anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rekojmia 1 rok

MAMY ROZWIĄZANIE!
FilipOrlowski
#8 Zapaleniec#

 

Dzień dobry,
mam problem z zamówieniem myszki, to zamówienie sprzed roku. Nie wiem jak rozpocząć procedurę reklamacyjną, w dokumencie od sprzedawcy mam jakąś dziwną informację, niezgodną chyba z prawem .

oto treść pdf

Reklamacje
Czas na reklamację z tytułu rękojmi: 1 rok (dla firm rękojmia wyłączona)
Adres do reklamacji:
ELEKTROMASTER
Łukasiewicza 9 hala 4
05-200 WOŁOMIN
PL

Czy rzeczywiście na rękojmie mam rok? z tego co wiem, mam 24 miesiące w unii. Prośba o pomoc i bardzo dziękuje !! 🙂

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
az1rael
#21 Demiurg#

zakupy od firmy zgodnie z ustawą konsumencką sprzed 1 stycznia 2023 rękojmia 2 lata, w 2 roku masz udowodnić że wada była ukryta w produkcie po 1 stycznia 2023 reklamacja za niezgodnosć z umową rękojmia już nie istnieje 2 lata domniemuje się istnienie wady ukrytej w produkcie z automatu. W zakupach od osoby prywatnej jeśli napisano w ofercie rękojmia 1 rok to w momencie zakupu godzisz się na 1 rok zgodnie z zapisami kodeksu cywilnego w umowie sprzedaży strony mogą rękojmię dowolnie skrócić / wydłużyć ./ wyłączyć @FilipOrlowski 

oznacz moderatorów
FilipOrlowski
#8 Zapaleniec#

Bardzo Ci dziękuje za super pomoc i życzę miłego popołudnia! 🙂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@FilipOrlowski Tylko dyskusja bo widać ze sprzedający nie zna swoich obowiązków:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
FilipOrlowski
#8 Zapaleniec#

nie znalazłem co prawda tego linku wcześniej, który wysłałeś i na około troche podszedłem do sprawy, bo kliknąłem zapytaj o produkt w menu mojego starego zakupu i napisałem tak : 

Pytanie o zakup

allegro.pl, cena 449 PLN
Bezprzewodowa mysz gamingowa SteelSeries Rival 650

Szanowny Panie

Zwracam się do Państwa z powodu problemów z moją myszką, którą zakupiłem u Państwa. Urządzenie wyłącza się losowo, mimo naładowania pełnego baterii. Ponadto zauważyłem, że myszka zaczęła losowo świecić na czerwono, sugerując, że bateria jest pusta, mimo regularnego ładowania zgodnie z instrukcją.

Zgodnie z przysługującymi mi prawami konsumenta, chciałbym skorzystać z przysługującej mi rękojmi, ponieważ problem wystąpił przed upływem 24 miesięcy od daty zakupu. Proszę o informację w jaki sposób mogę złożyć reklamację i jakie kroki powinienem podjąć w celu naprawy lub wymiany produktu.

 

 

Myślisz @LEW433, że teraz poczekać na jego  odpowiedź, czy skorzystać dodatkowo z Twojego linku? A co w przypadku jak zacznie się wykłócać taki użytkownik ?  Pierwszy raz mam sytuację reklamacyjną na allegro, stąd taka masa pytań, dzięki za pomoc :)!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tu musi się odnieś bo to jest reklamacja, ale założenie dyskusji nie zaszkodzi, w dyskusji masz pomoc Allegro.

oznacz moderatorów
FilipOrlowski
#8 Zapaleniec#

Bardzo Ci dziękuje za pomoc i wskazówki, zrobiłem tak jak podpowiedziałeś! Życzę miłego popołudnia 🙂

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@FilipOrlowski w weekend czas na odpowiedź nie leci w poniedziałek jak nie odpowie na wiadomość załóż dyskusję wieczorem

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak masz rację, weekend się nie liczy czas, ale może odpowiedzieć jakby chciał.😔

oznacz moderatorów