anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

rozklejający się telefon problem ze sprzedającym

Client:41761829
#1 Nowicjusz#

hej

kupiłam na allegro telefon huwawei od sprzedawcy z tego linku: https://allegro.pl/oferta/idealny-huawei-mate-20lite-64gb-4gb-gwarancja-gold-11675888152?snapshot=Mj...

i w zasadzie już od początku miałam złe przeczucia - sprzedawca spóżniał się z wysłką prawie 2 tygodnie. Telefon dotarł i działał dobrze ze 2 tyyg - przewczoraj zgrzał się, zaczął rozklejać po bokach (normlanie odłazi ekran i z tyłu lecki i widać klej) dotyk przestał całkowicie działać. z Tyłu na obudowie pojawiły się takie jakby pęknięcia - uwaga pod naciskiem mojego palca (tak jak pęka lód) telefon ani razu nie spadł. Pierwszy raz widzę coś takiego telefon wygląda jak sklejony z najtanszego plastiku.. przyjrzałąm mu się w ogóle i ne wygląda ja ten ze zdjęć relanych na aukcji - np pod napisem Huwawei nie ma tych grawerów. Jestem zdania że sprzedawca chamsko mnie oszukał i telefon nie jest oryginalny. Opisałam problem sprzedawcy to wiecie, że sę nawet nie zdziwił i nie dopytywał o nic? Kazał tylko odesłąć telefon

i tu zaczyna się problem- ja już nie mam możliwości odesyłki za darmo poprzez allegro (termin 14 dni minął) uważam że sprzedawca chce mnie oszukać

czy uważacie że powinnnam założyć spór allegro i włączyć  w to Allegro? 

Czego mogę się domagać? Bo ja już nie chcę żadnego teleonu od tego sprzedawcy...

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:41761829 na pewno powinieneś złożyć do sprzedawcy reklamacje. Poczytaj o reklamacji z tytułu rękojmi. Odesłać jak najbardziej powinieneś ja tego żąda sprzedawca.

Według mnie bateria spuchła. Mogło nasępić zwarcie. Masz szczęście, że nie wybuchł Ci telefon.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:41761829 złożyłeś reklamację sprzedawcy , a w celu weryfikacji wady zażądał odesłania produktu . Tak to działa , odeślij w ramach rękojmii na odpowiedź ma 14 dni . Dyskusja będzie dobrym wyjściem jesli z odpowiedzią się spóźni lub będzie kombinował . O nic więcej się nie martw , jako klient jesteś chroniony przez allegro. Koszt jaki poniesiesz w związku z odesłaniem telefonu sprzedawca musi pokryć .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:41761829 Podpowiem Ci w kwestii samego urządzenia - z opisu jaki zamieściłeś wygląda na to, że awarii uległa bateria - "spuchła". Takie sytuacje zdarzają się losowo, nie musi to świadczyć o tym, że sprzedający celowo wcisnął Ci jakiś bubel. Miałem ostatnio u siebie fabrycznie nowy telefon który po dwóch tygodniach użytkowania zrobił to samo.
Jeśli faktycznie bateria "spuchła" to musisz bardzo uważać bo może ona się zapalić lub w najgorszym wypadku nawet wybuchnąć.

Nie używaj tego telefonu, i w żadnym wypadku nie podłączaj do niego ładowarki.
Dopóki sytuacja ze sprzedającym się nie wyjaśni odłóż telefon w miejsce w którym ewentualny zapłon nie doprowadzi do pożaru.


Zgłoś reklamację sprzedającemu i żądaj zwrotu kosztów zakupu oraz odesłania urządzenia.

oznacz moderatorów