anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja z zakupu

Client:107238837
#8 Zapaleniec#

Cześć! Kupiłem na aukcji Samsunga s20 ultra. Po 27 dniach okazało się, że jest niezgodny z opisem aukcji. Odesłałem telefon, sprzedający przyjął go i zlecił zwrot. Tyle, że wybrałem opcję "kup na raty 0%". Pierwsza rata została wpłacona. Co w takim przypadku?  Allegro w "dyskusji" napisało mi, że "skontaktujemy się z Panem w wiadomości mailowej, na adres przypisany do konta Allegro, w sprawie nr: xxx i wyjaśnimy sprawę płatności." i się nie odezwali. A sprzedający namawia mnie, do zakończenia dyskusji, ponieważ problem został rozwiązany. Oczywiście uważam inaczej, bo póki co, telefonu nie mam, a umowę kredytową tak 😁 Czy ktoś był w podobnej sytuacji? 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:107238837 A co ma sprzedawca do Twoich rat ????

On zleca zwrot, pewnie przez allegro finanse i na tym kończy sprawę, kasa trafi do banku a Ty musisz rozwiązać umowę z bankiem i poprosić o zwrot nadpłaty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:107238837 Zakup na raty to zakup przez kredytodawcę, bank i jeżeli sprzedajacy zwrócił środki to trafiają one skąd wyszły czyli do banku, o tym że zwrócił informuje Allegro w mailu, resztę Ty musisz wyjaśnić z bankiem, wszystko masz w umowie z nimi. Jeżeli masz informację od Allegro o zwrocie środków przez sprzedającego to powinieneś zamknąć dyskusję, on już nic więcej nie zrobi.

oznacz moderatorów