anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja - jak odzyskać pieniądze

FranekKimono61
#7 Wielbiciel#

Kupiłem błotnik do samochodu lewy sprzedający przysłał prawy odesłałem na własny koszt wartość zakupu i koszt odesłania jest 300 zł poblisko w miesiącu sprzedający przysłał kolejny błotnik nie było to zgodne z opisem aukcji i fotografiami nie odebrałem wrócił do sprzedawcy straciłem 300 zł i nikt mi nie chce oddać tych pieniędzy zostałem okradziony na Allegro jakiś Judasz zamknął dyskusję ze sprzedającym nie mogę odzyskać pieniędzy nie mam Błotnika nie mam pieniędzy Allegro umywa ręce a sprzedający się cieszy tak mnie wy**chali bez mydła sprzedający z serwisem Allegro zorganizowana grupa W mojej ocenie działają wspólnie i w porozumieniu nie idzie odzyskać pieniędzy co robić?

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

LEW433
#21 Demiurg#

@az1rael Spokojnie, ale może dobrze wiesz!

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@az1rael 

Za prawidłowe spakowanie i zaadresowanie przesyłki, co do zasady odpowiada nadawca. Owszem niektóre firmy oferują jako usługę dodatkową podjazd z etykietą, ale jest to usługa dodatkowo płatna.

Niektóre firmy kurierskie mają usługę przesyłek zwrotnych. Spotkałem się nawet, że kurier podjeżdża z opakowaniem na odsyłany produkt (np. Acer tak robi, ale to w skali globalnej jest moloch). Tu wszystko zależy od umowy pomiędzy zleceniodawcą a firmą kurierską. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@pecela czyli reasumujac dla normalnej przesylki udogodnien nie ma i sprzedawca nie ma obowiazku udogodnien fundowac skoro przeslal oplacona etykiete to wywiazal sie z obowiazku reklamacyjnego odbioru na swoj koszt 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@FranekKimono61 a rozumiesz że są punkty ksero? Albo w placówce przewoźnika może ci wydrukować nadając? Nikogo nie obchodzi że nie masz jak wydrukować i nikt nie zapłaci 2x raz za wysyłkę. Sprzedawca wywiązał się z tego punktu ustawy wysłał ci opłaconą etykietę i przysłał po to kuriera nie skorzystałeś to masz problem.

oznacz moderatorów

FranekKimono61
#7 Wielbiciel#

A Rozumiesz to że mieszkam na prowincji miałem uszkodzony samochód nie miałem gdzie się czym ruszyć informowałem sprzedawce że nie mam czym wydrukować a on mimo to robił swoje, to Sprzedawca popełnił błąd dalej to już jest jego problem jak to odbierze ja to musiałem spakować odesłać kto mi za to zapłacił Rozumiesz to zacznij myśleć.

Przed ponad tygodniem kupowałem na Allegro rozcieńczalniki między innymi był jeden pół litra chlorokauczukowy pomylili dali Nitro, po odebraniu przesyłki z paczkomatu to było w piątek Napisałem im podziękowałem za szybkie nadanie przesyłki i poinformowałem o pomyłce nie żądałem żadnego zwrotu sami zaproponowali że doślą to co kupiłem w poniedziałek nadali paczkę we wtorek była w paczkomacie, można się zachować  można ale jak się chce

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Masz rodzinę? Sąsiadów? Kogoś pomocnego?

oznacz moderatorów

FranekKimono61
#7 Wielbiciel#

A co ma do tego rodzina i sąsiedzi Zejdź na ziemię

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Może ktoś by pomógł.u mnie tak to jest. Ktoś z drukarką papierem i dobrą wolą. Ale ty zacietrzewiony i roszczeniowy i chocby stanąć na rzęsach to i tak będzie źle 

oznacz moderatorów

FranekKimono61
#7 Wielbiciel#

To ja zostałem kiwnięty na 300 zł nie ty siebie oceniaj

oznacz moderatorów

FranekKimono61
#7 Wielbiciel#

Drukowanie etykiety to nie mój obowiązek to jest problem sprzedającego nie wiesz jak się zachowywał to nie oceniaj mnie

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Co ty gadasz jaki problem sprzedającego? To miał wydrukować i ci wysłać listownie żebyś nakleił?? Ale w sumie to jest myśl. Tylko musiałbyś z awizem na pocztę biec to byś się zagotował 

oznacz moderatorów

FranekKimono61
#7 Wielbiciel#

Mógł przysłać kuriera z etykietą już pisałem to nie mój problem, ja musiałem to z powrotem spakować owinąć szmaty w gąbki tak jak do mnie trafiło kto mi zapłacił za tą pracę Myślisz trochę Włącz myślenie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie tylko kupujący tu zawinił a jak nie ma jak wydrukować, przecież jasno napisał, przecież sprzedający możesz wysłać kuriera z etykietą> prawda?

oznacz moderatorów