anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja

luiza0709
#9 Pomysłodawca#

Zgłosiłam sprzedającemu, że chce oddać produkt na reklamacje. Przesłałam produkt na wskazany przez niego adres, jednak sprzedawca nie odebrał paczki (dostał awizo), od kilku dni przesyłka czeka na niego na poczcie. Sprzedawca poinformował mnie, że na pocztę w celu odebrania przesyłki wybierze sie jutro lub w poniedziałek. Czyli przesyłka będzie czekać na poczcie 6 dni. 

Pytanie.. jak w takim wypadku liczyć reklamacje ? Wiem, że ustawowo 14 dni od dostarczenia paczki jednak uważam, że sprzedawca wydłużył sobie ten czas o tydzień. 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kostas11
#21 Demiurg#

@luiza0709 sprzedający ma 14 dni od złożenia reklamacji na odpowiedź na reklamację 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

luiza0709
#9 Pomysłodawca#

Pytanie czy termin złożenia reklamacji jest liczony od daty zgłoszenia problemu. Czy od dnia w którym towar będzie u sprzedawcy. Dodam tylko, że reklamacje złożyłam w dyskusji, otwartej 22.10 a 23.10 wysłałam pismo reklamacyjne(z datą na piśmie 23.10), które znajduje się w paczce ale również załączyłam je w dyskusji. Od którego dnia liczyć reklamacje ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@luiza0709 liczysz od 23 wysłania pisma reklamacyjnego, sprzedawca ma 14 dni na odpowiedź na reklamację 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

luiza0709
#9 Pomysłodawca#

Dziękuje 😉

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A czy to byl zakup od firmy czy od sprzedawcy prywatnego?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@luiza0709 Nie nie przejmowałbym się aż tak termin reklamacji liczy się z dniem złożenia reklamacji i ma 14dni na rozpatrzenie, nie odbierze to jego problem. Wg prawa nie musisz odsyłać tylko udostępnić odbiór sprzedającemu i niech sam organizuje sobie odbiór jak stwarza problemy. Inny sposób i dobry to reklamację składasz zw dyskusji imasz tam pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

luiza0709
#9 Pomysłodawca#

Tak właśnie tak zrobiłam, otworzyłam dyskusje tam poinformowałam o reklamacji. Załączyłam pismo reklamacyjne, potwierdzenie nadania razem z nr paczki do sledzenia. Dodatkowo poinformowałam sprzedawcę, że przesyłka jest awizowana i oczekuje na poczcie. Jest to zakup od firmy.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Paczka na poczcie po wypisaniu awiza przez listonosza leży 14 dni

oznacz moderatorów

luiza0709
#9 Pomysłodawca#

Z tego co czytałam na stronie poczty polskiej, przesyłka czeka 7 dni i później wraca do nadawcy.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Przesyłki listowe i Paczki pocztowe w przypadku awizowania czekają w placówce 14 dni.
Przesyłki Pocztex czekają zaś 7 dni.

oznacz moderatorów

luiza0709
#9 Pomysłodawca#

A co zrobić w przypadku jeśli sprzedawca nie odbierze tej paczki. Ona zapewne do mnie wroci ale powinnam ja odebrać czy nie?

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Lepiej odebrać, bo inaczej paczka trafi do Koluszek. Potem PP i tak będzie dochodzić zwrotu opłat za zwrot i magazynowanie.  

oznacz moderatorów