenta, sprzedawca nie wywiązał się z zawartej umowy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Raczej prywatny i nie przyda się rzecznik!!😁

oznacz moderatorów

camel_bladek
#7 Wielbiciel#

Tu nie jestem pewien czy jakby głębiej nie poszukał to czy jednak nie firma. 

Gdzieś w wiadomościach do mnie wspomniał, że już wystawił fakturę na pełną kwotę. Napisałem mu żeby korektę zrobił 🤷 i w zasadzie potwierdził, że może. Ja tej faktury na oczy nie widziałem. 

A w swojej ofercie ma setki przedmiotów, więc nie wiem czy by ryzykował takie ilości sprzedawać bez firmy 🤷

Na marginesie dla osoby prywatnej nie jest czasem Allegro Lokalnie?

oznacz moderatorów