anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja z wylicytowanego zakupu

wimierozy
#7 Wielbiciel#

Cześć,

wylicytowałem przedmiot, wygrałem aukcję, ale ostatecznie chciałbym zrezygnować z zakupu (zamówienie nie jest jeszcze opłacone). Na podstronie przedmiotu opcja zwrotu jest wyszarzona ('Sprzedający nie ustawił warunków zwrotu dla tego zakupu'). Co mogę w tej sytuacji zrobić? Czy sprzedający może mi odmówić anulowania transakcji (zakładam tu scenariusz, że zwracam się do niego bezpośrednio w tej sprawie)?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@wimierozy Jeśli to zakup od osoby prywatnej, nie możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny, tylko w porozumieniu ze sprzedawcą. 

Jeśli to zakup od firmy-sklepu, masz prawo do rezygnacji nawet wtedy, gdy sprzedający nie określił warunków zwrotów. Wystarczy wysłać maila z rezygnacją. 

oznacz moderatorów

wimierozy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem - jest to zakup od osoby prywatnej

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli to było na AL to jak nie opłacić przez 5 dni, do zakupu nie dojdzie.

oznacz moderatorów

wimierozy
#7 Wielbiciel#

Zakup był na "zwykłym" Allegro

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Osoba prywatna nie musi przyjmować zwrotów, napisz do sprzedającego i się dogadaj: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/dane-i-ustawienia-konta/centrum-wiadomosci-allegro-LvY8REV7o...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Gdy potwierdzisz zakup w ofercie lub wygrasz licytację, automatycznie zawierasz ze sprzedającym umowę – czyli zobowiązujesz się do zapłaty i odbioru kupionego przedmiotu.

oznacz moderatorów