anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja 1 roczna a gwarancja 2 miesie

MAMY ROZWIĄZANIE!
GingerBread16
#7 Wielbiciel#

Witam

Prawie rok temu, 27 lutego 2023roku zakupiłem u pewnego użytkownika poziomice laserowa. Produkt był nowy, a użytkownik w warunkach reklamacji oświadczał iż daje 1rok na reklamację z tytułu rękojmi. Jednak w informacji o gwarancji jest napisane , że sprzedający daje gwarancje tylko na okres 2 miesięcy. Napisałem do tego użytkownika, że chciałbym zareklamować produkt a w odpowiedzi napisał mi, że od czasu zakupu minął ponad rok, a w regulaminie sprzedaży akceptuje zakup z 2 miesięczna gwarancja sprzedawcy i, że nie jest w stanie mi w stanie pomóc po takim okresie.

Tu moje pytanie. Czy skoro sprzedający informował o 1 rocznym okresie reklamacyjnym, to czy nie powinien rozpatrzyć mojego zgłoszenia o reklamację? 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@GingerBread16 Cześć. Reklamacja z tytułu rękojmi i gwarancja producenta to dwie różne rzeczy. Jeśli potrzebujesz wsparcia, to rozpocznij dyskusję ze sprzedającym i poproś o pomoc pracownika Allegro. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@GingerBread16 Nie ma 1rok tylko 2lata z tytułu rękojmi, złóż mu reklamację z tytułu rękojmi przez otwarcie dyskusji, masz tu pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 kłania ci sie kodeks cywilny zakup od osoby prywatnej strony mogą rękojmie dowolnie ograniczyć wydłużyć lub wylączyć. Dał 1 rok minął 1 rok po możliwości zgłaszania reklamacji @GingerBread16 zapis w ofercie jest prawnie wiążący gdyby to byl zakup od firmy zawsze wtedy przysługuje 2 lata reklamacji na niezgodność z umową natomiast gwarancja jest swiadczeniem dobrowotnym zapewnianym przez gwaranta i jej szczegółów szukaj w karcie gwarancyjnej

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Kc

Wersja od: 7 stycznia 2024 r.

Art. 558. [Modyfikacje odpowiedzialności]

§ 1. Strony mogą odpowiedzialność z tytułu rękojmi rozszerzyć, ograniczyć lub wyłączyć. Jeżeli kupującym jest konsument, ograniczenie lub wyłączenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest dopuszczalne tylko w przypadkach określonych w przepisach szczególnych.

Zakup od osoby prywatnej oznacza ze ustawa konsumencka nie ma zastosowania. @GingerBread16 musialbys wadę ukrytą wykazać dowodami w sądzie by tu coś ugrać 

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Załóż dyskusję i złóż tam reklamacje z tytułu rękojmi. Zaznacz, ze była o niej informacja w opisie. Póki rok nie minie ma obowiązek ja rozpatrzyć. Pewnie odrzuci ale wtedy możesz wniosek do project złożyć. 2 miesiące było pewnie na gwarancję od producenta. 

oznacz moderatorów