anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja

MAMY ROZWIĄZANIE!
magdaem_94
#8 Zapaleniec#

Zakupiłam na allegro maskę do samochodu i przyszła wygięta z dwóch stron. W opisie było że maska jest używana ale w bardzo dobrym stanie. Nie było mowy o żadnych wgniotkach. Skontaktowałam się ze Sprzedającym ale uciął temat mówiąc że on wysłał maskę w dobrym stanie bez wygięć i że mam ścigać kuriera. Maska była zapakowana z folię bąbelkową i strecz opakowanie nie było uszkodzone. Co w takim wypadku? Czy rzeczywiście reklamację składać na poczcie. Bo Sprzedający nie poczuwa się do odpowiedzialności. Bede wdzięczna za pomoc. 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
Ziolko39
#21 Demiurg#

@magdaem_94 Zakup od firmy czy od prywatnego? > jak od firmy to składaj reklamację u sprzedawcy > jak od prywatnego to u przewoźnika.

oznacz moderatorów
magdaem_94
#8 Zapaleniec#

Od firmy. Tylko w jakimś wątku przeczytałam że jeśli Sprzedający w dalszym ciągu nie będzie chciał uwzględnić reklamacji to może nie zwrócić kosztów wysyłki a te niestety nie są małe bo jest to paczka gabarytowa. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Należy wezwać kuriera i jak nie minęło 7dni spisać protokół a  sprzedającemu założyć dyskusję to on odpowiada z ataki stan zapakowania i towar do chwili odebrania: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

reklamacje według prawa z 1 stycznia 2023 ma sprzedawca odebrać na swój koszt

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

A co ci szkodzi lekko pokrzywiona maska, w starym gruchocie to bez różnicy, nawet będzie pasować, dopełniać się. Ewentualne sobie ją trochę podprostuj. 

oznacz moderatorów
magdaem_94
#8 Zapaleniec#

@Halfruntpo pierwsze to nie stary gruchot a po drugie nie po to za coś płacę żeby przyszło uszkodzone. Za takie mądrości Ci już dziękuję i więcej nie musisz odpowiadać jak nie masz nic sensownego do powiedzenia. 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

 Och uraziłem twoje uczucia materialne, bardzo przepraszam, rada nie jest wcale taka zła, to że tobie nie pasuje to inna kwestia.

oznacz moderatorów
magdaem_94
#8 Zapaleniec#

😂 oj tak strasznie mnie uraziłeś. Ale dobrze że cię chociaż przepraszać nauczyli 🤭

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@magdaem_94 spisz protokół szkody masz 7 dni od odebrania i złóż reklamację sprzedawcy, brak ustalenia winy przewoźnika jest na Twoją nie korzyść bo odebrałeś paczkę bez uwag czyli do uszkodzenia mogło dojść po wydaniu paczki 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
magdaem_94
#8 Zapaleniec#

@kostas11 Złożyłam już reklamację na poczcie bo to szło przez pocztex. Jednak nie sądzę aby uznali tą reklamację ponieważ opakowanie nie było uszkodzone. Więc pozostaje mi złożyć też bezpośrednio reklamację u Sprzedającego.  

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@magdaem_94 ale do reklamacji potrzebny jest protokół szkody, a po za tym nie da się dwa razy złożyć reklamacji, skoro już to zrobiłaś to czekaj na decyzję, jak odrzucą za złe spakowanie to z roszczeniem do sprzedawcy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
JKWX
#9 Pomysłodawca#

Witam najmilej, najserdeczniej, z szacunkiem... Jestem 23 lata "na "Allegro""
i... miło "naszło mnie", w ramach debiutu DZISIAJ -  na..."dopomaganie" ;-).
Zatem - rozwiązań reklamacyjnych tu nie podsuwam - tu jest "myśl pewna"
na przyszłość - dotyczy Pani jako miłej tu Kupującej 😉 i innych osób wszak
otrzymujących paczki - też... Ale może wpierw "meritum"...;-)..
Paczka została źle zapakowana - strecz?? (nie wykaże nawet kopnięcia w przedmiot,
o ile nie będzie dziury - jest elastyczny i... powróci 'do swej postaci", a przedmiot ;-|
będzie po wypadku....; folia też sprawy nie załatwia)... - paczka zapakowana WSZAK
NIEWYSTARCZAJĄCO - i żadne reklamacje względem przewoźnika - NIESTETY - tutaj
niczego nie dadzą...Koncepcja - reguła: "PUD(E)Ł(K)O--w--PUD(E)Ł(K)O!--PODWÓJNE",
czytane "dualnie', jako PUDEŁKO  lub  PUDŁO, zależnie od gabarytów paczki...;-|.
TU:  PUDŁO--w--PUDŁO, o ile da się zachować jakiś gabaryt "końcowy" takich działań.
Przynajmniej JEDNO GRUBE, SZTYWNE, MOCNE _PUDŁO_ ;-|...
Jeżeli PODCZAS danego transportu nastąpi... "zdarzenie" - a w PUDLE
będzie wgniecenie
- to... będzie to widać, a zarazem będzie świadczyło o fakcie i SILE uderzenia itp. ...;-|.
Strecz "poddałby się", "powróciłby do swojej formy" - i niczego... nie ma.. = nie widać.
I żaden "kurier" reklamacji nie uzna, chyba, że będzie dziura.
czasem też OD WSTRZĄSÓW, braków AMORTYZACJI czy...przylegania niemal danego
przedmiotu do ścianek pudła - może nastąpić uszkodzenie.... Ulubiony ;-| - czytaj ;-|
- bezmyślny sposób wysyłania dysków twardych, zwłaszcza 3,5"...
"We folię, do koperty" - i na wycieczkę...Ta koperta - bąbelkowa nawet - zamortyzuje
może uderzenie - ale wstrzasów - nie... - jest to jeden przedmiot, z 'otuliną' wszak tu
co najwyżej... A potem problemy z HDD.... Tak samo - komputery, aparaty, kamery...
czy... szklanki.... ;-)... Czasem trzeba Sprzedającego = 'Wysyłającego' '(za)asekurować',
tj., powiedzieć o powyższym, poprosić -- ujmy nie ma, a można zaś za to UNIKNĄĆ....
OBUSTRONNYCH kłopotów i PRZYKROŚCI...Itp. ;-)...Tylez wstawki tu miłej - dla dobra
wszel(a)lkiego...;-).
Pozdrawiam najprzeserdecznie, z szacunkiem, szacunkiem WIELKIM.
😉
jak wszak ZAWSZE.
😉
JKWX.
WROCŁAW.
*********
25-12-2023
16:22
😉

 

oznacz moderatorów